Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Днес станах в 3 на обяд и си реших че ми се хапва шкембе в Параклиса с приятел за компания и мога да го черпя. Бащата ми докара колата , закарах го до тях , прибрах се обадих се на 6-7 човека всеки отказа да се вози до Железница , да хапнем. 8мия каза ок де, ама аз съм с колелото , близо до работата ти има една кръчма , на ул Искър, готвят ок, ама е 4лв шкембето.... В този момент реших че трябва да направя компромис, запалих колата, отидох , хапнахме , вкусно беше.

 

Тръгваме си вече и тъкмо си стискаме ръцете и си казваме че ще си звъннем там , когато си звъннем - минават мъж и жена с количка, мъжа я бута , бебето реве та се къса, ама явно са му свикнали. Мъжа бута жената и вика - виж какво готино колело ! Тя пита - какво му е готиното? Пича казва - Виж какви големи гуми има , много е яко!!!

Извод - колкото са ти по - големи джантите на Шкодата, толкова по - малко жени ще се впечатляват от нея. Поне аз така го разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специален поздрав за Иво IDA да му покажа как хората работят и да му кажа че ще го бия , с тези мръсни седалки. Поздрави на Влади (ustavri) , a на кого е тази мръсна стая , незнам ...
IMG-20191013-181120-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори ми на опашката, освен ако искаш да си поиграем на любимата ми игра - аз ще хапя, а ти няма да пищиш....много силно.IMG_20190523_142831.thumb.jpg.b6678d3353b31bedf9ff980e4c0242d7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знаеш че обичам и уважавам немски овчарки, това куче няма да ме пипне , по - скоро ще застане редом до мен , докато ти чистиш тая кочина и ще ти каже с поглед - "работи!" После , ако не изчистиш салона хубаво , ще се озъби , и ще го повториш пак. Кучето е умно , не иска да се вози в кочина.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявайте за отклонението... смених четките на алтернатора защото на два пъти при сутрешно (първо) палене ми премигна лампата с акумулатора. Напрежението при включени АБСОЛЮТНО всички консуматори беше 13.2- 13.3V. След смяната на четките пак с всички консуматори се вдигна до 13.7V Струва ми се че пак е малко. Или не е?

Да отбележа че ролките са си ОК и не затягат. Колектора също си е ОК - не е износен и няма шумове докато върти.

Четките, които свалих 99% си мисля че са оригиналните. И бяха тотал щета вече.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премери заряда и на изхода на алтернатора и ако има разлика от 0.3-0.4 В , дублирай кабела до акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Алекси Георгиев написа:

 След смяната на четките пак с всички консуматори се вдигна до 13.7V Струва ми се че пак е малко. Или не е?

 

В нормите си - 13.8 - 14.4 V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да гледаш. Жоро е прав, в нормата си. При включени всички консуматори е нормално да не достигнеш 14V, особено на празен ход. Колко V измерваш при всички консуматори, примерно при 2000 об. на мотора? А колко V измерваш без консуматори на празен ход?

 

Иначе масата при стар автомобил (помниш шегата, нали) също не е лошо да се погледне, както посочва Ивчо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2000об не съм мерил. Иначе на празен ход, без консуматори е 14-14.1V На акумулатора, който е нов - на 2-3 месеца в покой при изгасен мотор сутрин, преди да запаля дава 12.6

 

преди 59 минути, Mishelle написа:

(помниш шегата, нали)

 

Да :)

Стара е твойта шкода - мойта е дърта. Това са две различни категории :)

 

Ще прегледам масата, макар че при свалянето не видях нещо нередно. Колко трябва да е дебел проводника (ако се стигне до там)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, че моята беше дизел, но съм си играл да видя, каква консумация има, та да споделя за статистиката. Радардетектора ми може да показва консумацията в реално време и в един дъждовен ден бях пуснал чистачки, реотани на задното стъкло и огледалата, фарове (+ дълги), климатроника да обдухва стъклото и музика. Не си играх с джамовете да движа само. Стабилни 13.9 бяха показанията. Имаше падове на 13.8 чат-пат, но държеше 13.9. Иначе, преди да запаля, седеше на 12.8, а при нормална работа без всичко накуп - 14.1-14.2. Акумулатора да е бил на година-две максимум - Старлайн, а стартера ми беше ревизиран тъкмо. Все още си карам в интерес на истината със същия акумулатор. Ще да е 5-а или 6-а зима сега за него :)

Та вероятно си напълно в норми по показанията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Изгоря ми едната крушка на дългите на Октавията. Сега като пусна дългите здравата крушка светва за замалко и гасне сама след няколко секунди. Това очаквано поведение ли е? За 7 год. за първи път ми гори крушка на дългите на тази кола и се зачудих дали е нещо нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.10.2019 г. at 9:56, zloQQ написа:

... . Радардетектора ми може да показва консумацията в реално време... 

Показва напрежение, не консумация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Pepino написа:

Показва напрежение, не консумация. 

Е да де, грешно съм се изразил. Няма как да покаже консумация - вярно е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бърз въпрос - някой от вас има ли наблюдения върху репсол тди елит 505.01 спецификацията? Гледам , че е на добра цена в момента пък трябва да сменям... Мои познати карат , но с 10 на 40 което не ми върши работа за PD.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са скечовете от тея новоизлюпените каналчета, в тубата, събрали знайни и незнайни герои на социалистическия труд. Вярно си е малко сапунка, но ме кефи силно изразеното отношение на Монтански бек , на тоя и образа на перфектната жена в нейно лице.... Дето се вика без или с много малко мрънкане, задава се въпроса "у нас или у вас?" и после чао , че отивам да гледам едни гуми за колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще оставя това тук :D хаха не е с цел реклама разбира се, но мисля че са българска група

 

https://ibb.co/Ydb6gZ3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, BlackSpot написа:

Ще оставя това тук :D хаха не е с цел реклама разбира се, но мисля че са българска група

 

https://ibb.co/Ydb6gZ3

Преди нова година няма да успея да отида никъде повече, няма кеш. Поздрави на Сърмата Хари, ако го видиш , питай го какво става със сметката за парно (едно време се оплака че има еб**и сметката, без да го е ползвал, докато си пушехме отвън.) и щракни едно клипче , ако можеш. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@maxrpm ъъ Саше аз няма да ходя, просто споделям групата и по специално името й :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.