Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Вариантите са два:

1. Или спират да миришат в някакъв момент. За тая цел, можеш да ги оставиш 1-2 седмици на открито. На терасата например.

2. Ще си мириаш вечно.

 

Преди време си бях взел някакви китайски тежести за щанги. Доста по-евтини от нормалните такива. Добре, че бяха за ползване на открито. В радиус от 3-4 метра от тях не се дишаше от тая смрад. След около месец просто спряха да миришат. И не е защото съм свинал с миризмата, щото не съм ги ползвал ежедневно. Предполагам, че когато гумата е някаква некачествена, отделя такива ухания. Дано да спре при теб. Ако не - OLX-а някой да им се радва за 20 лева и ти си купуваш нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Понеже бях при фереджето , да се накефим на макс, ето сега, дори и голям тошо , може да потвърди , че аз пия само вода ! ;)

P-20190307-232912.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет. Кое от тези е лещата на чейнджърчето която трябва да почистя?https://m.imgur.com/gallery/ppn1sBM

Редактирано от fatrat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, fatrat написа:

Привет. Кое от тези е лещата на чейнджърчето която трябва да почистя?https://m.imgur.com/gallery/ppn1sBM

 

При мен линка не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам дилема. Другата ми кола е карана за една година точно 1500 км. От които 0 градско. Дося винаги съм и сменял маслото всяка година. Тая година обаче мисля да пропусна. Маслото е хубаво, лонглайф е, бах го не ми се дават пак 150 лв за масло. Следващото и дълго каране ще е пак към 1100 км и маслото ще е на 1 година и 2 месеца..М?

Допълнение. На щеката маслото си е бистро и няма никакво потъмняване.

Редактирано от Моджо
допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел, ако не са навъртени километри правилото е - да няма два зимни сезона.
Но според мен няма проблем.


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, komitoff написа:

Ако не са навъртени километри правилото е - 2 лета и една зима.

То принципно е трудно да направиш 2 лета, без зима :) но това правило означава точно 1 година.

 

В ситуацията на колегата, аз бих сменил маслото след следващото дълго извън градско, но не бих чакал повече от 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпечаташ ли маслото, то започва да си “говори” с влагата във въздуха и дори да не го тормозиш, мазителните, топлоотделящи те и почистващите му качествата се променят (на теория, но предполагам и практично са го установили тези, които трябва). За т’ва, маслата обикновено ги дават след определен пробег или 1 година. Колко читави са лонг-лайф маслата и техните интервали - ба ли го... Аз, подобна на твоята дилема никога не съм имал и за т’ва не мога да кажа, какво бих направил аз. Само споделям наученото. Ти си прецени, дали да го сменяш или да му отпуснеш още една година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го дават /производител  масло и прозизводител кола/ за смяна на 25 000 км, виж за годините не съм сигурен. То тая кола повече от 5000 км на година не е виждала, но винаги съм го сменял на 1 година. Ма ся излизат едни други разходи /дано на никой не му се случват/ и всеки лев спестен е добре дошъл. Вчера я карах да и сменя зимните гуми, мотора си работи нормално, няма никакви странни шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Моджо написа:

Маслото го дават /производител  масло и прозизводител кола/ за смяна на 25 000 км, виж за годините не съм сигурен. То тая кола повече от 5000 км на година не е виждала, но винаги съм го сменял на 1 година. Ма ся излизат едни други разходи /дано на никой не му се случват/ и всеки лев спестен е добре дошъл. Вчера я карах да и сменя зимните гуми, мотора си работи нормално, няма никакви странни шумове.

 

Човек, ти ефекта от отлагането на смяната на маслото ще го разбереш чак към 150-200 000км :) Или ще почне да го харчи, или ще почнат доста други проблеми около тези километри. Всеки производител на масло указва точно колко можеш да го караш - 25-30 000км или някакво ВРЕМЕ.

 

При Long Life маслата времето обикновено е 24 месеца и максимум около 30 000км, а при нормалните масла е максимум 12 месеца или 15 000км /което настъпи първо/.

 

Така, че можеш да си караш така, няма да умре колата, ако не го смениш на същия ден :)

 

Още нещо - никой не отчита висенето и работата на двигателя на място в София. Да, днес може да минеш 15-20км, но те ще са направени за 1-1.5 мото/часа. :) Тази работа на място също не е за подценяване, ако се кара предимно градско тази кола - дори е по-зле това нещо. Затова е хубаво на година да си сменяш маслото, но пак казвам - няма да умре колата, няма да почнат странни шумове, ако не го смениш /щом сега не можеш/, споко.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Моджо написа:

Само извънградско се кара. Засега нема го сменям тогава..,

 

Нищо й няма тогава - карай си я така, и когато дойдат пари ще сменяш. Няма да умре колата. Извънградско 1500км е смешно, да ти кажа :) Аз толкова правя, само като изкарам три пъти колата от гаража, не ползвам Long-life, защото не ме кефи, сменям го на максимум 10 000км и максимум 1 година /случвало се е в година да имам 3 смени на масло/.... така, че карай смело и не го мисли, няма й нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е със шкодата и аз правя по 30к + на година. Тая е само за дълги пътувания, че е по-голяма.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Слагам 5 лева, че в следствие на тая снимка, КАТ ще платят 200-300 лв. адвокатски хонорар...

Много ги подценяваш адвокатите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги, ама просто повече няма да им присъдят :)

Много ме е яд, че от КАТ вадят статистика само за съставени актове/фишове. Но каква част от тях са останали или събрани...заеби. А най-много ми е интересно колко пари плащат за хонорари и съдебни разноски на годишна база. Защото съм сигурен, че не са малко. И като казвам плащат, имам предвид ние плащаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги привет. Става въпрос за голф 5ца с мотор 1.6 102 коня на газ. Колата дава грешки p0172 богата смес и p0321 за коляновия вал. Тъй като тук се навъртат експерти, ако на някой му се занимава на драго сърце ще откараме колата само и само да я оправи. Собствениците вече се замислят за порше софия като последен вариант, защото от 2 сервиза ги лъжат вече. Сменини са с нови - дросел, датчици на валове. Проблема е един и същ- вдига оборотите на газ и на бензин когато загрее. Инфо със сервизи също би било полизно, както и някой от вас ако е преминал по този път и иска да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да ми предложите някакъв аналогичен сервиз на Микрон Доцев, но по-близо до центъра?

Става въпрос за ремонт на ел. стъкло и брава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една задача от математиката:

Ако пътя от Стара Загора до София отнема 2 часа , а от табелата до Красна поляна 1.45 ч. означава ли , че разстоянията са почти еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, The Best Forman написа:

Една задача от математиката:

Ако пътя от Стара Загора до София отнема 2 часа , а от табелата до Красна поляна 1.45 ч. означава ли , че разстоянията са почти еднакви?

Отдавна се каня да ти го кажа - що не си вземеш шофьор. По желание да не е на преклонна възраст (знаеш какво визирам). Ще свалиш поне 30% от времето за пътуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво показа таблото на края? Колко над 130 км/ч средна скорост? И какъв разход? Не бъди скромен! Просто искам да сравня моето ходене и връщане до Ст. Загора с твоето като разход при по-висока скорост между бензин и дизел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.