Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

До @The Best Forman - ТИ ако много знаеш, гледай да не си първия получател на новите обаждания:

 

"Нов законопроект за изменение и допълнение на Закона за здравето е внесла шефката на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова. С предлаганите промени се предвижда хората да бъдат затваряни по домовете си чрез едно телефонно обаждане, без значение къде се намират в дадения момент. Интересна би била хипотезата ако се намирате в САЩ или ЮАР как точно ще бъде приложен закона? Интересна е и постановката, която ни забранява да отказваме изследване, въпреки, че не е посочено кой точно ще го извършва това изследване и в какви условия и дали въпросното изследване няма да ни коства живота? В случай, че откажем изследване то ще бъде извършвано принудително чрез органите на МВР! Интересно е, че Дариткова не е предвидила никакви текстове, с които да бъдат защитавани гражданите и каква отговорност се носи за пациенти оставени да умрат на улицата от болници? Не се коментира и кой ще поеме разходите за исканите задължителни изследвания, което е проблем и днес?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, PRR написа:

Защото тия, които пишат законите, са цифрово неграмотни :(

 

Те като цяло са неграмотни .. не само цифрово .. аз виждам поредната обществена поръчка за наколко милиона :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Те като цяло са неграмотни .. не само цифрово .. аз виждам поредната обществена поръчка за наколко милиона :(

 

Щом има кой да им каже как да източат още кинти, значи не са много неграмотни :) За технологиите определено са доста неграмотни, повечето там са динозаври, които ползват телефоните за поръчка на некоя пача :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Харесва ми, как Й се правиш на недостъпен. Ха-ха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - ТИ ако много знаеш...

Добре извадено от политическа брошура. А политиката никога не се е толерирала в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Въпрос с повишена трудност - по бул.България има обособена бус лента , и когато реша да завия  в някоя пряка на дясно (от средната лента) , а в бус лентата има автобус , кой е с предимство ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автобуса, който НЕ извършва маневра ;)

В допълнение ти е десн.

Други жокери трЕБат ли ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЗДвП до ден днешен няма дефинирано предимство за лентите и за локалните , ама ей тъй се сетих днес като правих такъв завой (без автобус в лентата) каква грандиозна глупост е сътворил маркиращия , като не е оставил едни 50 м. прекъсната линия .. не че няккой спазва лентата последните 50 м. преди да завие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я спазвам! Има текст в закона за престрояване, водиш се по него. Специално на България има и камери през х метра.

 

За буслентите псувай Спаси София, тяхна е тази малоумна идея. Хубаво, че почнаха да им скачат на сбърканите предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

локалните

И такова понятие не съществува. Това се води дясна лента независимо,че е разделена от другите ленти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Думата "локално" е разговорна и не присъства дори веднъж в "Закон за Движение по Пътищата" нито в "Правилник за Прилагане на Закон за Движение по Пътищата". От камерите, които са специално за "Bus"-Ленти, последната преди кръстовище, гледа в посока, обратна на посоката на движение. Поне в Гр. София са все така разположени. Или поне никъде не съм видял обратното. Тоест, от последната камера, до кръстовището, поне камера за "Bus"-Лента няма да ТЕ заснеме. Иначе ТЕ разбирам чудесно. Жестока тъпотия е на Бул. България. Представям си, да трябва да спреш до покой в средната пътна лента, на 5 Метра преди кръстовището, за да пропуснеш рейс. В 9 от 10 такива случаи, на поне три "МПС"-та им сработва "ABS"-а и като цяло липсата на "ПТП" е щастлива случайност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай трябва да се ползва и сивото вещество - или отпускаш и намаляваш полека за да останеш зад автобуса БЕЗ да спираш на ура, или газта в пода и пред него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Vladi_a написа:

Така ли? 

 

Е, с малко повече живец, де.

 

@Vladi_a, Владислав Първосолов от Стамболийски говори ли ти нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия изпъления даже и не се нервирам вече. Зает съм да разсъждавам каква логика и какво мислене прилагат хората, правейки такива раЛти... Не съм открил отговоро още де.

Но фаворити все пак ми остават на кръговото на Драгалевци (околовръстното), където е въпрос на време да влезна в на някой вратите. Там се излиза от кръговото САМО от най-вътрешната лента. Иначе явно пишат глоби. Защото само аз не излизам така :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз спрях да се нервирам, то стана джунгла в този град. Иначе за кръговото си прав, по няколко пъти седмично минавам оттам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все тая човек. Гледаме да не се отрепем и толкова. От както имам Шкода, само в София:

4 спирания в мен с Октавията. Докато чакам на червено на светофар. Отделно имам едно влизане в задните врати във Варна.

1 спиране в мен на кръстовище със Супърба

2 връщания на задна в предната броня, пак със Супърба.

Това е за 6 години. Иначе казано, един път в годината някой ме "черпи". Примирил съм се вече, че ходя до застраховател, колата се боядисва и т.н. Само да не ни утрепят, друго...ще се оправим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.