Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Да бЕх хазартен тип, да заложа на хакера, че ще си изтрие ключовете и сам няма да я подкара. Ама не съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми помощ/акъл/съвет/насока.

 

Взех си спойлерче за задния капак. Канех се като вкарам колата за поредното оправяне на екземите да го дом да го подготвят за формиране и да го монтират. Ама йок - там, където ще боядисвам не се наемат, защото щял да  се отлепи. Къде може да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да си купиш хубаво двойнолепящо, като на емблемите/надписите, или полиуретанов силикон и да я залепиш сам тая лайсна? “Сирьозно“ ли...

 

Само да ти го боядисат там... Вземи си черен силикон на салам, монтажен, и който иска да го сваля “никога вече“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрите хора с жълтите коли не спират да ме изумяват .. карам си аз по ул.д-р Стефан Сарафов преди час (в частта между бул. България и Витоша) , а там културно заета едната лента с паркирани коли и разминаването само на кръстовища.

Отсреща едно такси на аварийни - запуши първо един гараж (изход) , не му хареса , запуши една пряка , и там не му хареса (зад него още три коли) .

Реших да му направя път и се бутнах в пряката , той приближи и спря .

Погледнах го многозначително и му казах:

- Пунаснал си мигача за направо , как да разбера какво правиш.

Отговор :

- Аз какво да направя?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Добрите хора с жълтите коли.... 

 

Реших да му направя път и се бутнах в пряката ,..... 

 

 

 Просто не го правиш! 

?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Пунаснал си мигача за направо

Това кой мигач точно е, ваша сенилност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Izolini написа:

Това кой мигач точно е, ваша сенилност?

Така става като четете през ред Ваше Ниско Височество !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, The Best Forman написа:

Така става като четете през ред Ваше Ниско Височество !

Ми, просто като един добър хайдукатин ти го вадя от контекста, че да изглеждаш тъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Ми, просто като един добър хайдукатин ти го вадя от контекста, че да изглеждаш тъп.

За това ли толкова Ви е клекнала "задницата" , от инетеУектуаУния багаж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, The Best Forman написа:

За това ли толкова Ви е клекнала "задницата" , от инетеУектуаУния багаж :)

Не, пази се от такива "приятели"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Добрите хора с жълтите коли не спират да ме изумяват .. карам си аз по ул.д-р Стефан Сарафов преди час (в частта между бул. България и Витоша) , а там културно заета едната лента с паркирани коли и разминаването само на кръстовища.

Отсреща едно такси на аварийни - запуши първо един гараж (изход) , не му хареса , запуши една пряка , и там не му хареса (зад него още три коли) .

Реших да му направя път и се бутнах в пряката , той приближи и спря .

Погледнах го многозначително и му казах:

- Пунаснал си мигача за направо , как да разбера какво правиш.

Отговор :

- Аз какво да направя?

 

 

Мани, тия са уникални и не знаят къде са кацнали изобщо... Миналата седмица един такъв кафяв кифъл от мах'лата щях да го опердаша преди да извика помощ, защото реши да се прави на мъжко шофьор пред мойта женъ...обаче сгреши и не разбра, че сме две коли, движещи се заедно... Ръгаше се, засичаше жената, която караше по мене... Нещо се беше объркал... Почна да се извинява “извинявай, бате“, като го спрях, иначе беше много отворен на жена, ръкомаха, псува, подскача, засича колата и т.н. Аман от такива олигофрени. Нареждат се след велосипедеристите и мотористите... Трябват стикери “пази (се) от миньоните“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, shaft написа:

Нареждат се след велосипедеристите и мотористите...

Леле, колко ще те ядат сега, като мазна баничка

 Може ли толкова да не си толерастен към веселопедистите? Те винаги са прави, ако ще да са криви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Izolini написа:

Леле, колко ще те ядат сега, като мазна баничка

 Може ли толкова да не си толерастен към веселопедистите? Те винаги са прави, ако ще да са криви.

 

“Обрал“ съм ги в ушите всичките, които пресичат карайки колелото по пешеходните пътеки, както и всичките, които криволичат по пътя с гръб към колите!!! Малоумници най-долни. :) Ако искат да (ми) го ядат като кисел лимон, все тая. :) Който се обиди, значи се разпознава и по-добре да си помисли много добре.

 

Наскоро гледах едни клипчета на мотористи в САЩите, ако смениш лентата или караш между народа по осевата линия, сирената и от $150 нагоре. НЕма огънати номера нагоре, надолу, осрани с кал, която не се измива изобщо, защото е примесена с лепило...мотора е лъскав, ама по номера има кал, която не пада от вода (царе сме). Ама в САЩите пък си нямат и стикери “пази се от моториста“ и не пускат всеки ден снимки по фейсшитнята с думите “не те видях, че караш в насрещното зад мен, докато завивах наляво“, не пускат снимки с донори, като този от вчера на 22г бере душа, че не е видял рейса...

Война е. Кривите са прави, като дедовия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мани ги мотористите, тях поне закона ги лови. Веселопедистите дори не знаят какво е това. Най-много обичам да слизат да се бият, щото не съм им дал предимство, когато ходя пеш. Не съм гледал да го пазя и той щял да паднИ заради мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Izolini написа:

Абе мани ги мотористите, тях поне закона ги лови. Веселопедистите дори не знаят какво е това. Най-много обичам да слизат да се бият, щото не съм им дал предимство, когато ходя пеш. Не съм гледал да го пазя и той щял да паднИ заради мен

 

Мда, така един лалугер с колело беше бутнал мой съученик, пешеходец. Вкара го в кома за 10-тина дни и пича после повтаря годината. Докато се възстанови мина много време, заради тоя кавал с колелото, който се оказа, че е хвърчал по тротоара по нанадолнището и не е успял да спре изобщо...минал е през съученика ми, като торпедо.

 

Иначе се пазя доста от веселопедеристите... Само един ми е тропал по багажника на Константин Величков и Стамболийски, защото возейки се ми излезе неочаквано на пешеходната пътека още в самото й начало до тротоара, и избяга, като спрях...даже не ми даде време да слезна да му покажа как трябва да се бута колелото по пътеката - може да не е знаел човека, де да знам...

 

#дасайбат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаят, бе. Или и да знаят ги болѝ карфичката. Те когато им изнася са коли, иначе са пешеходци. Като свирнеш, щото се държат като дебили, почват да се репчат, ама докато видят разтегателния ключ за гуми на Jeep бегат брже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колело не съм карал от 10 години, но мога да се изкажа, защото съм доста близък със сериозен велосипедист (някои от вас го познават-Пепо).

Почти всеки ден кара колело, с цел тренировка за професионални състезания.

Живее на ломско шосе в Надежда, а работи в Горубляне. Пътува по тангентата, защото предвижването в софия му е невъзможно.

1. Тръгваш по вело алея, на нея се наатъкваш на паркиран пред магазина джип прескочил ограждението, на всяка пресечка коли искащи да се включат на ломско шосе застават на средата на вело алеята без значение дали някой по нея се движии е на метър от теб, майки с бебешки колички. щот тротоара е разбит, 5 човека пешеходци един до друг на хоро щот си говоркат докът се разхождат, колички със стока от зареждащите магазини....

2. Решаваш че си автомобил и спазваш правилника за движение по пътищата... бързащи муджахидини свират натискат те отзад след което те изпреварват застават до теб, отваря прозореца и почва да крещи щот караш с 50 км.ч. , казваш му че си участник в движението и се движиш с максималната разрешена скорост, той изразява желание за съвокупление с някоя дамска част от семейството ти, вдига прозореца и започва да те избутва целенасочено в паркиралите коли или бордюр с думите е са ще науча.

3. решаваш, че няма да си кола, а ще се движиш в крайна дясна точка на платното близо до паркиралите коли или тротоар... е тогава отнасяш няколко огледала на километър, въпреки че в правилник за да те изпревари или заобиколи трябва да осигури метър и половина разстояние, също така водачите не се научиха, че излизайки с 80% от колата от пресечка, няма да се включиш по-бързо, също така няма да видиш велосипедиста... също така е хубаво да се научиш да поглеждаш в огледалото преди да си отвориш вратата на паркиралата кола...

4. качваш се на Цариградско караш в бус лентата с 50-60км.ч., автобисуте те натискат, излизаш от бус лентата и влизаш в най-дясната, колите те натискат... а как се престрояваш между пътните възли... 

Мога да продължавам много дълго...

 

От половин година не карам мотор в София, бутали са ме 3 пъти, счупил съм поне 10 огледала с крак, бил съм се поне 5 пъти на светофари...

Само ще отбележа карах 50кубиков скутер 2.5 коня, винаги съм карал като кола на средата на дясното платно, нито един път не съм карал по осова линия между движещи се автомобили, ДА завирал съм се между колите, но на червен сигнал, когато всички автомобили са спрели, с 5км.ч, пуснати крака и то само и единственно при наличие на секундарник на светофара и правилна преценка, да ми стигне времето да стигна най-отпред на светофара, да имам възможност да се изтегля в най-дясната част на платното и готовност за бързо потегляне и ускорение до 50км.ч.  за да не преча!

Мога да изброявам доста ситуации за 6, 7 години със скутер по улиците на София, няколко гипса, няколко шева, шина на врата и няколко спукани каски.

 

Жалки са 3 неща 

 

1. много малка част от велосипедистите в София са като Пепо

2. много малка част от мотористите са като мен

3. огромна част от водачите на леки и товарни автомобили не им пука за хората на 2 колела

 

Преди няколко дни свалих един на пешеходна пътека от колелото. Преди няколко седмици вкарах един в храстите на тротоара на НДК, и всеки ден давам път на стриктни велосипедисти и мотористи!!! 

 

За разпъваемия ключ за гуми, ако попаднеш на някой изнервен с каска, ризница, наколенки и ръкавици с протектор както карах аз (чупят стъкло ръкавичките...от опит) има огромна вероятност да се превърне в импровизирано дилдо !!! ( не че не съм ял бой по ветофарите!!!)

 

Тая война трябва да се спре, всичко това е минало границата на нормалното !!!

 

 

Имам приятел живеещ в Австрия, който казва, че кара само по вело алей, безпрепядственно около 150 км, когато се наложи да излезе от вело алеята има осигурено платно и ограничение 20км.ч. респективно и камера... явно всичко става с бъркане в джоба...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , как мога да разбера какъв модел ми е ЕCU - то и таблото без да го свалям с VAG Commander   ?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.08.2020 г. at 20:17, malkiq написа:

 

Жалки са 3 неща 

 

1. много малка част от велосипедистите в София са като Пепо

2. много малка част от мотористите са като мен

3. огромна част от водачите на леки и товарни автомобили не им пука за хората на 2 колела

 

...

 

Тая война трябва да се спре, всичко това е минало границата на нормалното !!

 

Коце, проблемите са много повече и далеч по-дълбоки и колкото и да се биеш, колкото и стъкла и огледала да потрошил няма да се решат скоро.

Познавам много хора, които като слезнат от колата и яхнат колелото забравят, че правилника важи и за тях с пълна сила. Същото и за мотоциклетисти/мотопедисти.

Освен това масово водачите на двуколесни нямат идея как и какво се вижда в огледалата, особено на товарните коли. За куриери и доставчици на две колела пък изобщо не ми се говори.

Чувството за безнаказаност също е присъщо, тъй като законът у нас важи само за тези, които могат да бъдат хванати, т.е. за четириколесните, рядко за мотори и НИКОГА за велосипеди - и то защото ченгетата нямат идея какво да правят с тях. Което определено действа допълнително изнервящо, особено в комбинация с умишлено затруднения трафик, несъобразената пътна мрежа, и всички други съпътстващи простотии.

В същото време понятия като "култура на пътя", "уважение", "спазване на ППЗДвП" са някакви термини от научно-фантастичен сериал, което е основно благодарение на пълната незаинтересованост и безхаберие от страна на българската полиция.

Като цяло всички проблеми идват от липсата на контрол, от нипукизма и мързела на полицията, и от там от липсата на уважение (и страх) към т.нар. органи на реда. Ако родната ни полЮция работеше както трябва, ако тя самата спазваше и прилагаше законите равно за всички, то тогава нещата щяха да са много по-различни. 

 

И преди някой да ме захапе - всеки ден карам кола по 100+км., предимно градско в София, на мотор и колело сядам само когато съм извън града (което не ме застрахова, но поне ми дава малко по-голям шанс да се прибера жив и здрав при децата си), но имам поглед и от двете страни и то в реално време. 

 

Поздрави на всички и дано всеки излезнал на пътя се прибере здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.07.2020 г. at 14:41, sauber написа:

Има много силни подозрения за някаква тапа, която е отпред между компютъра и предното стъкло. Ще "поливам" тия дни и ще гледам.

 

По повод моя проблем с теча, след като вчера разкостих всичко между двигателя и предното стъкло:

1. Още преди да започна да поливам, забелязах тапата, която се намира между хидравлилата и компютъра. В общи линии седеше проформа там. В момента, в който я пипнах и падна през дупката в шофьорските крака. За какво е сложена тая тапа там - само VW си знаят...

2. При поливане около кутията на филтъра и зад нея, забелязах много, ама много лек теч вътре към вентилатора. Свалих кутията, подсилих уплътнението със силикон.

3. Голямата драма и теч освен от тапата, намерих и в дупката между компютъра и левия калник. Първо под самата кутия на компютъра беше пълно с гняс, която въобще не се вижда и второ, гарнитурата, която е между нея и дупката през която влизат капелите от кутия в купето беше заминала. Като поставя маркуча в пространството между кутията и левия калник, кажи речи всичко се изтича в купето. Там също играх със силикона.

По точка 1 и 3 силикона съхне от снощи. По точка 2 ще мисля днес вариант. Следва проба и се надявам да съм решил проблема.

 

Ще се опитам малко по-натам да направя една тема със снимки, макар да не снимах от самото начало. Съмнявам се да стане най-доброто описание, но все пак някаква насока може да хване някой. Схемата в това пространство от коша е същото и при Пасат, А4, А4 и не знам още какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Все пак успяха!!! :) И пак да напомня, че така не се дава ток, никога ! ;)

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Събота сутрин на Орлова скала, се събудих с 2 кафета, кафето беше хубаво , плътно и горчиво . На касата се оказа че 2 дълги кафета са 4 къси на цена от 9.20 лв ...
Започвайте деня си с бира, по - евтина е ! :)

mmm.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.