Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

@igeorgiev82 Й.Илиев е търговеца,а иначе се спазарих за безплатен комплект КАТ и други простотии,както и казах да не ми се свият чедърите от вратите :D 

Ама не стига,че 75к ами и нямали други стелки как да ми дадат втори комплект,ама и тях си ги уредих :D 

Но не е проблема тия 100 или 200лв.По ме вълнува с каското как да процедирам,ще видя и ХДИ както каза shaft.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава.........

Взимаш вин номера,модел,марка на колата,година на производство и отиваш при застрахователя,който си избрал.Правят ти каско по тези данни и след като я регистрираш,отиваш пак при застрахователя да ти пусне един добавък към застраховката,вече с регистрационния ти номер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@igeorgiev82 Въпроса е дали ще искат оглед да се мине при тях за да направят каското.Аз това искам да избегна да ходя да се разправям,а всичко да стане в ЕТ но незнам дали ще стане ако е застраховател с който те не работят.Други застрахователи пък ми искат фактура....аз имам само про-форма сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой с ЕТКА ако може да ми даде цена на 1J0129684L

Може и на ЛС

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Алекси Георгиев написа:

Колеги, някой с ЕТКА ако може да ми даде цена на 1J0129684L

Може и на ЛС

Благодаря!

в сайта на еуратек: 251 лева. ;)

 

http://service.skoda-auto.bg/information-for-assortment

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да чуя точно такава цена, но Благодаря за информацията!

Поздрави, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e, това е за чисто нова част, с поръчка от Чехия. Тази тръба със сигурност можеш да я намериш по моргите за 1/5 от цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да е читава от моргите. Ще помисля/калкулирам ситуацията тия дни.

Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.01.2019 г. at 15:11, Velichkov написа:

@shaft Значи регистрацията на колата ми казаха,че ми е безплатна.Но номер по избор дори да искам да си платя не ставало.От КАТ идвали на място с поредни номера и каквото ти се паднело.Поне така ми казаха,и аз затова питам дали някой е искал и получил такъв номер.

А за каското идеята ми е,да не се налага да я карам някаде си за снимки и огледи,а още с излизането от ЕТ да е изцяло застрахована.А незнам дали става от всяка компания или само от тези които са при тях.

 

А и да ти кажа,мани кражбата(дано не се случва на никой).....но много пияндета има и всеки може да спре в теб :D 

Колега Величков, едно време, когато купувах бялото пате, направих още преди регистрацията каско в "Армеец" (само с VIN), след регистрацията - издадоха добавък и всичко беше наред. Не се втелявай прекалено, а се наслаждавай на новата придобивка.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли някой с О2 FL и ксенонови фарове да ми каже какви са крушки - че различна информация намирам? Много е странно, но вечер и сутрин на мокрото, когато е черен асфалта почити нищо не виждам, трябва да пускам фаровете за мъгла за да се вижда нещо. Не вярвам, че е нормално така да светят и да не се вижда. Някой друг има ли аналогичен проблем със светлините?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно така светят при черен асфалт :) Моите са китайски и са със същото поведение. Привечер на мокро и сутрин на разсъмване - точно така се получава - "поглъщат" се лъчите и нищо не виждаш...

 

Виждаш с фаровете за мъгла, защото те са в друг спектър - по-жълти са, а и са по-ниско и ъгъла на пречупване е друг. Затова казват 4300К или по-малко, за да виждаш и при дъжд. :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според онлайн апликацията на Осрам са D1S.

При LED ефекта е подобен - на мокро не виждам ясно очертан сноп къде свети. Но реално осветява много повече от обикновена крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Абсолютно така светят при черен асфалт :) Моите са китайски и са със същото поведение. Привечер на мокро и сутрин на разсъмване - точно така се получава - "поглъщат" се лъчите и нищо не виждаш...

 

Виждаш с фаровете за мъгла, защото те са в друг спектър - по-жълти са, а и са по-ниско и ъгъла на пречупване е друг. Затова казват 4300К или по-малко, за да виждаш и при дъжд. :)

 

 

 

....много тъжно, а аз толково години се оплаквах от Н4 на О1-та, а то ще излезе май по-сполучливо в конкретните ситуации.

Преди 1 час, Izolini написа:

Според онлайн апликацията на Осрам са D1S.

При LED ефекта е подобен - на мокро не виждам ясно очертан сноп къде свети. Но реално осветява много повече от обикновена крушка.

Благодаря, ще разгледам да видя някакви нови крушки да взема и да пробвам, че така много ме мъчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки от вариантите стандартна крушка, ксенон, LED леко изкуцват тук таме и си имат минуси. До тук фар, който е "топ гън" във всяка ситуация съм видял 2 пъти. Един път при Matrix-a на A8 и втори път при S класата. И в двата случая само фаровете струват колкото 2-3 годишна Октавия върната от лизинг в Еура Тек ? (образно казано).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sauber" - В един голям сервиз за Гуми преди 2-3 Години до мен спря да чака, за тогава най-новия, "Mercedes Benz S Class". Откраднали му фаровете и се движеше без.. Човека сподели, че единият е около 8000 Лева. Красота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам да върша работа в Парадайс. Колата ми е мръсна. Спирам на автомивката (Фреш ли е, мреш ли е, не знам). Викам "Външно ще стане ли за час"? Отговора е "Нямаме такава услуга". Не мпже само отвън да ти измият колата :D

Аз ли нещо не съм в ред или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, sauber написа:

Отивам да върша работа в Парадайс. Колата ми е мръсна. Спирам на автомивката (Фреш ли е, мреш ли е, не знам). Викам "Външно ще стане ли за час"? Отговора е "Нямаме такава услуга". Не мпже само отвън да ти измият колата :D

Аз ли нещо не съм в ред или?

Абе кой ще ти се занимава с външно за 20 лв.  Я виж какви лимузини има там на инвалидните места. Баровеца хвърля 50 и идва поне след 4 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоо... в тоя тъп мол няма нищо нормално :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sauber" - Е давай Комплексно.. Много е евтино само Външно. На Хората Луканка им се яде..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, stanley написа:

Абе кой ще ти се занимава с външно за 20 лв.  Я виж какви лимузини има там на инвалидните места. Баровеца хвърля 50 и идва поне след 4 часа.

 

Само гадните шкодаджий с некви тарги за по 5-10К им пречат на живота...

 

Преди 1 час, shaft написа:

Тоо... в тоя тъп мол няма нищо нормално :D

 

 

Глупости! В един магазин, в които пазарувам там, едната мацка нарш кви ци...очи има!

 

Преди 1 час, tuningmania написа:

До "sauber" - Е давай Комплексно.. Много е евтино само Външно. На Хората Луканка им се яде..

 

Яде им се, ама ше ми ядат дедовия шпек...льохмани.

В колата съм се качвал 2 пъти от последното й чистене. Като им я оставя и за вътрешно, ще ми я върнат по-зле от преди оставянето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В слуая нямах време. Иначе на автомивка ходя рядко. Предимно си я мия сам. Хем се разтоварвам, хем е по-бързо и най-важното - колата наистина е измита.

До тук единствената миФка, към която все още нямам забележки е Бъбълс до Маргел на Околовръстното. Срещу отсечката на резиденцията се пада. Супер старателни и мили хорица. Има една жена, която ми мие колата, все едно ще си я прибирам в хола. Опитвам съм се да намеря забележки, е нямам...

 

п.с. - Ето така ми измиха колата в Маргел в Ринг Мол преди около месец. Хем си знам, че нищо не става от тях, но беше супер студено и не ми се занимаваше. Пък и имах среща там. 25 кинта и 2 часа, резултата е това:

48992777_10218319282397197_7632866551028

 

При рекламацията, която направих моментално, тъпака приемчик взе да ми фамилиарничи и да ми говори някакви небивалици, които нямаха нищо общо с колата ми. Най-мразя да говоря на някой на Вие (щото никой не ми е длъжен, нито ми дължи пари), а отсреща да ми се отговаря "Ти сега какво искаш". Държеше се доста нагло за low wage дришльо, на който мокрия му сън е "bmw do 1000 leva". Беше ми яко тегав ден и бях бая кисел. Усетих, че взех да се оглеждам за камери (за да знам дали ще бера ядове ако го трупясам) и си тръгнах докато ми говореше. Че щеше да е тъпо за една мивка да му наместя носа по Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако 2271 ти е номера, не знам що изобщо ходиш на мивка... Оня ден беше паркиран пред последния вход на блока (ако е твоя блок и автомобил де) - лъсната беше, да си еве мамата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, аз!

Ако си мислиш, че си останал незабелязан и не беше спрял втора кола от кофата в ляво, лъжеш се. С тия твоите джанти на една любовница не можеш да отидеш, мааму стара. :D 

Иначе тя винаги изглежда чиста, щото е сива. Ама само изглежда. И като се подпрЪ на нея и аре чао.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах! С тея джанти е много издайническа колата - верно е. Виждам си я отдалеч, стига само малко да се подава някоя от тях. То уж я бях мил, ама като видях твоята и си викам - нищо не съм измил аз. А като погледнах при теб вътре как е и съвсем се опулих. Че моята набързо външно ѝ направих, а вътре е мармалад... Ама ще я огрее тея дни и вътре, че е критично положението.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.