Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Цитат

5000 заявки за конвертиране към е-винетка в първия ден на www.bgtoll.bg

18 декември 2018

 

309 електронни винетки на обща стойност 26 860 лева са купени до момента от началото на продажбата им на 17 декември 2018 г. От тях 227 са купени чрез уеб сайта www.bgtoll.bg., а останалите чрез другите канали за продажба - мобилните приложения, на каса и чрез терминалите за самотаксуване в търговски обекти.

В същото време над 5000 потребители на платената пътна мрежа са изпратили заявки за конвертиране на хартиените си винетни стикери в е-винетки от пускането на уеб сайта www.bgtoll.bg. Подадената информация за преобразуването на винетките се обработва и ще бъде отразена на следващия ден след подаване на заявката.

Напомняме, че преобразуването на хартиен винетен стикер в електронна винетка е препоръчително. Потребителите на платената пътна мрежа с неконвертирани валидни хартиени винетки няма да бъдат глобявани.

Междувременно е предприета организация относно нанасянето на данните в системата за преобразуваните е-винетки, като от 19 декември информацията ще се отразява няколко пъти в рамките на деня. Това ще позволи на потребителите, конвертирали  своята винетка, още в същия ден да проверят дали тя е отразена в системата.

Всички подадени заявки за конвертиране към е-винетка ще бъдат отразени в системата своевременно, за да бъдат избегнати неудобства за шофьорите след настъпването на Новата година, когато влиза в сила новата е-винетка.

За потребителите на електронната система напомняме, че на сайта www.bgtoll.bg има секция с “Въпроси и отговори”, където може да бъде намерена  по-подробна информация, която непрекъснато се актуализира. Нововъзникнали въпроси могат да бъдат изпращани на e-mail: info@bgtoll.bg.

 

Източник: BGTOLL

 

Излиза, че все едно някакви оператори ги въвеждат ръчно данните. За какво е този e-mail, който се въвежда ако не е за да се прави потвърждение на данните. И аз от няколко дни се мъча да си конвертирам винетката и нищо не става. И аз писах мейл - отговор няма. :) Никакъв контрол на входните данни. Ще си карам със стикер както до момента. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, надявам се да съм, ама едва ли /ще забогатея рязко, след един съд/. Обаче...някой друг също е видял, че може да го направи и си е написал статията за 20лв. 

 

Тааа... “Верните данни са оправени“, какви ли не глупости пишат. Ако верни данни е “датата минала ли е - ок“, значи имаме проблем... :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези работят на принципа "ръка да пипне, око да види" - всичко минава през "квалифицирана" човешка обработка. Не можеш да я "излъжеш" тази система. Венци, разкриха те  - това е положението.

 

Цитат

Засечени са първите опити за подаване на неверни данни към електронната система за смесено таксуване на платената пътна мрежа. Заради конфиденциалност на информацията конкретните казуси не могат да бъдат обявени, но в доста от случаите става въпрос за подадена несъществуваща все още възможност за конвертиране към е-винетка със срок на валидност 31 декември 2019 г.

 

Даже си под специално наблюдение и случаят ти е засекретен вече. :)

 

Цитат

Тъй като за всяка подадена информация за трансформиране към е-винетка се прави верификация на въведените данни, системата не може да допусне грешки и засича подобни неточности.

 

Това как кореспондира с успешните опити за въвеждане на "неверни данни".

 

Цитат

Подадените верни данни са обработени и хартиените стикери са конвертирани. Междувременно се разработва бутон, чрез който на уеб сайта на Националното тол управление - www.bgtoll.bg, всеки ще може да провери дали хартиеният винетен стикер на автомобила му е преобразуван в електронна винетка.

 

Очаквам БУТОНА за да разбера дали изречение 1 от цитата е истина (иначе вече четвърти ден успявам успешно да конвертирам на един и същ регистрационен номер винетки с един и същ e-mail). :)

 

Голям смях с тази система и публикациите които правят всеки ден. :)

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани мани... Не знам, аз софтуер правя от около... 15 години ще станат. Учиш, правиш, струваш. Първото, което научих е, че трябва да направя валидация на входните данни.

 

Дано ме потърсят да ме шибат, за да мога и аз да ги шибна за некадърността... :) ама едва ли... Просто ще кажат, че не е работило, не работи изобщо и ще използваме старата схема, докато го оправят и така ще остане завинаги.

 

С кеф бих ги шибал, защото тоя боклук сме го плащали всички ние, струва смешни пари умножени по колкото хора трябва да приберат по веригата и ИЗОБЩО НЕ РАБОТИ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подадох заяка последно преди 2 дни. Системата каза, че е приета успешно. Мейл не съм получил, при проверка не ми излиза да имам ел. винетка. За спорта мисля да сваля стикера. Ако видя палка, без значение от инстетуциътъ - "И почвам да бегам бате." Проверено е, че КИАта не може ме настигне със Супърба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нула... Наказаха ме, явно... “и аз почвам да бегам, бате“. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам 6 конвертирани винетки. Системата е безупречна. :)

Венци, мога да ти дам една-две от моите, ако искаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, това, като в някоя ролева игра ли става - хвърляш малко айтеми към приятел! Прати ми четири, пускаме ги за продаване на битака /не онлайн, а на пазара “продавам електронни винетки“/... “е...ела малко бе, я дай лична карта - И почвам да бегам, бате.“ 

 

Страхотна мъка. :(

 

ПП: Току що ми хрумна друго да направя и...още повече ми се доходи по голяма нужда (отивам). Тая система не разпознава кирилицата... Писах си номера на колата на кирилица и няма. Писах го на лЮтиница и йес. Имам три винетки. Само тази с бъдещата дата я няма. Преди малко си въведох една от вчера. Много ме кефи новият начин за безплатни годишни винетки.

 

Хрумна ми и защо може с бъдеща дата. Вероятно, за да можеш да си планираш пътуванията много по-лесно. Тръгваме за Коледа или Нова година. Ще си купя винетка на 31-ви, в бъдещето /малко така идея за оправдания давам/. Въвеждам си я и системата ще чака да дойде деня, за да ме пусне на пътя. Вероятно ще има система, която да следи минеш ли покрай пункт, проверяващ за винетки и нямаш електронна винетка -  камерата те реже с лазер, гърми те с противотанкова ракета (една, две, колкото трябват) или нещо такова.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте с лошо от първия ден. Ще тръгнат нещата, ще свикнем и няма да ни прави впечатление. За добро е. Само да не вдигат цените! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал Али Раза: Дано да е за добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци , не е до кирилицата и латиницата , просто съчетават теорията с практиката - нищо не работи и никой не знае защо :)

 

П.П. За пояснение : теория - нищо не работи , но знаем защо 

практика - всичко работи , но не знаем защо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, sauber написа:

АЛАХ АКБАР! Чудото се случи! Даже 3 пъти :D

 

mLCQTYA_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Абе, Саше, как можа да си я пуснеш до края на Януари... Само за месец... Те дават годишна безплатна винетка... Първите 5000 са на Марс 2019.

 

 

Преди 22 часа, The Best Forman написа:

Венци , не е до кирилицата и латиницата , просто съчетават теорията с практиката - нищо не работи и никой не знае защо :)

 

П.П. За пояснение : теория - нищо не работи , но знаем защо 

практика - всичко работи , но не знаем защо .

 

Абсолютно вярно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато проверя за конвертиране- имам. Ако проверя с бутона за елю винетка - нямам. Това е винетката на Шрьодингер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа!  Тия дни се возя из Чехия, тука други коли освен Шкода няма! 

П.п. Има де - моята :)

20181225_095658.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2018 г. at 13:22, niki4BG написа:

Двете красавици след снега ... :)

EDAA9222-6065-4278-B798-428040-F8-D47-B.

Честита Коледа от мен и двете ми красавици колеги! Бъдете здрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, Жоре, на мен повече ми прилича на работата на всмукателен и изпускателен клапани, турбото не се вижда ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, maxrpm написа:

Аз съм с Ево на Самсунг, доволен съм. Гледам в jarcomputers сега за 120лв взимаш 250ГБ. имат и други марки на половин цена. Ако не друго, то поне гаранцията ще ти е в БГ. https://www.jarcomputers.com/campaign/christmas_2018?ref=4095#item-4096

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Еvo , трябва да е 970, за което сега точно няма как да дам пари. Това китайче го поръчах ей така, лошото е че взех 128мица, която е 1000/600 , но все пак е китайче. Интересно ми беше колко ми ще изкара. Иначе за Еvo- то си прав, това е правилното SSD , което да си изкара предписания му живот, без да ти дава ядове. Те маи първи вкараха 3D NAND Flash, aко не се лъжа... При Sata интерфеиса ползваме Еvo 860, aма то пак си е лимитирано от порта на 560/560 и не си струва много

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.