Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Кобрата ме е спасявала 0 пъти, а Waze - десетки. Не съм против радар детекторите, ама са адски досадни - постоянно пищят кат' заклещени и накрая става като в приказката за лъжливото овчарче - то си свири, а ти си казваш "пак е кьорфишек" и си даваш газ,  а то вземе че се окаже наистина радар... Аз бях така преди да го разкарам - то си свири, а аз не му обръщах внимние ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Andro73 написа:

В Гърция не бяха ли забранени анти радарите? каква беля може да ти направи

Сложих го "когато се прибрах от Гърция" на мръсното стъкло и се отлепи. За там бях махнал всичко и скрил кабела зад таблото, че един съсед от Момчиловци разправяше как си свалил само радара, а оставил стойката и кабела, спрели го за нещо и 30 минути търсили радара за да го глобят.

Преди Гърция седя половин година без да мръдне.

За другите държави не знам, в Македония, Румъния и Молдова не са ми правили проблем за Кобрата. А в Румъния ме е спасявала доста пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има "схема". Причината да не са забранени на цялата планета е, че (тука по спомен пиша), че имаше някаква конвенция по темата. В нея се казваше, че всеки може да приема некодирани сигнали. Естествено се казва, че нямаш право да приемаш кодирани и че нямаш право да се намесваш в сигналите. С последното се забраняват анти радарите. Вярвам, че както и всички останали подобни и тази е подписана от белите страни. Но отново, на никой не би му се влизало в тоя цирк в чужда държава. И то щото го е промързяло да си остави детектора вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На влизане в Австрия гранична полиция са ме предупреждавали, че ако ме спре магистрална полиция с радар детектор в колата глобите са супер сериозни, дори има спиране на МПС-то от движение. Доколко е вярно не знам, но прибрах детектора при инструментите в багажника, а от тогава и не го нося в чужбина. А вече и в България. 

Между другото тия дни ще сваля клиповете от камерата за да сваля клипа с магистралната полиция в Хърватска. Цивилни коли, карат си след теб или те оставят да ги изпревариш и ... настава цветомузика придружена с аудио ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сърбия и Хърватска бръмчат с А/S 8ци, знам ги отлично. В Словения има и Пежаци на по 7-8 години, имат и RS6ци. :)

Разликата е, че там можеш да си караш през цялата държава със 150 без проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До вчера не виждах смисъл от видеорегистратор, защото откакто съм с джипа не ми се случва нищо чак толкова интересно на пътя, че да му обръщам внимание... обаче... вчера ме вбеси една слабоумна "шофьорка" на трибуквие 5-та серия Е60.

 

Някъде на края на кв. Княжево ми привлече вниманието, когато изпревари колоната отдясно с особена колебливост - изпреварва и натиска спирачки на 1-2 секунди... имаше защо всички да сме в лявата лента, защото имаше спрял камион преди светофара - престрояването на тази "наркоманката" стана просто с навиване на волана и човекът пред мен се изправи на спирачките... Така казано - 2 коли изпревари (мен и колегата отпред), като с абсолютно бутане влезе в лявата лента. След това "наркоманката" (на такава ми приличаше, честно) реши, че ще се върне пак в дясната лента - отново супер колебливо - ляво-дясно рязко с волана... покара така до следващия светофар, когато вече беше до мен, след толкова много зор в дясната лента, пак беше до нас. Човекът отпред я изгледа и нищо не каза... Видях я, че си говори по телефончето - държеше го като филия с лютеница, разбира се. И пак реши, че ще минава в лявата лента, този път пред мен. Изобщо не поглежда настрани - само напред! Обаче не й се получи номера, защото някак си или трябваше да ме избута от пътя, или да мине под джипа - нямам идея каква й беше идеята. Държа да отбележа, че не съм се бутал, защото бях изморен и не ми "дремеше" особено какви ги върши... само си наблюдавах спокойно. 

 

Така излезнахме от кв. Княжево и "наркоманката" караше по мен известно време, докато не се изкачихме на караулката на Владая. Там, "наркоманката" реши, че ще джитка в лявата лента и изпреварваше СУПЕР КОЛЕБЛИВО всеки един водач! Разбирайте - изпреварвайки натиска нон-стоп спирачката - мигат стоповете за по 1-2 секунди и върти волана, сякаш сега за първи път се качва на кола и не го прави плавно! За съжаление нямаше полиция на караулката - щях да им кажа как кара тая... минава в лявата лента и натиска спирачки <(О.о.)>...

 

Отминахме караулката и реших, че не искам да карам с 50км/ч и подадох ляв мигач, а "наркоманката" е две коли по-напред вече в дясната лента. Тръгнал съм да изпреварвам две коли с мигач и тя реши, че ще си мине пак в ляво - без мигач, разбира се. Излезе пред мен, като имаше място да задмине колата и да се прибере - тази се изравни на колата, следваше левия завой и тя натисна спирачката, докато не падна от 80км/ч пак до 50км/ч и двете коли в дясната лента ни изпревариха отдясно. <(О.о.)> 

 

Последва клаксон от моя страна и тази почна да реди ляв и десен мигач - пусна си левия мигач, мигна три-четири пъти и веднага пусна десния - май се ошашка, нямам идея. Обаче изобщо не се прибра вдясно при свободна лента - колата се лашкаше ляво-дясно заради рязко въртене на волана. Реших, че не искам да се удрям в тая овсъ и отпуснах газта, докато не дойде по-добро място за изпреварване или докато не я видя в канавката и си минах в дясната лента. Наблюдавам как натиска спирачката на всеки 2-3 секунди... 

 

След Лукойла по нанадолнището тази караше в дясната лента, а аз бях в лявата лента и изпреварвам отново... по мен имаше коли. Абсолютната "наркоманка" пак направи същото нещо - лашна леко колата надясно, докато си седи в дясната лента, защото застигаше кола пред нея, и изведнъж ляв мигач и право пред мен със спирачки в лявата лента. Изобщо не съм се заяждал, изобщо не съм правил каквото и да било, за да я ядосвам и т.н.  Изправих се на клаксона втори път и вече и фаровете и т.н. Зад мен имаше SQ7-ца, която също напъваше да ни гази всички... "Наркоманката" държейки спирачки в лявата лента я изпреварихме с аЛдито отдясно (супер тъпа постъпка, нали) и я изгледахме и двамата. Видях, че все още си лафи по телефона, държейки го като филия с лютеница и кара с лявата ръка, като лашка волана ляво-дясно доста рязко и колата едвам върви в права линия... Абсолютна наркоманка изглеждаше... и нещо си се хилеше там, доволна... SQ7-цата си замина напред, а аз звъннах на 112, защото това е неадекватно поведение. Те казаха, че ще съобщят и ако има пост на Драгичево ще я спрат - имаше и изобщо не я спряха... нарочно останах на светофара да видя какво ще стане... дедовия - продължи си за към Перник. Бяха минали 3-4 минути от обаждането ми - напълно достатъчно да се съобщи на ченгетата. Е60 със софийска регистрация и наркоманка в него. Не ми се занимаваше да записвам номер и не се сетих да я снимам какви ги върши на пътя... ? Много наркомани по пътищата има, явно... вместо да са затворени в кафез... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободни електрони Венци.

Вчера на връщане от Вакарел по Тракия, една Бора или Пасат така караше пред мен. На всеки завой спирачки и сваляне до 100-120 скоростта. По едно време и на мен не ми издържаха нервите, не че съм го натискал до тогава, ляв мигач на гореспоменатата трибуквена марка, отдясно свободно нула реакция. И аз го изпреварих от дясно. После напъваше до следващия завой, след това изостана.

Аз чакам да въведат бонус фалоса и тогава ще си сложа регистратор. Нека станем като Русия. По друг начин не може да се разбереш с тарикати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @ID A " - И сега съвсем Официално можеш да занасеш и предадеш в "КАТ" срещу Входящ Номер Видео-Клип показваш Нарушение и Нарушителят ще бъде Глобен. Така, че не чакай а поръчвай Видео-Регистратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм окей да станем, като в Русия. Без това навсякъде само се снима и вече сме като във филм... Обаче, знаете ли кое е интересното... Продават се супер много тестове за наркотици. Всеки се дрогира и после си купуват тестове, същите като на полицаите, за да се тестват преди да шофират. Правят се магарии, за да не те хване теста. Уникално! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният тест до голяма степен е пълен фарс.

Поне за повечето субстанции.

Не може след употреба на марихуана да показва положителен резултат , 3-4 дена по-късно...Това е малумно!!!

Не случайно преди много години,хората в САЩ се вдигнаха на протест и смениха така нареченият модел “drugcheck”с много по-адекватен такъв,който отчита между 6-12 часа след употреба на субстанции. Време в което ефекта от марихуаната изчезва напълно.

Същевременно въпросните “drugcheck” не хващат хероина и lsd. 

Абсурдна държавица!

По цял свят регализират употребата на канабис,тук си,като престъпник!

Аз съм “ЗА” да има стриктен контрол след употреба на всякакъв вид субстанции,но не по този неадекватен начин.

В общи линии все едно да се напия в Понеделник и в Петък да ме спрат за рутинна проверка без да съм близвал грам алкохол и да ми вземат книжката,защото дрегера отчита положителен резултат!

СКАНДАЛНА ПРОСТОТИЯ!!!!!

 

 

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Bondo написа:

Не може след употреба на марихуана да показва положителен резултат , 3-4 дена по-късно...Това е малумно!!!

То пък понеже това е един наркотик... Само побесняваш от глад от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

То пък понеже това е един наркотик... Само побесняваш от глад от него.

 Ето един човек, който го е пробвал.

 

Днес минах Супърба на ГТП. На пункта се събраха три Шкоди. Една Октавия 1 дизел на служител на пункта, който ми прекара колата на валовете и много се накефи. Разглеждаха я, радваха й се....Направиха ми отстъпка - 30лв. прегледа. /не знам дали е по-скъп. все по толкова плащам/

Обаче третата Шкода беше на един 80 годишен дядо. И той за ГТП. Фелиция 1996г, бензин, светло зелена, на 28 000км. гаражна! Ми тя, нова кола!

Дядото ми казва - вече не мога да я карам, сигурно ще я продам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @joro-120L " - Еееее.. Много тъжно за Дядото. Дано има кой да го вози, където му се налага..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжна история, Миро. Дядото едва ходи. Бабата вече не виждала и заради нея държал колата. По-лесно да се придвижват. Иначе до сега да я продал. Синът му починал...Казва - Изобщо не я карам. Само до гробищата ходим с нея.

Много добър човечец. Смятах да му взема телефона, ако нещо реши да я продава да имаме връзка, но така и не го направих. Аз нямам интерес към колата. Можеше да го свържа с някой мераклия от клуба.

Купувал си я нова. Първи собственик. Зимата не е карана. Лъщи, все едно сега излиза от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащах им 2 години по 100лв , после им дадох 200++ лв на по седмични винетки и сега пак отивам на 90+ , ама така е , като няма кешовица в началото на годината ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе , знам че са от дата до дата, то това ще е последната година в която ще има винетки, после ще набият тол система , която ще ми струва повече , ама уж мислех да си изкарам 120 ката това лято , пък то не стана , и сега си карам пак зимната кола лятото , баба ми като каже - Ела да ни видиш и лявото око започва да ми сълзи , само като се сетя , че трябват 10лв за винетка.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Айде, който е с Октавия 3 да налазва на тюнингЪ

https://s.click.aliexpress.com/e/NzdohfX6

Ужас, по-скоро бих карал без броня ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Izolini написа:

И по-грозни работи съм виждАл. Но са малко!

 

Казва се: "И по-хубави сме еб**и и на по-грозни сме се молили" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.