Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Количеството се влияе от скоростта на пълнене на съответния съд, от дебита на пистолете. Ако го стиснеш да си пълни с максималния дебит и изключи сам или го спреш на определено количество, колонката ще отчете едно. Ако го стиснеш да църцори леко ще е друго. Кантата няма как да я напълниш с едно стискане на пистолета, защото гърловината е тясна и нафтата изведнъж се плисва преди да изключи пистолета и замерването ти отива на вятъра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че щом слагат допълнителен разпенител (говорено е неведнъж това нещо) - значи има смисъл (за тях) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май говорим на различни езици. 10 литра като количество, са си 10 литра без значение как ги пълните бързо или бавно. Дебита или количеството през определено сечение за определено време, определя скоростта на пълнене, но не и обема на съда или количеството в него. Бензиностанциите измерват дебита и така таксуват. Те не се интересуват дали натискате спусъка докрай или едвам го стискате. Тях ги интересува преминалото количество само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност въпроса е кога ще изключи пистолета. При много пенявещо се гориво пистолета ще изключи по-рано, защото пяната ще се вдигне и влезе обратно в пистолета по-рано. Съответно ще изключи. Ако след първото изключване пълниш бавно би трябвало да можеш да напълниш до гърлото, т.е. бързо или бавно все тая. Друг е въпроса, че при бавно пълнене, особено на коли без бутон за "обезвъздушаване" на резервоара, резервоара ще поеме повече поради запълването на въздушната кухина за разширение. Това го виждам при зареждане на Джимнито - горивото в гърловината се вижда как бавно слиза надолу - със сантиметър на секунда, т.е. при мноооого бавно сипване мога да вкарам още литър и половина до два. 

 

Що се отнася до "..., че щом слагат допълнителен разпенител (говорено е неведнъж това нещо) - значи има смисъл (за тях)" не знам физически как се обяснява. През измерителя горивото не минава разпенено (едно време "перката" се виждаше), т.е. там значение не би трябвало да има. Но може и да пропуска нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взехте да говорите за пяна, в тая жега се сетих за ... бира. ?

Колкото и пяна да сипеш в чашата, кенчето си е 0.5л. - цистерната на бензиностанцията.

При по-бавно пълнене, просто брояча на колонката отчита по-бавно. Количеството е еднакво и с натиснат спусък докрай.

Брояча не отчита пяна, щото там няма. Тя се образува в резервоара. И пистолета изключва по-рано. Но, горивото, отчетено през брояча си е в резервоара. Т.е. чрез пяната не може да бъдете ощетени.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, точно! Но, като спомена бира, та се присетих, че ми липсваше на Малкия Явор. Надявам се да споделим по бира в с. Рибарица! Ама разпенена бира, да отчита повече "колонката" :D

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, ID A написа:

Нещо май говорим на различни езици...

Така е защото говорите, а не четете.

10 литра са си 10 литра, дали в резервоара или в измервателния съд, НО брояча отчита ралични стойности при пълнене с максималния дебит и пълнене с едва стиснат спусък на пистолета. Разликата не си представяйте, че е 2 литра на 20 литра. Разликата е около 20-30 мл на 20 литра, което е трудно доловимо като количество на един резервоар от 50-60 литра. Дори приемайки тези стойности за нормално отклонение и показанието да е завишено спрямо реално зареденото, то едва ли надвишава 15-20 мл, предвид че докато изключи пистолета от празен резервор наливате 55л, и после с обезвъздушаването допълвате още 10л с леко стиснат спусък. Говоря от опит, защото съм правил доста замервания на различни типове броячи. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20мл на 20 литра прави 1 промил грешка, което е далеч под допустимата грешка (мисля, че беше 2промила/0.2%). И такава грешка няма как да се хване с разхода с един резервоар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затова казвам, че не могат да си позволят да лъжат толкова много с количеството. Нали се сещаш, че при една проверка, след толкова преминало гориво през резервоара им, при физически пълен такъв към момента на проверката, по сметки ще се окаже, че трябва да са на "- 1" резервоар. Е това сигурно по-лесно се оправя в туби, отколкото липсата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм с теб. Още като гледах безумния репортаж на Зуека се смеех бурно, но хората се връзват на такива "истини". Ако има лъгане то е някъде другаде, не в измерителната система. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PRR написа:

.... Надявам се да споделим по бира в с. Рибарица! Ама разпенена бира, да отчита повече "колонката" :D

 

 

И аз се надявам, защото ще ми станат много отсъствията :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да му стана фен. Той разбира от коли. Бях приятно изненадан, като го видях днес в един репортаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @joro-120L - 

Преди 1 час, joro-120L написа:

Ще взема да му стана фен.

Тази шега ТИ се получи екстра ;)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно А8цата е била на ремонт нещо... обичайното :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна всички випове и мипове трябваше да са У Шкоди. Достатъчно представителни са, достатъчно комфортни за дълъг път. Евтини, с евтино обслужване. И има възможност да се поръчат B7ци Супърб за президент, премиер, гл. прокурор и на който е необходимо. 

Ем няма да се дават много пари на куп, ем могат да се сменят по-често.

Ама НСО, нали...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

Сигурно А8цата е била на ремонт нещо... обичайното :) 

 

Или спряна от движение. Проблем с регистрацията. Нали бяха с еднакви номера с джипката. ;)

Много ме изкефи с този Superb FL L&K. Дано да му остане за постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @joro-120L - 

 

На 16.07.2021 г. at 10:10, joro-120L написа:

Много ме изкефи с този Superb FL L&K

 

Е хайде сега зорлем да падне реномето на "Skoda". За при Бай Ставри няма да му трябва Автомобил..

 

До @Vladi_a - 

 

На 16.07.2021 г. at 11:00, Vladi_a написа:

те номерата си ги слагат където дойде

 

Може ли аз да им ги сложа на едно място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Какви са тия рангове и бадЖове където имаме? Това от кога е, че чак сега го виждам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От преди 3 часа са :)

Дойдоха с новата актуализация на форума и допълват "лайковете" (иконките), които можеш да даваш за всеки пост. Ще бъдат преведени и настроени при първа възможност. Разбира се, могат да бъдат и изключени, но предвид желанието на мнозина за иконките за постовете, едвали ще се иска да ги махна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PRR написа:

Много ми е гот да съм Newbie :D Забранявам да ми отнемаш това щастие ?

Бе нали ти пише, че си с 9,3к коментара, не става грийнхорн от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mishelle написа:

От преди 3 часа са :)

Дойдоха с новата актуализация на форума и допълват "лайковете" (иконките), които можеш да даваш за всеки пост. Ще бъдат преведени и настроени при първа възможност. Разбира се, могат да бъдат и изключени, но предвид желанието на мнозина за иконките за постовете, едвали ще се иска да ги махна :)

Още едно малоумно съобщение , което да се чудя как да спра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.