Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за дизелово гориво


Milen Dimitrov

Recommended Posts

  • Отговори 245
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    19

  • ivand911

    17

  • shaft

    16

  • stivi797

    16

Най-много писали в темата

Преди години един приятел си прецака помпата и дюзите на Шаран 1.9 тди 110 к.с. от добавка на Бардал. Хартията на горивния филтър беше станала на каша, затова избягвам Бардал, въпреки, че други мои познати я ползват и нямат оплаквания.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте,ползвал съм добавка на Бардал + 2тактово синтетично масло за Фокус 2.0 tdci 136 .За 3 години никакви проблеми.Сега съм собственик на Октавия 1.9 tdi 105  2008г,и мисля да продължа да използвам същата комбинация.Надявам се че ще е добре за мотора,отколкото да навреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит с горивата. Служебните коли на ОМВ, обикновенна нафта. До 150 000км, толкова ги карахме, никакви проблеми с горивата. Марките са Опел,Шкода,Рено,Тойота и т.н

Зареждане в цяла България на техните бензиностанции. На жената служебните, на Шел, същата работа.

Въпросните коли се карат всеки ден,без значение +40 или -30.

 

Добавки не са виждали.Редовно обслужване при дилърите според изискванията. 

Поддържайте си изправна колата,и горивата ще са най-малкият проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поддържайте си изправна колата,и горивата ще са най-малкият проблем.

Аз започнах да зареждам от друга верига и да си кажа - виждам голяма разлика. Обаче и нещо разхода ми скочи малко и не знам. Започнах доста да чета, ама не смятам, че горивото е без значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са виновни горивата,че купуваме и караме милионници. Някъде бях намерил и гледал, че е най-изгодно,колата да е между 3 и 7г. До 3 години е преминала най-голямото си обезценяване, и след 7-та година започват ремонтите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са виновни горивата,че купуваме и караме милионници. Някъде бях намерил и гледал, че е най-изгодно,колата да е между 3 и 7г. До 3 години е преминала най-голямото си обезценяване, и след 7-та година започват ремонтите. 

 

Нещо си в грешка :) Примерно, моята беше на 93 000км, не бяха въртяни, а предната (Шкодата) ми беше на 96 000км - без добавка в горивото не вървят изобщо добре. Двигателя се чуди какво да прави, а разходът варира, точно както е казал колегата по-горе. Не е проблем, че са милионници - могат да се справят, ако продължават да "ядат от хубавата храна". ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все карам дърти курници и въобще не намирам разлика ни във вървеж, ни в разход. Като я намачкам върви и харчи. Като карам кротко не харчи и не върви. Все и е тая откъде сипвам. Пробвах с добавки. Няколко вида. Ми пак не усетих разлика.

 

Но и аз под харчи разбирам поне 2-3 литра разлика. Всичко друго е в рамките на статистическата грешка и не си заслужава човек да си мъчи съзнанието :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавки към горивото си позволявам само през зимата.

Ползвам единствено на Бардал, и то защото човек не може да е сигурен в качеството на горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос - На етикета на Bardahl BDC пише да се ползва над температура 5°С, как да го разбирам това?

Зимата да си я държа на топло вкъщи, а не във багажника?

Да ползвам само над пет градуса ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен означава, че това е минималната температура на горивото, при която добавката ще се "съедини" с горивото успешно, а няма да се отложи на дъното на резервоара, например. Иначе, ако я сложиш на студено гориво зимата на -10°С, тоест преди да запалиш, да поработи колата и да си стопли нафтата в резервоара, да я налееш и да отидеш да зареждаш - няма да има голям ефект.

 

Ако пишеше "Да се съхранява при температура над 5°С" - вече е друга история :)  Аз така го разбирам.

 

Ако пък е третото, което казваш - да се използва САМО над определени температури - значи не става за зимна добавка и вероятно ще се сгъсти или няма да има ефект, но специално на BDC-то му дават, че предпазвало от замръзване зимата до -23°С...

 

По пътя на логиката - според мен е първото.  :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас, колко време трябва да поработи двигателя за да се постопли нафтата в резервоара?

И горе долу до колко градуса достига през зимата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имам един въпрос - На етикета на Bardahl BDC пише да се ползва над температура 5°С, как да го разбирам това?

Зимата да си я държа на топло вкъщи, а не във багажника?

Да ползвам само над пет градуса ли?

По миналата зима, като беше -25 разбрах, що пише така :D Добавката става на желе при под 5 градуса, въобще не можеш да я изсипеш от шишето. Аз само тогава я пробвах, и като я видях желирана, реших, че не е нормално. После някой ме убеждаваше, че като се свърже с нафтата нямало проблем, но.... Според мен се губи смисъла малко, зимата е студено, как да си ползвам добавкат, ако тя е замръзнала в багажника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази събота, сложиц добавка на Бардал BDC. На 60л. 100мл от добавката. Изминах 400км за един ден. До този ден за мен добавките в горивото бяха ала-бала,псевдо ефект.  Обаче 400км с 42лв. Разход около 5,5. При това не съм карал като бабичка. Преди, под 6 трудо я свалях. На 6-та от 1500 об/м тръгва нагоре без да се замисли. На Ябланица преди магистралата си върви на 6-та нагоре. Направо съм очарован от "химията". Определено си заслужава. Първите 200км имаше леко подобрение на динамиката,и чудото стана след тях.Не мога да си позная колата направо.

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз също ползвам Бардал БДЦ. Доволен съм от разхода и поведението на колата. Слагам я зимата и преди дълго пътуване лятото за да прочисти, каквото има да се чисти.

 

От извесно време обаче ме тормози един въпрос, а именно: във сайта на Бардал има добавка Bardahl BDC, което е супер. Аз обаче като си купувам тази добавка от един магазин за консумативи от където си взимам маслото ми дават: Bardahl BDC Anti Polution. Някой има ли представа каква е разликата между двете и дали този Anti Polution не е някакво зверско менте.

 

P.S. Първият път като си взех БДЦ ми направи впечатление, че контролния пръстен горе на капачката е скъсан. Реших, че съм изтеглил късата клечка или, че е случайност. Изразходвах добавката и нямах оплаквания. Напротив имаше положителен ефект. След няколко месеца взех още 2 добавки от същото място и пак пръстена беше скъсан и на двете. Тогава се помислих, че от магазина правят някаква магия в склада и ми продават нещо което не е баш БДЦ. Лошото е,  че няколко дни по-късно загледах БДЦ в Бриколаж и на всички опаковки от 1л пръстена беше скъсан.

 

От тук анататък за мен има 2 варианта или този пръстен е ала бала и още от завода си излиза така или някой местен голям дистрибутор купува варели и пресипва в опаковки от по 1л без да си прави труда да запечатва качествено капачката.

 

Ще се радвам да споделите вашият опит с това магическо БДЦ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със въпросното BDC карам над 150 000 км - 65000 на Октавията и останалите на Сеат Толедо. Сипвам целогодишно само сменям пропорцията. Закупил съм десетки опаковки защото взимам и на приятели, понеже собственикът на магазина от който пазарувам ми е приятел и ми дава опаковката от литър за 25 лева. Взима ги директно от Проспийд. Последният път като ходих беше изложил едни разфасовки които бяха 50 или 100 милилитра. Не обърнах внимание. На тях обаче пишеше ANTI POLUTION. Васко /собственика/ каза че съдържанието е същото като на литровата опаковка. но е за един резервоар и съответно излиза по - скъпа, а относно надписа каза "идва зима", трябва да се продава, така идва от Проспийд... За пръстена не ми е правило впечатление да е скъсан. Тия дни ще ходя пак за няколко опаковки и ще ги огледам хубаво и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи ходих до един магазин за авточасти да взема акумулатор за един колега.Имаха и БДЦ - загледах го - пръстена беше скъсан обаче продавача беше убеден, че при отваряне се чувало пукане, като при отварянето на хубаво уиЦки.

Аз до сега не съм чувал такова пукане при първо отваряне на опаковката.

Колега ivanstoyanovvvv - ако е възможно да споделиш къде е магазина от където пазаруваш на 25лв БДЦ и дали може и други да се възползваме от тази отлична оферта.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 10-15лв да се правят компромиси,не ги разбирам. Ако искаш да си 101% си я взимай от Проспийд.Те са официалните вносители. Отделно за различните климатични условия горива/добавки са различни. Нормално е в САЩ да е една добавка, за Източна Европа друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена е за мен с доста голяма отстъпка. Не съм се сетил да говоря със собственика за цени за форума. Иначе магазина е "Автохит" в София на бул. "Христо Ботев" и ул."Иларион Макариополски". Специализиран е за VAG, BMW и MERCEDES. Сигурен съм че има колеги които пазаруват от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава някой да каже, че и Проспиид продават БДЦ със скъсан пръстен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради тази причина реших да я сменя с друга.http://www.lca.bg/dobavka-za-dizel/product/1-dobavka-za-dizel-sda-600-1-l

Не е много известна но има и за нея писано насам натам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих отново БДЦ от дистрибутор на Проспиид. Не е скъсан пръстена и т.н. В колата е, и ще го снимам по-късно.Цена 34.50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде интересно да се види как изглежда оригинала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.