Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 55 минути, sauber написа:

Дай пак въпроса, моля? Имаш бленда на трите огледала, но се затъмнява само централното и лявото, а дясното не? Ако е така, може някога да е сменяно с обикновено стъкло. Защото тия стъкла докато колата е нова (демек на 1-2-3-4 години), обикновено струват по 200 кинта.

Да така е - дясното не се затъмнява. И аз подозирам, че е сменяно и затова питах - дали това е нормалната им работа? Това ми е първата кола с бленда и не ми е много ясно как функционира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията е химико физична. Имат датчик, обикновено фото-диод. Като засече светлина над еди колко си, изпраща ток до гел, който е внедрен в слоевете на огледалото. Този гел потъмнява и намаля отразимостта от повърхността на огледалото.

И в твоя случай най-вероятно е сменяно огледалото. Разбирай само стъклото, ако не цялото. Защото стъкла има и по 20 лева китайци :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, sauber написа:

Функцията е химико физична. Имат датчик, обикновено фото-диод. Като засече светлина над еди колко си, изпраща ток до гел, който е внедрен в слоевете на огледалото. Този гел потъмнява и намаля отразимостта от повърхността на огледалото.

И в твоя случай най-вероятно е сменяно огледалото. Разбирай само стъклото, ако не цялото. Защото стъкла има и по 20 лева китайци :)

 

Благодаря, значи трябва да търся ново дясно стъкло с бленда за затъмняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера OEM номера на гумени стелки за Супърб 1? Писах какво ли не в гугъл - нищо не откривам. Искам да си взема гумени стелки, но ако може да са оригинални, бих го предпочел пред марките заместители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, супер си, благодаря!

 

Лошото е, че ги нямат налични. А второто лошо е, че са 180 лв., което е несериозно. За Октавия 1 OEM гумените бяха 40 и нещо лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си за Фабия 1 от новите капачки, които отворени стават на фуния. На тръбата към резервоара за чистачки пасват, но тръбата е много близо до левия панел върху който е завинтен калника и това пречи на затваряне и отваряне на капачката. Ако се развие нейната подпора към купето става, но пък тръбата не е фиксирана тогава.  Та който е решил да има едно на ум, че дори да пасва може да няма достатъчно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли колеги във форума с О2 FL с монохроматични странични огледала? В случай, че има и двете ли се затъмняват или само шофьорското?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж как почва тая тема тук - https://www.briskoda.net/forums/topic/276957-auto-dimming-rear-view-mirror/

 

"The button on the bottom is selected in, the LED is lit, and the rear view mirror and the drivers wing mirror do dim, with a greenish tint." . Човека нищо не споменава за пасажерското, което ме кара да си мисля, че може би не е включено в опцията. Което лично за мен ще е канска тъпотия, ама не е невъзможно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейса са двете външни, след фейса само лявото. Уж е направено, за подобряване на безопасността, да не заметеш нещо/някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко като едновремешните коли, дето не духаха топло от централните отвори, че да не успивали шофьора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.12.2019 г. at 16:12, sauber написа:

Браво, супер си, благодаря!

 

Лошото е, че ги нямат налични. А второто лошо е, че са 180 лв., което е несериозно. За Октавия 1 OEM гумените бяха 40 и нещо лева...

Ами купи си ги за ок1 и с едно макетно ножче си ги изрежи където не пасват, това са 4 прости гуми. С останалите 140лв си купи нещо хубаво и си свиркай, аз ли да те уча...

 

Не ме очудва че ги нямат, кой нормален ще си купи стелки за 200лв, при положение че за ку.... ааа за бензин да ги дам, няма да ме е толкова яд! :) Ако те успокоява в аутодили.cz май бяха 70 евро.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако ще правя циганията с макетното ножче, ще си купя заместител за 50-60 лв. Даже ще е по-добре :D

Пробвах през приятел, който бръмчи с части и ми каза, че тия стелки ги няма и в EU складовете. Та даже и да искам да дам 200 лв., ЕТ няма сигурно да могат да ми ги доставят. Свирено е дет се вика, ще мисля друг вариант :)

 

Май ще са тия - https://tuningstore.bg/product/6060/gumeni-stelki-za-shkoda-suparb-do-2008-g.html

 

Исках да са оригинални, защото оригиналните стелки на Шкода са с много хубава, немиришеща, мека и здрава гума. На Октавията ги търкалях близо 4 години. Удряш им пароструйката и са чисто нови. Не мръднаха ГРАМ.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че оригиналните за Шкода са доста по здрави, моята я взех с универсални , като тези който си си харесал и се скъсаха още 1вата година, после размених лява и дясна,  макар че вече ги търкалям 5та година и са на парцал. Аз бих взел оригиналните за друга Шкода, за 40лв, отколкото универсални за моята Шкода за 60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ID A написа:

Преди фейса са двете външни, след фейса само лявото. Уж е направено, за подобряване на безопасността, да не заметеш нещо/някого.

 

Преди 4 часа, sauber написа:

Това малко като едновремешните коли, дето не духаха топло от централните отвори, че да не успивали шофьора :D

Много странно се получи. Днес звънях в магазина на Симеоновско шосе и човекът ми отдели 15тина минути по темата. При него в системата излизало, че само лявото се затъмнява и струва около 900лв...... На мен ми стана странно някак си - едното се затъмнява другото не, но явно е така. Благодаря

Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, sauber написа:

 

Може да видиш и тия - https://www.stelki.bg/product/2218/gumeni-stelki-za-skoda-superb-1-model-ot-2002-do-05-2008-godina-design-meka-i-kachestvena-guma.html 

Взех от тях гумена стелка за багажника и съм доста доволен, нямаше никаква гадна миризма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с бим-ските стелки на джипа - 4 години и не са мръднали изобщо. :) От тези на "квадратчетата" са. Около 50-60лв ги плащах и аз. Доста са здрави и не миришат изобщо :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво им харесвате на тези "оригинални" смрадливи стелки , та все към тях гравитирате .. има чешки и полски производители , чийто каучук е в голям процент синтетичен и нито мирише , здрав е и лесно се почиства. Оригиналните на Фабията седяха на слънце 3 месеца , докато "изветреят" , а сега ако искам да ги забърша , вземам четката за зъби . 

Между другото миналата година питах за оригинални части за Октавия 1 в ЕТ , но уви вече не се поддържат моделите от първа генерация ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тия от този търговец са ми в багажника вече - https://stelkite.com/gumeni-stelki-za-skoda-superb-03-2002-06-2008

 

Имаха ги налични на Ботевградско, та минах направо да ги взема :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - По-хубави стелки от "OEM"-ските на "Skoda Octavia 1" не съм виждал. Хем Гума, хем отгоре залепен плат. Моята "Skoda Octavia 1 Combi" е Произведена 1999 Година и Оригиналните Стелки и днес си ги ползвам. Тук-там има мааалко скъсано само по крайщата, но да се има в предвид, че аз съм луд на Тема Чистота на Интериора и ги тупам мнооого и сцепвания по ъглите се получаваха само при тупане. Ако не ги биех толкова много, 99% щяха да са още изцяло здрави. За "Skoda Superb 2 Combi Face Lift"-а взех пак "OEM"-Гумени, но нямат нищо общо с тези на "Skoda Octavia 1 Combi". Шофьорската се скъса на около два месеца след полупката, факт - пак при тупане. Но и самата гума е една, никаква. За мен обаче е много важно лесното почистване само с мокра никрофибърна кърпа а при тези с квадратчетата това е невъзможно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За О1 си бях взел оригинални гумено текстилни - перфектни!

За Мицио бях поръчал оригинални текстилни, но след 2 месеца каране ги разкарах и си взех оригинални гумени ... и се родих. Текстилните нямат чистене, ако ги измиеш съхнат с дни и т.н. и т.н. А гумените миришеха седмица-две и след това не съм имал проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах оригинални гумени на О1цата и бяха "the shit". Много доволен. Здрави и удобни, не се разместваха грам (моята нямаше крепежи за стелки).

Сега оригиналните текстилни на Супърба са ми супер. Изглеждат си като чисто нови. В нормални температури са ок със съхненето след мивка, просто се оттичат. Но за зимата са абсурд. Даже не знам как съм изкарал миналата зима с тях.

Едно, че може да направят мухъл, второ, че в пода на Супърб 1 има повече електроника от колкото в космическата совалка и не е добре да се мокри и трето - влагата от тях ми поти стъклата, което ме дразни безумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.