Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 12 минути, shaft написа:

 Между другото, онзи ден минах на преглед джипката в Перник в един ГТП пунк в квартал Изток и осъзнах, че аз никога досега не съм минавал ГТП никъде. Пичовете тестваха абсолютно всичко, дори шарнири, амортисьори, кормилни накрайници, тотален преглед

 

 

Аз ходя на два пункта. Единият е на СБА, другият им е партньор. Щото си взимам Силвър + карта и ми е безплатен. И на двете места гледат всичко супер обстойно. Ама не в стил за да се заядат, а наистина преглеждат като хората.

Единият пункт е СБА Хладилника, в един индустриален двор от едно време. Има и разни сервизи вътре. Другият е един нов, супер изпънат и пича е много готин. От кръговото на Драгалевци тръгваш нагоре и... по някое време в ляво :D

 

За горивата... Едно време имах приятел, който бачкаше в една фирма, която се занимаваше с оборудване за бензиностанции. Беше известна, навсякъде бръмчаха техни баничарки. Та той ми е казвал, че няма "ала бала", щото централната система на обекта е строга. Вейдър руут се казваше или нещо от сорта. Те всичките ползват една и съща. Това е инфо на 15 години обаче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че дори големите вериги бензиностанции са франчайз. Изграден обект и даден под аренда. И този като си плати парсата към веригата, дали не мисли и за себе си?

Иначе копчета няма, всичко е тъч панели. Например брояча е калибриран да дава 1000 импулса на литър. Като му чукнат друго например 1,05 няма и да усетите разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, sauber написа:

 

Аз ходя на два пункта. Единият е на СБА, другият им е партньор. Щото си взимам Силвър + карта и ми е безплатен. И на двете места гледат всичко супер обстойно. Ама не в стил за да се заядат, а наистина преглеждат като хората.

Единият пункт е СБА Хладилника, в един индустриален двор от едно време. Има и разни сервизи вътре. Другият е един нов, супер изпънат и пича е много готин. От кръговото на Драгалевци тръгваш нагоре и... по някое време в ляво :D

 

За горивата... Едно време имах приятел, който бачкаше в една фирма, която се занимаваше с оборудване за бензиностанции. Беше известна, навсякъде бръмчаха техни баничарки. Та той ми е казвал, че няма "ала бала", щото централната система на обекта е строга. Вейдър руут се казваше или нещо от сорта. Те всичките ползват една и съща. Това е инфо на 15 години обаче...

 

За ГТП-тата - досега са ми тествали само спирачки и изгорели газове отзад на ауспуха. Гледали са ми фаровете, но никога не е било така супер обстойно, както тези пичове. Ходил съм в СБА в Овча Купел - не е било така обстойно също... никога не са се заяждали с моя кола, просто защото няма с какво да се заядат, нали :D Но при тези пичове отидох, защото ГТП-то беше изтекло преди 2-3 дни и очаквах просто да я мина, дори да не се качва на валяците или максимум толкова, обаче съм се лъгал и много се изкефих - евала, така трябва! 

И тук също не са се заяждали, мериха ми дори през щеката на маслото (нямам идея какво точно мерят, само предполагам?) и се чудеха как може да е толкова перфектно, да не им се е прецакала сондата нещо и т.н. и т.н. Гледаха навсякъде и всичко - кардан, биалетки, шарнири, кормилни накрайници, всичко. Накрая просто стъпих на едни квадратни "ламарини" и си викам готов съм, но това не го бях виждал досега, как сучеше колата ляво-дясно и пичовете гледаха отдолу всичко :) Накефих се, определено, евала!    

 

За горивата - нямам идея, само си предполагам. Иначе, преди 15 години и касови апарати "свързани към нап" е нямало (и интернет, хахаха :D), които да можеш да настройваш само 1 от 3 бележки да пътува нататък... :D:D :D Царе сме си, това е.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Formanпробвай Алекс 333 на края на Овча купел точно под околовръстното. За газта не знам, но друго гориво зареждаме непрекъснато и няма оплаквания. Разликата с много други бензиностанции е, че помпите са им супер бавни (направо можеш да брадясаш докато зареди 50 литра) и съответно РЕАЛНО зареждам повече гориво и минавам по-голямо разстояние. Най-яркия пример е Смарта - винаги го зареждам при оставащи около 5 литра. На другите бензиностанции зареждам 15 литра до изключване и минавам 300 км. При тях зареждам 20 литра до изключване и минавам 400 км.

То аз и от ОМВ нямам оплаквания, зареждането до"изключване на пистолета" винаги кореспондира с данните от борд компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли начин Столична община и в частност Центъра за градска мобилност да бъдат принудени да не вдигат коли , когато не пречат на движението , а да си оставят само розовите листчета?

По бул.Хр.Ботев непрекъснато има спрели автомобили в активна лента на аварийни мигачи , по бул.Ал.Стамболийски също , и те не им пречат , но ако спреш на някоя зачукана улица , където минават между 3 и 10 коли на час , ще те вдигнат . Ако приемем , че разчистват центъра , защо не вдигат всички ? Отгоре на всичко не карат колата на най-близкия паркинг , а я запращат на другия край на София ... абе шиб*на държава :)

П.П. Аз извадих късмет , че наказателния паркинг е на 5 мин. от нас .. колегата паркирал пред мен го бяха пратили някъде в Подуяне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Минавало ли ВИ е през акъла да спрете да нарушавате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не оспорвам нарушението , за него си има розово листче и ще си платя глобата .. дразни ме малоумния подход на СО и липсата на стандарт , отделно разхищението на средства за репатриране на автомобили , които действително не пречат и приемането на оправдания "аз само за малко" от паркирали , които действително пречат и на финала - няма да има никога използваеми паркинги .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

Минавало ли ВИ е през акъла

Минава без да намери къде да се закачи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Минавало ли ВИ е през акъла да спрете да нарушавате?


Ти, к’ва си хиена! Как ги “гъделичкаш” само. Лекинко с провокация :)

И на теб и на мен, на всичко ни е минавала през акъла подобна мисъл. Ясно е обаче в същото време, че всеки е по схемата - щом няма кой да ме глоби/смъмри/накаже - защо да не се възползвам. Сигурен съм, че НИКОЙ не е стриктен. Просто няма такъв човек още роден :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради някаква причина изпитвам ужас от паркинг наказанията. И за 14г. шоф. стаж не съм вдиган нито един път. Скоба ми е слагана само веднъж. И то не защото бях забравил да пусна sms, а защото телефона ми беше нещо бъгнат и въобще не го беше изпратил.

Имах познат, който живееше в зона. Още май не ги бяха разделили на синя и зелена. Но не беше с тамошен адрес, а обичаше да спи до късно. Ами 3-4 скоби и още толкова вдигания в месеца си правеше. Ама по онова време скобата беше 10 лева, а паяка 30 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля и аз има една скоба на току що обособена зона и необозначена и за първи (надявам се за пследен път) ми вдигат колата (за 30 години стаж) , та не съм както ме определя Миро вандал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

Лъжльо, нямаш 30 години стаж!

 

Едит: Леле, сметнах го, имаш! Мали, кЛоку си дрът!

Ти коУко си доУен Христофорйее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе и двамата изглеждате като пустиняци, те ви доказателство.. :D:D
IMG-20200519-170822.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???
Ама виж аз колко правилно паркирах ТИР-а, а ти спря до колонката като първия арабин! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях така , да не му смачкам на тоя маркучите , къде не си ги е прибрал в колонката и са на земята. Пусни някви снимки на viber- a :)

 

И аз днес ти казах - аз тебе ти вися една почерпка в чевермето! Мисли кога  си свободен, що язе бързо идвам! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

изглеждате като пустиняци

 

А тези като какви изглеждат?

 

 

 

IMG_20200519_171128.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка илюстрира 3ма приятели от Шкода клуба, който нямат време да хапнат вкусна храна , очевидно е че единия залита и е дошъл с любовницата , на тайна среща, но , явно е яко изловен, но поне е маскиран с папионка (лайсни)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, той не е такъв човек! ?
А черпенето нема да избяга - живи и здрави ще се видим. Оправи колата да е топ - другото не го мисли. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , още съм малко бебе, може и да стане. А черпенето е сигурно - макса е Шкода, винаги пали , върви и никога няма да ме предаде. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз измислих държачи. Вариант 1, вариант 2. Даже може маските за ключовете да влязат в контакта , като втора упора на чашката и да стане още по - стабилно. С малко топло силиконче е заспало. Сега чакам екземпляра да дойде при мен , да видя дали няма да пречи чашката на копчето на радиото , което стърчи. Звънях на всички обяви който имаха чашки тоест 2/3 и всички са продадени. А и не е готино поставката да е само една. Варианта от Г4/бора e half single din и ще има дупка. По моя начин се запазва и чекмеджето.

Ето вариант 1

0-02-05-656a90dfdb44f42645d29bc3f95ea068

Вариант 2

0-02-05-6a8ec64b1c42f309abeff37bfb40ee76

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях и на 3тата обява днес , вдигна ми някаква много позитивна мацка поговорихме си , в моргата имаше 3 коли за части, даже вика ей ся отивам при втората "Фабиана" , дано ти намеря чашка, и се оказа че от 3 коли , нито една няма чашка... Е**хти златото , та моя вариант си е много готин.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.