Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Търсех денонощно, защото имам някаква драма. Сцепих една от задните гуми на един бордюр, непоправимо. Само Диана имаха Конти ПК6 в Събота сутрин (бях във Варна). Отидох, взех две нови. Предните отидоха на задна ос, новите на предна. И колата зачочна да тегли много прилично в дясно. Особено над 120 е много кофти. Исках да направя разместване и т.н., да видя дали ще има промяна. Дочаках обаче следващият ден и направо отидох в Диана на Околовръстното в София. Смениха лява с дясна и проблема си остана. Ще мина един реглаж днес и ще видим кво що. Гумите, които взех са с дот 0819, което не ме притеснява, но дава потенциал за година и отгоре неправилно съхранение (примерно на криво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре , като се събудя до обяд , трябва да се видя с Денис и после мисля да поема към Пловдив, мисля да спя в колата , някъде в Кючука или по центъра , но предполагам че ще пристигна към 7-8 вечерта, който иска , да пише ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че на всички бензиностанции има изисквания за носене на маски, масите и столовете са прибрани, а сигурно и в Пловдив ресторантите и кафенетата не работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен съм до горе, ще си сложа някаква маска в жабката, а утре през нощта ако не измръзна, все ще обиколя града и ще намеря някое капанче. Ако няма , ще си пия в колата и ще си цъкам на телефона, докато ми се доспи...

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната за 2020. От опит знам че няма смисъл да псувам за всичките пари който съм дал на тея ... Ама как съм уцелил часа и секундите ... , а :D


index999.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се заричам , като оня ден , ама утре - днес, като стана към 14:00ч , както обикновено , като отворя вратата, ако бели мечки не гонят диви вълци, може да поогледам гърнетата и да мръдна към града на сбъднатите мечти с макса, че нещо ми се е дояло дюнерче. Одеялата още са на задната седалка... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм питал и преди, ама... Има ли някакъв софтуер, на който да кача снимка на колата и да налагам джанти за да видя как стоят? Да е юзър френдли. То е ясно, че с фотошоп става, но не владея този тип софтуери. Минава ми през акъла да си сменя джантите с такива, които са по-отворени, нещо 5 спици. Предимно заради охлаждане на спирачките. Обаче хич не обичам "рейсинг" джанти. Тоест не че не обичам, просто не стоят на всеки автомобил. Бели OZта са прекрасно нещо на някой Лансър Ево, но на Шкода Супърб не са. По принцип харесвам един модел на Супърб 2. 18ки са, което не е проблем, защото ми предстои смяна и на зимни и на летни гуми. Демек няма да се набутам с вече купени гуми. Но... Брутално си личи, че колата и джантите са от две различни генерации на дизайна и по-скоро изглежда тъпо от колкото яко. Виждал съм модела на Пасат 5.5, което си е къс Супърб, страничната форма е същата. Ми не седи ок...

Държа джантите да са оригинални. Не държа да са чисто нови, защото ако не са криви, за 300 лв. стават чисто нови при момчетата в Горубляне.

Абе въобще вие как бихте се справили с този казус?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм бос с фотошопа и като си харесах (първо 17 те , после 15 те) , просто отидох с колата и предварителна уговорка с продавача , свалих две от една страна , сложих новите и в двата случая ми хареса и ги отнесох.

Инак съм виждал в някои сайтове за гуми и джанти да има такава опция .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите сайтове за гуми би трябвало да имат визуализация. Избираш колата и после джантоците и гледаш :) Пък след т’ва вече ще си харесаш или от там или нещо подобно от друго място. Пробвай с някой от известните производители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, The Best Forman написа:

И аз съм бос с фотошопа и като си харесах (първо 17 те , после 15 те) , просто отидох с колата и предварителна уговорка с продавача , свалих две от една страна , сложих новите и в двата случая ми хареса и ги отнесох.

Инак съм виждал в някои сайтове за гуми и джанти да има такава опция .

 

Е в такива филми чак не ми се влиза...

 

Преди 14 часа, zloQQ написа:

Големите сайтове за гуми би трябвало да имат визуализация. Избираш колата и после джантоците и гледаш :) Пък след т’ва вече ще си харесаш или от там или нещо подобно от друго място. Пробвай с някой от известните производители. 

 

Българаки сайтове или чужди за гуми? Дай пример, защото по българаки не съм виждал такова нещо, а чужди не знам...

 

Преди 12 часа, РусенскоВарено написа:

 

Благодаря! Изглежда интересно, но нещо не се ориентирам. Излиза ми само един модел джанта? Или аз не се лправям през мпбилната версия в комбинация с немския...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @sauber, има опция и на английски да е сайта, но наистина е хубаво да ги погледнеш нещата през настолна машина. Когато ми остане време , ще наснимам всичките 12 версии на джанти, предлагани за твоя Супърб и ще ги постна тук.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрах се до стационарката в офиса и ги гледам сега :) Просто вкъщи не сядам на PCто, защото малката се качва върху мен и започва да претендира какво да й пускам в Youtube...

Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, няма защо - поне да добиеш представа как биха изглеждали на този модел Шкода.

 

Иначе ситуацията с малката ми е позната, вкъщи се криеше лаптопа когато беше на 7-8 години. Сега е на 18 и половина, има си лично нейн такъв, да си прави каквото иска с него.?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде да зареждам газ ?

Вече се чудя има ли бензиностанция , която да сипва толкова или близка до реалната вместимост на бутилката/резервоара ?

Сложих на Отпадъка газ 12.2019 (всичко ново) и започнах да зареждам на Петрол до 02.2020 , когато ми сипаха 32 л. в 35 литрова бутилка с поплавък. Започнах да сипвам на ОМВ и до миналия месец , когато свалиха цените на горивата сипвах по 25-26 л. за изминати 230-240 км. в града. При предишното зареждане заредих 30 л. за изминати 280 км. , а днес направо прекалиха - 33 л. при изминати 250 км. и колата стигна на газ . 

Има ли въобще някоя бензиностанция , която да държи на точността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, The Best Forman написа:

...Има ли въобще някоя бензиностанция , която да държи на точността?

 

Има, разбира се - някъде в чужбина. :)

 

Онзи ден зареждах Санта Фе-то. Резервоарът му е 64л, уж. С всяка кола се старая да зареждам, когато остане гориво за 100-150км. При предишния резервоар ми се случи да заредя на светнала лампа, изцедих почти "всичко" - заредих точно 52 литра, тоест имаше за под 50-60км пробег, лампата светеше вече и заредих 52 литра до спиране на пистолета (на таблото си показа, че е е на максимум). Сега бордовият компютър ми показваше, че има гориво за още 160-170км пробег, тоест имаше две черти преди да светне ламБата и заредих 47 литра. Дали е добре :) Преди това при същите условия бях заредил 44 литра, но това беше в самото начало на глупостите, когато паднаха цените (в първите дни). Пробегът е идентичен - около 450-460км.

 

Тези резервоари съм ги зареждал на три различни бензиностанции, като обекти, защото тези са ми били удобни в момента на зареждането - AVIA (най-малкото заредено количество за този пробег и предполагам, че няма никаква лъжа там - 44 литра за 450 километра), Shell (най-голямото заредено и най-голямата лъжа е там - 52 литра за 457 километра), сега пак заредих на Shell, но на друго място (средната стойност е при тях, тоест пак близко до голямата лъжа - 47 литра, ще видим колко ще измина).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво предлагаш Венци - да ходим до Сърбия , Македония или Гърция да зареждаме ? :)

П.П. Еко съм ги отписал преди години , а от Лукоил си купувам само стъргалки за стикери ... следващия път ще пробвам и любимата ти бензиностанция при такситата , там поне знам със сигурност , че си е менте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Мога да споделя само за Нафта.. Известно време сипвах Нафта в шишета от 10 Литра (от Минерална Вода) на "Лук Ойл". Нито веднъж не съм видял разлика в сипаното и измереното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Мога да споделя само за Нафта.. Известно време сипвах Нафта в шишета от 10 Литра (от Минерална Вода) на "Лук Ойл". Нито веднъж не съм видял разлика в сипаното и измереното.

Нарушител :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те като те видят с бутилката и оправят брояча. Той брояча си работи коректно, въпросът е какво количество ще му зададат за определен брой. Като бяха проверките преди време бяха налетели на бензиностанция, която за физически литър гориво отчиташе по-малко. Просто са вкарали грешно число, като са ги видели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

И какво предлагаш Венци - да ходим до Сърбия , Македония или Гърция да зареждаме ? :)

П.П. Еко съм ги отписал преди години , а от Лукоил си купувам само стъргалки за стикери ... следващия път ще пробвам и любимата ти бензиностанция при такситата , там поне знам със сигурност , че си е менте :)

 

Да бе, да... би било супер, ама сега едва ли ще е толкова лесно. :D От лук-ял-лук-мирисал не зареждам изобщо, спирам само за тоалетна като возя жени. :D Иначе, на тази таксиджийската не зареждам от години :D  :D  :D Има една Кристал в Обеля - всички й викат "женската бензиностанция", защото само жени работят там. От нафтата и пробега съм най-доволен. Цената винаги е по-ниска от навсякъде.

 

 

 

преди 55 минути, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Мога да споделя само за Нафта.. Известно време сипвах Нафта в шишета от 10 Литра (от Минерална Вода) на "Лук Ойл". Нито веднъж не съм видял разлика в сипаното и измереното.

 

Нормално, в това виждаш какво се сипва :) Аз пък редовно зареждам за мотора, тубата пише, че е 10 литра, пък в нея събирам към 12-13 литра бензин (по колонка), не знам дали е нормално, не съм я мерил колко събира точно, но не я пълня до капачката никога - максимум 2-3 пръста по-долу. Говоря за този модел туби, но 10-литрова:

image.thumb.png.b8cb5b03e27a1b65154e4bd74f33b549.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам, че се правят злоупотреби с количеството. Риска за търговеца е твърде голям. Още повече, че те имат възможност да изкарват "шано" по 100 други, далеч по-интелигенти начини. Данъчни складове, заредено-продадено количество, ДДС, корпоративен и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Малко така излиза, прав си. Но не давам друг да ми сипва и реално никой не разбира, защото шишетата са в непрозрачни пликове и дори не ги вадя от Автомобила.

 

До @ID A - Надявам се, че се шегуваш с брояча. Като го правя номера с шишетата, отварям резервоара, после задната врата откъм него и категорично няма как да ме видят къде сипвам ;)

 

До @shaft - Имам и аз такива червени туби по 10 Литра, закупени от "Лук Ойл". Събират малко повече, мосля, че е направено за някаква безопастност, да не се пълнят до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм склонен да вярвам, че това е търговец и прави шашми точно навсякъде, където може. :) Затова е търговец. 

 

Без да знам, само предполагам, че има софтуер, който управлява всички колонки, управлява помпите им, вероятно управлява и пенливите субстанции, които се сипват... управлява всичко и това е свързано с някаква системка. Идваш с туба - щрак бутон 1, идваш с джиБ - щрак бутон 2. Идваш с "за 10 лева" - щрак бутон 3.

 

Когато исках да заредя вчера, помпата не тръгна, докато тази отвътре на казата не я натисна да тръгне. Беше си платена колонката, всичко си беше окей, нямаше числа, нямаше нищо, не светеше нищо. Служителя ръгна пистолета в гърловината на колата ми и зачака, 2-3-4 секунди и погледна навътре към касата озадачен ("какво става?"). След още 1 секунда всичко тръгна. Таа... без да си мисля нищо, пак само предполагам, дали няма да има повечко бутончета - "шано", "почти реално", "реално". :) 

 

Тука сме велики по всичко и нищо няма да ме изненада. Така че, дори да има някаква защита - тя е премахната още при продажбата на всички видове помпи и софтуери и чудеса, а при самата инсталация на системите "в земята", сигурно има по едно маркуче, което е сложено на 10тина метра по-долу и от там се пълни с "пръдня", тайно. Пак казвам - това е търговец, той трябва да печели по всяко едно възможно направление.

 

ГТП-тата са същите - не мерят нищо на някои места, не пускат валяците, за да не харчат ток... просто въвеждат ръчно данните в програмите, все едно са въртяли валяците и т.н. :D :D :D Между другото, онзи ден минах на преглед джипката в Перник в един ГТП пунк в квартал Изток и осъзнах, че аз никога досега не съм минавал ГТП никъде. Пичовете тестваха абсолютно всичко, дори шарнири, амортисьори, кормилни накрайници, тотален преглед - изкефих се максимално. :) 

 

ПП: @tuningmania - да, така е... идеята е да не се пръсне тубата, заради пАрите от бензина. Знам, че е така, но не съм я замервал, за да видя точно колко може да побере. Важното е, че не се задържа в тубата, ами направо отива в резервоара на моторетката :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.