Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Не мога да си представя как правиш нещо за 180 милиона и не минало през хиляди тестове още октомври. Ноември - терминали на ВСИЧКИ ГКПП, основни бензиностанции, пощи, магазини, сайтове -  и пак хиляди тестове.... и така нататък.
То не бяха пръстови отпечатъци, е-регистри, кадастри....
Отватителни алчни неграмотници - хомо хабилиси!!!
Но, невежеството ражда невежество и нищета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "komitoff" - Като ТИ кажат в прав текст: "Ето ТИ 180 Милиона - върни ни 90 Милиона в Кеш и с останалите прави каквото си искаш и не се притеснявай за абсолютно нищо", ще разбереш някои основни истини за България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@komitoff, абсолютно...за това говоря...

 

@tuningmania, това е ясно на всички. Обаче... Тези неща струват...поне софтуера - до 50 ХИЛЯДИ лева. И отгоре на всичко е ужас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих жена си , ама не и разбирам, с неиния и с моя Gameboy Color може да си правим multiplayer :) Aма то така става, като цяла нощ гледам само татуировки ... то според някой вече е сутрин и си е вярно...

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих е-винетка през телефона с начална дата след няколко дни. Платих си с картата. Никакви проблеми. Получих мейл за потвърждение и за всеки случай си свалих и pdf  с данните в телефона.

А в цената на системата са включени и всички аспекти: сайт, апове, терминали, машини за продажба, вероятно и оборудването и камерите монтирани в колите, в едно с колите с пос терминали и прочие, go box за проследяване на маршрута на товарните коли (след 6 месеца за тях отпадат винетките и се въвежда тарифа за изминати км).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ние с Мартин (tyny) гледахме една девойка се бори половин час с автомата и дано е успяла :)

Нормално е да можеш да си вземеш винетка на каса в брой и тя да влезе в сила от сега , както по интернет и т.н. , а не да те задължават да е само на тъпите им терминали , па да смяташ колко дни трябват за банковия трансфер и пр.

Това , което са направили за 180 млн. е едно голямо ако ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С картата веднага мина плащането, защото получих смс и от банката с дръпната сума и на сайта номера ми веднага беше отразен.

За сроковете е мърльовщина, при положение, че започват да важат от 01.01.19, да слагаш срок за доставка до 31.12.18. И все пак до дни ще може да се плаща и на бензиностанции, изи пей и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни се загледах - при вас на Октавия 2 свети ли ви лампата в жабката постоянно в затворено положение на запален двигател?

 

Също свети и след загасване на мотора и незаключена кола. При заключване от дистанционното изгасва.

 

 

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Alexandar написа:

Тия дни се загледах - при вас на Октавия 2 свети ли ви лампата в жабката постоянно в затворено положение на запален двигател?

 

Също свети и след загасване на мотора и незаключена кола. При заключване от дистанционното изгасва.

 

 

Някой ти е свалял жабката и е откачен или разглобен плафона отзад. На него е и ключето,което гаси при затворена жабка и сега свети все едно ти е постоянно отворена жабката.Супер смотан и гаден е. С едни пружинки, докато го наместиш има да споменаваш много пъти мамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята светеше само при отворена жабка, но и включен габарит/фар. Тествам го, като си оставя телефона вътре да снима клипче и затворя жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафончето, както е казал и Жоро е МНОГО тегаво. Аз бях тръгнал да купувам направо ново. Бях с обратния проблем, не светеше. Тоя ми проблем съвпадна с друг, колата беше в сервиз и Радо (май така се казваше) от Автокомплекс РС бе така добър да ми го сглоби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "The Best Forman" - Залагам, че ще се отвори :)

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, tuningmania написа:

До "The Best Forman" - Залагам, че ще се отвори :)

Ако се е сетил да си избърше уплътненията, има шанс. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, тая 120ка нещо буксува и с предните гуми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая е тестов прототип на рапид 136, затова така... Не виж' че е двуврато, после в Квазини са решили че ако махнат предното, ще стане перфектната дрифтарка и така и са направили.... Видя ли аудито как се завъртя... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко поводи за размисъл, пък кой както иска да тълкува. Никого не ангажирам с моето мнение, просто си дрънкам ;) По стечение на обстоятелствата днес съм в Надежда за гаранционна поддръжка... И понеже чат-пат в главата ми се прокрадва мисълта за СУВ като следващ автомобил (макар, че аз съм заклет привърженик на леката кола, по ред причини), реших да заседна в Кодиака и да видя как го усещам. И преди бях сядал, карал съм го и съм взимал всичко от него по един прекрасен планински маршрут, но никога ме съм го тествал през призмата на потенциален бъдещ автомобил. Тук е момента да вметна, че след техническите характеристики на автомобила, за мен най-важна е позицията на седене на водача. Казал съм си, че следващият автомобил трябва да ми бъде безкомпромисно удобен, какъвто настоящият С2 не ми е (дебелата централна конзола ми пречи). Ами, Кодиакът също не ми е удобен. Отпред има едни напречни гредички, които свързват централната конзола с таблото и там ми опира кракът, което лично мен ме дразни. Това ме провокира да направя няколко първобитни измервания и сравнения:

1. Това е един от начините, по които аз установявам комфорт от гл.т.  на пространство, а именно като замеря колко е разстоянието като се просегна към пасажерската врата. Разбира се, направих съпоставка и с някои други шкоди. На първия колаж горната снимка е от Кодиака, а втората е от Супърба. Разстоянието е горе-долу едно и също - ок.10 санта (от снимката не личи добре) остават от ръката ми до вратата. Дотук всичко точно, но от тест #2 се вижда немалката разлика.

1547190380749.thumb.jpg.e6f570e83b0266b72918721b0daeb285.jpg

 

Вторият колаж е сравнение между Кодиак (горната снимка) и ФАБИА (долната) :)

Тук съм много впечатлен и адски приятно изненадан от Фабиата! Тестът с протягането показа, че отстоянието на ръката ми от пасажерската врата е малко по-малко отколкото при, уж, голямата жипка! 

1547191037969.thumb.jpg.cdcbf843228b851ffef837c9c95b3e37.jpg

 

2. Вторите замервания (отново са за "комфорт фактор") са на тема отстояние между седалките на шофьора и пасажера и мястото на подлакътника. Адски дразнещо ми е побутването с лакти поради липсата на достатъчно широчина на подлакътника (при С2 не е достатъчно), което се предпоставя от тясно купе и/или лоша оптимизация на пространството. Тестоваците отново са Кодиак, Супърб и Фабиа. На първия колаж горната снимка е от Кодиака, а долната от Супърба. Ето тук "лъсва" голямата разлика - подлакътникът на С3 е с едни 3-4 санта по-широк от този на Кодиака. Тази разлика е безценна в моите очи. В същото време от горния тест #1 се вижда, че отстоянието до вратата е горе-долу еднакво - там няма 3-4 санта разлика. Отделно, в С3 се чувствам по-комфортно отколкото в Кодиака, защото кракът вече не опира в централната конзола по начин, че да ле дразни.

1547190209862.thumb.jpg.7ebe4671bdae572a934d102eadc19c32.jpg

 

Ето и сравнението между Кодиак и Фабиа - почти еднакво разстояние меду двете седалки...егати, скандално! Разликата в полза на Кодиака е в отстоянието между съответната седалка и вртатите - там той печели (оставаше и там да губи), но това не означава, че при Фабиата става проблемно/тясно за левия крак. А за десния крак във Фабиата има брутаааално много място, защото там е "поорязано" откъм декоративни пластмасарии. Толкова се изкефих, че чак едно клипче спретнах :D Може би защото ме спечели с пространството за десния крак, което на мен ми е голяма болка, но аз се почувствах най-комфортно именно във Фабиата...

1547190938015.thumb.jpg.f95a36903cc746ed4a92e00579af0f40.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Stucata" - В предишната ми Работа ми се наложи да разбера колко струва нова предна седалка на най-луксозното за тогава (около 2008 Година) "BMW 7". Имаш ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешното пространство при новите автомобили е интересна тема. Аз по принцип съм 175см. и 85 кила, разбирайте, че ми е се двеста и трудно ще ми е тясно (има и такива случаи все пак, като тоталната хуйня CX3 на Мазда). Но има нещо, което не разбирам. Скоро правих "експеримент" с две Шкоди. Първата е моя Супърб 1, 2006г., пенсионер. Втората е Октавия 3, 2014г., тийнейджър. Колите отвън са с тотално еднакви габарити. Може би има разлика в рамките на 1-2см., което не го броя за разлика. Ширина, дължина и височина - еднакви. И почвам отпред назад:

Ако се бориш за пространство в моторния кош, ок. Но най-големият мотор при Октавия е 2 литра. Моя Супърб е 2.8, 6 цилиндъра.

Ако се бориш за пространство при пасажерите, ок. Но Октавия 3 е с далеч, ама далеч по-малко купе от колкото Супърба ми.

Ако се бориш за багажник, ок. Но багажника на Октавията и този на Супърба ми са еднакво големи.

Защо тогава аджеба външните размери на автомобилите са еднакви, като нито моторния кош, нито купето, нито багажника на Октавията са по-големи? Защо е с габаритите на Супърба, като в никоя от трите точки не дава повече, а по параграф пространство в купето даже е по-зле? Кому е нужно това се питам аз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.