Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Суперба няма кой да го бие на вътрешно пространство. Пространството на задната седалка е дори ненужно много. 

Има автомобили проектирани на задната седалка да се возят само якета или букети цветя, но не и хора. Например има едни огромни модели на Волво с 9 метра багажник и място на задната седалка за кутия цигари и запалка, евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесва, че в ОК1 има супер малко място на задната седалка. Колкото на Golf4 e.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм ги мерил ма по технически данни Супърб1 и Октавия 3

Дължина - 4803/4659 - 15 санта разлика

Широчина - 1765/1814- тов не е вътршната широчина  предполагам е външна без огледала тука октавията по-широка

Височина са почти еднакви

Съответо колесната база на супърба е по-голяма и затова вътре е по широко ..отзад и надълго.

Багажинка не виждам на октавията колко е, вероятно е по-малък.

Та сант два от тука, сант два от там...и изглеждат еднакви. А не са.

Иначе на мен ми харесват коли , на които трима човека да седнат спокойно отзад, ама вече и вановете почнаха да ги правят миниатюрни.

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

....Кому е нужно това се питам аз?

Нужно е на EURONCAP :) Искаш звездички за сигурност, правиш по голяма и по здрава кола. 
Иначе ,аз имам О3 и Ф3 и ми е еднакво удобно и в двете, с лек превес към фабията от към седалка. Има доста добра странична опора, поне според мен, и не се уморявам с нея, дори и на дълъг път.
Но карах 10 години О1 , и сега всяка седалка ми е удобна :D Така и не успях да си я настроя пустата седалка, за да ми е удобно. Много къса, краката ми "висяха". И ме болеше кръста. И това,дето колегата е казал за десният крак, направо ми разказваше играта на кокалчето под коляното. По същото време имах и Форд Фокус, ами нищо общо, много ,много по комфортни седалки. За това и О1 не я взе баща ми, много му беше тясна и неудобна седалката. И

А аз съм дребен, 1,70 и 60 кила. То от това и О3 ми е леко голяма, но ще я карам, какво да се прави ;) 

А в Супърб 3 като седна и все едно съм в катедрала. То бива голяма, ама на мен ми е прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз малко да отклоня темата за седалките :) Искам да ви попитам от в ЕТ предлагат ли "хотел за гуми" и дали си заслужава.И дали въобще сте ползвали някаде,че живот и здраве ще стане 3-та кола и мястото в мазато ще е за никаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви и на двамата,40лв мисля че е добре и да им оставя летните при тях,ама пък за един месец :D Казаха ми че идвала с летни Континентал но колко са читави нямам идея.Вашето виждане за гумите с които идва колите какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Моджо написа:

Ми не съм ги мерил ма по технически данни Супърб1 и Октавия 3

Дължина - 4803/4659 - 15 санта разлика

Широчина - 1765/1814- тов не е вътршната широчина  предполагам е външна без огледала тука октавията по-широка

Височина са почти еднакви

Съответо колесната база на супърба е по-голяма и затова вътре е по широко ..отзад и надълго.

Багажинка не виждам на октавията колко е, вероятно е по-малък.

Та сант два от тука, сант два от там...и изглеждат еднакви. А не са.

Иначе на мен ми харесват коли , на които трима човека да седнат спокойно отзад, ама вече и вановете почнаха да ги правят миниатюрни.

 

 

Да ти кажа, може смешно да ти прозвучи, но не вярвам да имат 15см разлика в дължината. Защото ги "подравнявахме" и пак казвам, разлика се вижда, ама 15см чак...Но все пак мерене на око не е като реално такова :) Ако някой ден се класирам за някоя от клубните срещи и има колега с Октавия 3, ще опънем метъра :)

Колкото до широчината вътре, тя е бая, ама бая над 15см повече... Багажника на Октавията не е по-малък, направо си е баш същия, + - 1 см. Даже може би е леко по-висок.

 

Преди години Топ Гиър бяха правили "преброяване" на една UK магистрала, в колко автомобила ще има пътници на задната седалка. Процента беше почти несъществуващ. Истината е, че и по улицата ако се загледа човек, то много рядко има втори в колата, камо ли на задната седалка. Съответно и производителите не го гонят, предпочитат да влагат там, където е най-видимо - около шофЕра. Иначе честно казано, чак трима отзад и да е спокойно, трудна работа. За мен стандартна кола ( не джип, ван и прочие) реално си е за четирима човека. Отзад в средата си е ташак работа. В моята кола е обявено за несъществуващо място, подлакътника е денонощно долу, даже съм свалил средния подглавник.

Преди 3 часа, Typi_taratajki написа:

Нужно е на EURONCAP :) Искаш звездички за сигурност, правиш по голяма и по здрава кола. 
Иначе ,аз имам О3 и Ф3 и ми е еднакво удобно и в двете, с лек превес към фабията от към седалка. Има доста добра странична опора, поне според мен, и не се уморявам с нея, дори и на дълъг път.
Но карах 10 години О1 , и сега всяка седалка ми е удобна :D Така и не успях да си я настроя пустата седалка, за да ми е удобно. Много къса, краката ми "висяха". И ме болеше кръста. И това,дето колегата е казал за десният крак, направо ми разказваше играта на кокалчето под коляното. По същото време имах и Форд Фокус, ами нищо общо, много ,много по комфортни седалки. За това и О1 не я взе баща ми, много му беше тясна и неудобна седалката. И

А аз съм дребен, 1,70 и 60 кила. То от това и О3 ми е леко голяма, но ще я карам, какво да се прави ;) 

А в Супърб 3 като седна и все едно съм в катедрала. То бива голяма, ама на мен ми е прекалено.

 

Мислиш ли, че това е причината? Чудя се, не знам... То по-здрава не е баш правилното, защото е необходимо да се мачка колата, но правилно. Отделно изискванията за удар на пешеходец също бая нарастнаха.

За седалките...карал съм Октавия 1, А7, Супърб. Возил съм се на десетки естествено. До тук не съм видял хубави седалки във ВАГ групата. Като казвам хубави, съпоставям като цяло и със тези на конкуренцията в класа. Например при А8 седалките са по-кофти и от 7ца и от S класа. Това естествено е мое субективно мнение. Аз като цяло не съм претенция, само го констатирам. Щото като си пердашех с Октавията, да, сядал съм в по-удобна седалка, ама ми беше се 200. Това, което ме убиваше там беше липсата на шумоизолация. Нещо, което е направо прекомерно при Супърба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как, но ми изпадна едно видео, което навярно е правено когато съм ходил прав под масата :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, sauber написа:

Не знам как, но ми изпадна едно видео, което навярно е правено когато съм ходил прав под масата :)

 

 

 

Знам я Теодора-та.  Ходихме да търсим там кола за брат ми през 2002 :) Беше от големите автокъщи в Младост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Typi_taratajki написа:

 

А в Супърб 3 като седна и все едно съм в катедрала. То бива голяма, ама на мен ми е прекалено.

 

А пък аз си мисля, че ако имаше още 5см на задните седалки щеше да е перфектен С3 сега ми е на кантар. Утре ако не збаря ще снимам едноместната Ф3 с два детски стола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Milen Dimitrov написа:

 

А пък аз си мисля, че ако имаше още 5см на задните седалки щеше да е перфектен С3 сега ми е на кантар. Утре ако не збаря ще снимам едноместната Ф3 с два детски стола ?

 

С твоят ръст не си те представям в нещо по-малко от супърб 3 :) Във Фабия ще е забавна снимката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то всеки според нуждите си :) При мен в О1, като бяха малки децата и беше ад. Но сега само малката седи на повдигаща седалка и нямат оплаквания от мястото във Ф3. А в октавията, тройката, щерката се дразни, че предната седалка и е много далече и не я стига, като е вързана с колана, и не може да си стига органайзера с глупостите :)

Та за моето семейство Ф3 е добре, а О3 е направо... А с годините и багажа намалява, та следващата може и да е Скала. Стига да и е удобна седалката ;)

 

 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е положението във Фабията, в Супърба зад мен големият седи спокойно, но както казах едни 5см и щеше да е цар ?

038874788.jpg?r=1

038874789.jpg?r=1

038874787.jpg?r=1

038874790.jpg?r=1

ПП не знам защо се завъртяха така снимките.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, digitalundgrd написа:

Охаа :)

 

Ако столчетата не бяха изофикс, дали щеше да е една идея по-добре?

 

Нямам представа, ако си тръгнал да ти трябва стол, мога да ти дам да пробваш някой от моите колко място ще заеме при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да ви попитам за колко време става регистрацията през ЕТ? Няма да имам време сам да се занимавам с КАТ,а и предполагам че няма много да се мотаят.

Другото което е дали мога да си избера номер или няма начин(като си платя де)? И не на последно място колегите които са закупили от ЕТ нова кола да кажат,дали каско може да се направи още преди да съм тръгнал от там.Оглед и всички работи да се направи на място,а не да трябва след това да я карам на огледи и т.н

 

Май много инфо искам :D Но поне предполагам вече сте се сблъсквали с тази ситуация. Колата няма да е лизингова,гледам че и затова имало значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Моята те си я регистрираха.Колата пристигна на 12.09.17г.получих я на 15.09.Това с избор на номер,никога не съм го разбирал....ама хора всякъкви?.Каско и гражданска си имаше колата.Имат си хора.Изкоментирай го с търговеца ти?Не съм карал колата за огледи.Даже и сега при подновяването не съм.Изпратих им на Вайбър каквито снимки искаха и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колега,че колата ти е лизингова и затова е имала всичко.На мен ми казаха каквото си реша.Дали да има или да няма каско,или пък 

коя компания да е.При тях мисля,че е Алианц но пък там цената на каското е доста по скъпа ако,дори да като я направя в същата компания като при тях но през брокер.

За номера не ми е важно особено (жената се заиграва с датите на децата) :D Но поне и дадох да избере лава син металик за цвят на колата,другото е номера ако има варият за угаждане :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата няма да е лизингова, на ЕТ няма да им дреме особено какво ще правиш с нея - щом ти дадат ключовете не носят никаква отговорност.

 

Общо взето, ако решиш да ги накараш (с някой лев) да ти я регистрират и т.н., мисля че искаха към 400лв за тази услуга, която реално струва 1/3та, ако ходиш сам в КАТ, но отделяш около 3 часа от времето си :) Ако даваш много зор, да стане по-бързо регистрацията на колата, имаше допълнителна такса от 250лв за репатрак, иначе ще чакаш да "дойдат" от КАТ на място при ЕТ. И все пак информирай се за цените, защото моите са "актуални" към 2014-та година. Попитай си търговеца, както те съветва колегата по-горе.

 

Ако искаш да си избереш номер, там тарифата е спрямо тарифите на КАТ, едва ли ще имат проблем да пуснат заявката с точно определен номер, ако си платиш едни 300лв, 1500лв, или 15 000лв (мисля, че толкова бяха) за изцяло избран/custom номер (СВ ВВВВВВ, например).

 

Каско в ЕТ правят и на "ХДИ Застраховане АД", нашата лизингова Фабия е при тях, ако си траят, да знаеш, че правят и на тях. 

 

Добре, че Шкода не се краде много-много, защото каско-то определено спомага за кражбата на една кола, която не е на лизинг и е изцяло платена от клиента - много апетитно. :)

 

Успех и много безаварийни километри! Цветът е перфектен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shaft Значи регистрацията на колата ми казаха,че ми е безплатна.Но номер по избор дори да искам да си платя не ставало.От КАТ идвали на място с поредни номера и каквото ти се паднело.Поне така ми казаха,и аз затова питам дали някой е искал и получил такъв номер.

А за каското идеята ми е,да не се налага да я карам някаде си за снимки и огледи,а още с излизането от ЕТ да е изцяло застрахована.А незнам дали става от всяка компания или само от тези които са при тях.

 

А и да ти кажа,мани кражбата(дано не се случва на никой).....но много пияндета има и всеки може да спре в теб :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Velichkov" - Чувал съм, че има Застрахователни Компании, които идват и правят всичко около "Каско"-Застраховката, където им кажеш. Няма логика "Еура Тек" да откажат на тяхна територия да дойде ТВОЙ Застраховател. Помисли и за хубава Аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е лизингова колата.Регистрация,комплект КАТ,преглед и номера са около 240лв.Как се казва търговеца,който ти продаде колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.