Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

И без друго от всякъде сме обкръжени и донякъде зависими от модерни технологии, които, разбира се, са базирани на софтуер. Който пък често е причина за грешки, проблеми и т.н. Няма нужда нещо подобно да ми контролира и колата, с жената и детето в нея. Няма начин тази система да е 100% защитена срещу атаки и грешки. Пък и твърде много станахме зависими от всякакви електроники. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без друго от всякъде сме обкръжени и донякъде зависими от модерни технологии, които, разбира се, са базирани на софтуер. Който пък често е причина за грешки, проблеми и т.н. Няма нужда нещо подобно да ми контролира и колата, с жената и детето в нея. Няма начин тази система да е 100% защитена срещу атаки и грешки. Пък и твърде много станахме зависими от всякакви електроники. 

Вярно е.И на мен не ми се става част от "играта на играчките".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм против такова ограничение. Просто колите да си имат ограничители на 115-120 км/ч. Проста работа, не ти трябва някаква специална система за регулиране на скоростта. Който си барне ограничителя да му конфискуват колата. Никой не може да ме убеди ,че така няма да се намалят жертвите на пътя. Пък и ще е екологично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където е позволено да се кара със 120км/ч, има най-малко жертви.

То в България пътища няма ,като хората а ние се хващаме за едни ограничения.

Споко поне с 30 годинки сме назад от останалия свят докато  навлезе и при нас има още време  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм против такова ограничение. Просто колите да си имат ограничители на 115-120 км/ч. Проста работа, не ти трябва някаква специална система за регулиране на скоростта. Който си барне ограничителя да му конфискуват колата. Никой не може да ме убеди ,че така няма да се намалят жертвите на пътя. Пък и ще е екологично.

Не съм съгласен. Интересно ми е защо все към колите и шофьорите се обръщат масово хората, органи и институции, когато става въпрос за безопасност на пътя. А никой не се сеща да измисли устройство за врата на пешеходците. Като рипне на платното на червено или на място без пешеходна пътека, да го боцка ток, примерно. Или автоматично да му тегли глоба от сметката. От време на време се заигравам с видео заснемането в колата, докато карам. Пешеходците като брой нарушители са в пъти повече от шофьорите, ама никой и за нищо не ги гони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Като рипне на платното на червено или на място без пешеходна пътека, да го боцка ток, примерно. 

:doubleup:  :) Европа и в частност ЕП, в огромна степен зависят от големите европейски автопроизводители, а последните няма начин да го приемат това ограничение. У нас, обаче, може и да се приеме, а няма да е лошо и пак да ни сменят номерата с някакви така по-европейски :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид повече извънградското каране. Като се говори за 115-120 км/ч за мен се подразбира извън града. Ограничението от 120 км/ч няма да е решаващо за инцидентите в града.  Там скоростта по принцип е наполовина. За града повече се надявам нови системи за сигурност вградени в колите да помогнат(евентуално в бъдеще). И то при по-ниските скорости към 30-40 км/ч.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва невероятно това ограничение.Не че Европарламента демонстрира висок интелект, а че ограничението е все едно да стопираш техническия прогрес, да се издрусаш върху труда на един куп хора (при това високо квалифицирани и високо платени) и да изпратиш огромни средства за развой и реклама на боклука.Човека винаги се е стремял към "по-бързо, по-високо, по-далеко".Иначе да яхаме пак конете зашото не вдигат повече от 60 и са еко. :smoking_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup:  :) Европа и в частност ЕП, в огромна степен зависят от големите европейски автопроизводители, а последните няма начин да го приемат това ограничение. У нас, обаче, може и да се приеме, а няма да е лошо и пак да ни сменят номерата с някакви така по-европейски :BangHead:

У нас надали ще се приеме, предвид това от НСО как обичат да карат. Но виж, за номерата - като нищо.  :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без друго от всякъде сме обкръжени и донякъде зависими от модерни технологии, които, разбира се, са базирани на софтуер. Който пък често е причина за грешки, проблеми и т.н. Няма нужда нещо подобно да ми контролира и колата, с жената и детето в нея. Няма начин тази система да е 100% защитена срещу атаки и грешки. Пък и твърде много станахме зависими от всякакви електроники. 

Вярно е!

 

И го осъзнах с пълна сила това, чак след като преди месец и нещо се наложи да помагам на един приятел, на който му се беше скапал софтуера на БМВ то му - и никъде по менютата човекът не можеше да влезе, и нищо не можеше да промени!

И накрая - откачихме го компа, и хайде за префлашване.

Добре че машината е гаранционна - че иначе кой знае и колко пари щеше да му излезе това!

Затова добре е в колата да има колкото се може по-малко електроника! :eusa_naughty:

Съвсем без такава явно не може - но поне да е по-малко!

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа к'во е каръщина - дремя си снощи и чакам на един голям столичен булевард и докато чакам реших да видя що толко трудно свири тая Фобия. Вадя малката отверка и освобождавам единия щифт , после бъркам за втория и тая възглавницата като изхвръкна (па не ми е  първата дето свалям) и като виден столичен карък се разхлупи буксата на еърбега , едното кабелче се измъкна от буксата , а на другото се разви една бобинка ... абе каръшки ден - почнах с авария и свърших с авария.

Сега въпроса ми е тая бобинка дали има някаква грандиозна роля в системата на еърбега или да взема да я уволня . Цялата работа е от мързел , щото не ми се навива таз шит.

 

И още един въпрос , само че за компютри.

Имам една машина събрана в метална кутия от 24 портов суйч и скрита на мястото за клавиатура на бюрото , но когато съм зарязал GSM -а от горе и той звъни видеокартата спира да работи (екрана става черен) за секунда. Предвид факта , че кутията е метална и е занулена защо се смущава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, и за двата случая ще е полезно да има снимков материал.

 

По отношение на EMI проблема - явно е, че видеокартата е чувствителна към външни полета, не мога да преценя, доколко това е приемливо или не.

Пробвай с някакъв феромагнитен метален лист върху кутията - пермалой, желязо, стомана или др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да си прикача снимка от компютъра като постна мнение да кажем? Преди беше ясно не сега ми е тъмна Индия ... :D  Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да си прикача снимка от компютъра като постна мнение да кажем? Преди беше ясно не сега ми е тъмна Индия ... :D  Мерси

Ползвай външен сайт за хостинг на снимки, защото засега няма опция да се прикачват директно снимки във форума. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dnevnik.bg/skorost/2013/12/11/2199970_noviiat_folksvagen_golf_nameri_500_000_kupuvachi_za/

 

Брадчедите пак изкъртиха пазара.

 

Наскоро моделът стана първият чуждестранен автомобил в 34-годишната история на конкурса, спечелил приза за най-добра кола в Япония.

 

Тц, тц, тц

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1990 до 2006-та само японски коли съм карал, 5 бр., така че, според мен - напълно заслужено :doubleup: Не че бяха лоши или са се чупили лесно - точно обратното, но все пак имам поглед върху негативната промяна някъде след 2000-та г.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup:  :) Европа и в частност ЕП, в огромна степен зависят от големите европейски автопроизводители, а последните няма начин да го приемат това ограничение. У нас, обаче, може и да се приеме, а няма да е лошо и пак да ни сменят номерата с някакви така по-европейски :BangHead:

И да ни приберат още пари заради това! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колеги, имам известни съмнения относно това автоматизирано ограничение на скоростта, за което се отвори дума. За да се осъществи на практика е необходимо и устройство, което приема и изпълнява подадените команди от общата инфраструктура. Съответно - то ще струва пари. Никой (особено българин) няма да си го купи. А държавата ни няма бюджет за подобна акция за общата инфраструктура, камо ли за споменатите приемници за всеки автомобил. А ако стане задължително оборудване за всеки нов автомобил, то какъв е процента на нови автомобили по българските пътища...

Иначе е много хубава идея. Обаче практически нещата стоят дрогояче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали сте я гледали, но доста креативна реклама на Лада:

 

http://vbox7.com/play:b055352ea1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак ми се прииска и аз да си имам една такава...

:) Споделям това чувство. На Симеоновско шосе до скоро имаше една изложена Niva. Всеки път като я видя аха да спра.

Рекламата ме кефи.  :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно поздравче, за хората с който говорихме днес на срещата, на шкодова тематика. Random обява http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11386006062837744&f1=details&slink=530mmu :sorry:

 

Random 150 кончета, само :Phttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385301977519558&f1=details&slink=530osa :rolleyes:

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11386855508177813&f1=details&slink=530tzu  Ама тая не става, че я няма ръждата.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали сте я гледали, но доста креативна реклама на Лада:

 

http://vbox7.com/play:b055352ea1

Паднах! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.