Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Тест драйв на новия Суперб от любимия на форума тест драйвер:

 

Пустия му колан.   :D  Щяха да и изcкочат "очите".

Ако теста беше през лятото, щеше да събере повече фенове. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестдрайвъра има ... универсални качества.

тези нямат нищо общо с ежедневните коли  ;)

Имат Маджо - опитът от състезателните мотори, неминуемо , след определен период от време,  се внедрява в масовото автомобилостроене. Дори и от F1, а какво остава за WTCC, където даже имат изисквания за мах ниво на шум и май за вредни емисии.

2.0 TDI е единствения дизел, който участва в WTCC и не от вчера, а от поне 6-7 г. Е, защо BMW вече произвеждат 2 л печка с 218 коня и 450 нм, Мерца - 204 коня и 500 нм от 2.15 л(още от 2011 г)? Изоставаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има съвестни хора все още.Днес,в мола,си забравих чантичката с портмонето и тел. и документите в магазина на Н&М. 100% съм сигурен,че я дадох на жената да я държи,докато мерих една дреха,но това е др.тема. Вече бяхме в друг магазин,докато вървяхме към другия магазин ,който е на другия край почти,знаех,че ми я няма чантата,и си мислех,нека жената да я поноси,че пак ще пробвам дреха и пак ще трябва да я свалям.И докато пробвам вече в др.магазин,се обадиха по тел.на жена ми че са намерили чантичката.Като отидох да си я взема,едно младо момиче от персонала,каза че я е намерило,донесе ми я и ми каза да проверя,дали всичко е наред.Всичко беше непокътнато.Телефона,документите и всичките ми пари към 400лв.Не можах да повярвам на това което ми се случва.

Отидох и заредих един ваучер за скъп парфюм от магазина за парфюми и се върнах,намерих я с помоща на нейни колеги и и го подарих.Тя не очакваше и беше много приятно изненадана.Аз също бях удовлетворен,че има добри и честни млади хора в България и че успях да и се отблагодаря подобаващо и от сърце.

И сега и аз ако намеря нещо подобно така ще постъпя на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, това ми напомня за случката вчера. Карам си аз по бул. Ал. Стамболийски в София и на кръстовището с бул. Хр. Ботев възрастни хора (две жени на около 65+ години) опитват да бутат VW Polo, а зад волана е поне 70-годишен дядо. Колата беше в дясната лента, като заемаше половината платно и няма как да мине кола... Всякакви хора минаваха покрай тях, без да помогнат, гледат ги и си пускат мигача за лява лента, без да им пука, без да помогнат... Нервирах се! Минах кръстовището, пуснах аварийките и слезнах да бутам. Бати - тия хора продължиха да ме обикалят мен и другата кола и никой не ми помогна... избутах Polo-то почти сам с малка помощ от едната жена, защото другата се измори и се притесни, че ще ги удари някой. Зяпат говедата и никой не иска да помага, а пешеходци, здрави-прави, само отминават... Питах дядото за какво са закъсали, защото и кабели имам - ток ще дам, патил съм и никой не е искал да спре, да ми даде ток - така съм псувал, простоооо... и знам какво е. Каза ми човекът, че за 2 метра инерция му трябва и полото ще запали - така и стана. Ако някой беше натиснал клаксон, че му пречим, не знам какво щях да направя - къде щях да завра тоя клаксон на свиреца... Хората, дори ме молеха с пари и ме догонваха да ми ги дадат, че съм ги бил бутнал, че съм бил помогнал - викам им да си ги пазят и да хващат зеления светофар, пари не ми трябват на мен, като тичешком си се качих в колата и си тръгнах... Отне ми тоооочно 2-3 минути и не закъснях за никъде, а ми стана кеф, че помогнах - безценно е!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вЪзмУтен съм от системата на застрахователите ... Фобията я регистрирах чрез фирма , ама фирмата я боли , че в полицата за ГО не фигурура номера на колата и днес като отидох при брокерката , която ми оправя застраховките от време оно и тя ахна "ма то полица без номер , трябва да отидеш в офис на "Армеец"" . Отивам в офиса да ми издадат някаква бележка , че това е полицата на моита кола (ама к'во ти пука , че вътре има номер на рама и моито име и лични данни) може да е на друга кола , много е важно да има и регистрационен номер , които така или инак може да се добави и на ръка. Както и да е изпечатаха ми един лист формат А4 , за което ме окъпаха 15 лв.

Извода - ако сте като мен горд собственик на новорегистрирано возило и сте имали късмет да се движите безаварийно 3 м. с такава полица (невалидна) по-добре си направете нова и така хем ще може да си изберете компания , хем ще сте на плюс 5 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman , Гена принципно трябва след промяна на данни по полицата да се уведоми застрахователя и да се издаде съответния анекс за промяната. Специално при "Гражданска отговорност" не е кой знае какъв проблем , че не е вписан ДКН , но е хубаво да го има. Не е редно сам да си го допишеш , просто защото информацията за промяната няма да стигне до застрахователя и до Гаранционен фонд и КФН. В твоя случай правилно са ти издали документа , но цената за него няма да я коментирам , в повечето компании е БЕЗПЛАТЕН !

П.С. Погледни зеленото картонче -  Контролен талон (с дупките на датите) дали там е написан рег номер над номера на полицата , ако не е , него можеш и сам да си го допишеш :rolleyes:

 

@bega4kata , Сами това което ти се е случило наистина е много хубаво . Евала на момичето за проявената доброта и на теб за почерпката :eusa_clap: . На мен ми се беше случило подобно нещо с документите на една стара кола , загубих ги и едно момче дойде до вкъщи да ми ги донесе :doubleup: , после пи водка  :fiu: . Много е приятно усещането някой да ти помогне по такъв начин.

П.С. И моята случка беше във Варна :dance:

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman , Гена принципно трябва след промяна на данни по полицата да се уведоми застрахователя и да се издаде съответния анекс за промяната. Специално при "Гражданска отговорност" не е кой знае какъв проблем , че не е вписан ДКН , но е хубаво да го има. Не е редно сам да си го допишеш , просто защото информацията за промяната няма да стигне до застрахователя и до Гаранционен фонд и КФН. В твоя случай правилно са ти издали документа , но цената за него няма да я коментирам , в повечето компании е БЕЗПЛАТЕН !

П.С. Погледни зеленото картонче -  Контролен талон (с дупките на датите) дали там е написан рег номер над номера на полицата , ако не е , него можеш и сам да си го допишеш :rolleyes:

Всички коли, които купуваме на фирмата нови първата година са с ГО (и КАСКО) без регистрационен номер. Никога не е имало проблеми с КАТ или застраховател, дори и при ПТП. Въпреки това Марто е напълно прав, че е хубаво да се направи добавък. В тази връзка брокера ни ни е издавал добавъци за промяна на данни, включително и от Армеец, които винаги са били БЕЗПЛАТНИ! За 15 лева Гената не просто са го окъпали, даже са го и сапунисали (в някои компании наистина има 5 лева такса за издаване на добавък, една от тях мисля че е Булинс, ама 5, не 15!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новорегистрирано МПС ГО се издава с "фалшив" номер, след което се прави добавък, че ДКН е сменен. Играх го два пъти последната година  :cowboy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новорегистрирано МПС ГО се издава с "фалшив" номер, ....

"Фалшивия номер" се генерира автоматично от програмата на съответната компания , няма как да е по друг начин , тъй като в КАТ искат валидна ГО за да минеш регистрация :sorry:

Иначе такса трябва да се събира за преиздаване на - Стикер за ГО и Сертификат "Зелена карта" , в различните компании , цените са различни :wacko_1:

В някои компании има политика да се взимат пари и за издаване на дубликат на загубена или повредена полица ГО или Каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в офиса си разлиствам календара и..............какво да видя?

Кошмарът на Маджо....

 

:aikido:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер карах след едно Audi A5 с една двуцевка от лявата страна, като фаровете ми светеха право срещу нея.

Левият кюнец имаше метална тапа около 10 см навътре, като всичко блестеше от чистота и светлината се отразяваше много ярко.

Десният си беше тъмен и зацапан и очевидно се използваше по предназначение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така светех в ауспусите на една X5-ца. И там в два имаше лъскавинки, ама като понастъпи лъскавинките се завъртяха и X5-цата отлетя  :dog:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така светех в ауспусите на една X5-ца. И там в два имаше лъскавинки, ама като понастъпи лъскавинките се завъртяха и X5-цата отлетя  :dog:

Сигурно е успял да турбинира фаво мотор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в събота си ровех по пода на колата и вижте какво открих под шофьорската седалка:

 

032117979.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така светех в ауспусите на една X5-ца. И там в два имаше лъскавинки, ама като понастъпи лъскавинките се завъртяха и X5-цата отлетя  :dog:

Мина ми през ума подобно нещо, но видът и чистотата на тръбата ме разубедиха тотално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в събота си ровех по пода на колата и вижте какво открих под шофьорската седалка:

 

032117979.jpg?r=0

:doubleup: :doubleup: Aко бяхме в соца , щяхме да кажем че произвеждаме целите коли и да ги кръстим " Лек автомобил "Вихрен" "

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ей,ама така не съм се смял от години.Тия от ФаУве форума направо къртя,особено с тая тема.

 

 

аз искам октовия 1,9 тди, ама не комби и да е сребрист металик 

много е хубава icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif а да и да има климатиче и стъкълца с моторчета и огледала с моторчета
 

повече бисери тук:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=1584

Редактирано от biser.or
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в събота си ровех по пода на колата и вижте какво открих под шофьорската седалка:

 

032117979.jpg?r=0

 

Напълно нормално е. Ако Ви кажа колко от частите за ВАГ (и не само) се правят тук в БГ - и по-точно в Русе - ще има да се чудите. И аз не бях запознат - но един ден като се разрових из служебната база данни - ми падна ченето. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази бележка върху какво е? Стелки или нещо друго? Не че не мога да узная по парт номера... ама пусти мързел :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са кабели, мисля, че ги правят в Карнобат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.