Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за дизелово гориво


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Разликата като гледам е само в новата опаковка. Тая синята е старата. Не знам защо са излъгали колегата така с двоен транспорт? Макар ,че цената в сайта е 26 лева.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    19

  • ivand911

    17

  • shaft

    16

  • stivi797

    16

Най-много писали в темата

Така мисля и аз, че разликата е само в по- новата опаковка.

 

Още нещо, Jelio54 тази е на 16 лева и то в Пловдив, няма да споменавам тук къде за да не излиза като реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах се аз , ама понеже нямах време да обикалям та си рекох че така ще е по лесно . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прекарал, тези са си официални вносители, само това с доставката...

 

Аз също взимам директно от тях, обаче живея на близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прекарал, тези са си официални вносители, само това с доставката...

 

Аз също взимам директно от тях, обаче живея на близо.

Прав си , а и не е толкова важно . Надявам се  за колата да е добре ! Милен Димитров също е прав за DPF-а , яко чистене пада . Но като се замисля нормално е , всичките набрали се мръсотийки трябва да бъдат изчистени и изгорени .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Вчера момчето което зарежда колите на ОМВ ме пооля с това нещо,и ако знаете само как смърди....Дрехите минаха през пералнята с Вениш и Семана,но пак не се седи край тях.Някой да знае как да ги оправя?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали може да се изпере, трябва много да се внимава когато се сипват добавки, да не се напръскате или да не се излее в багажника. Може да се ползват и ръкавици. Иначе след прането, опитай да го оставиш навън простряно да се отмирише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офф роуд форума, колега се оплакваше, че след като се разсипала малко от добавката в багажника доста време е миришело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офф роуд форума, колега се оплакваше, че след като се разсипала малко от добавката в багажника доста време е миришело.

Потвърждавам - моята дори не се беше разсипала, а просто подлизналото при сипване в резервоара се беше избърсало в кечето на багажника, тоест несъществено количество. Смърдеше си поне 3 месеца. От тогава шишето седи в плик и не се вади от него дори при сипване - като алкохолетата по старите американски филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - моята дори не се беше разсипала, а просто подлизналото при сипване в резервоара се беше избърсало в кечето на багажника, тоест несъществено количество. Смърдеше си поне 3 месеца. От тогава шишето седи в плик и не се вади от него дори при сипване - като алкохолетата по старите американски филми.

+1 - същия проблем имах и аз и прилагам същото решение като Ицо;-)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес на дизелчето налях Редекс 250 мл. Сложих 1/4 на половин резервоар. Не съм го карал, а само я оставих да тропа на място и през това време си щъках във ваг - ком и след около 5-10 минути работа забелязах нещо интересно - оборотите от стандартните 903 об/мин. паднаха на 880 об/мин. и си ги поддържа без колебание дори и ако си поиграя с газта пак падат на толкова.... това е след сипване на добавката.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги, малко да вдигнем темата, някой ползвал ли е Bardahl BDC и какви са му впечатленията. Досега бях с Castrol TDA, но е спрян от производство и вече не се намира по пазарите, така че търся алтернатива.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добър вариант. :)

 

http://www.bulmotors.com/xenum-diesel-multi-conditioner

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко да вдигнем темата, някой ползвал ли е Bardahl BDC и какви са му впечатленията. Досега бях с Castrol TDA, но е спрян от производство и вече не се намира по пазарите, така че търся алтернатива.

Поздрави

Аз карам с такава и зиме и лете. Проблема е че откакто съм купил Октавията вече 50000км карам само с нея, тоест не мога да ти кажа има ли разлика със и без нея. Иначе понеже я взимам на добра цена много колеги ме карат да им я поръчвам, доволни са. Никога не съм имал проблеми със желиране на горивото с нея на Шкодата и преди това две зими на Толедото. Колите седят на открито. Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко да вдигнем темата, някой ползвал ли е Bardahl BDC и какви са му впечатленията...

 

Ползвам го на шкодата от подписа вече близо две години и съм много доволен. Други добавки обаче не съм ползвал, за да имам база за сравнение.

п.п. ползвам и това http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4276за служебната каляска (мондео 3 1.8 125 к.с.) и там разликата със/без добавка е осезаема в полза на употребата на добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добър вариант. :)

 

http://www.bulmotors.com/xenum-diesel-multi-conditioner

Тази я чувам за първи път, ще я проуча.

 

Аз карам с такава и зиме и лете. Проблема е че откакто съм купил Октавията вече 50000км карам само с нея, тоест не мога да ти кажа има ли разлика със и без нея. Иначе понеже я взимам на добра цена много колеги ме карат да им я поръчвам, доволни са. Никога не съм имал проблеми със желиране на горивото с нея на Шкодата и преди това две зими на Толедото. Колите седят на открито.

Това относно Бардал ли? Доколкото разбрах имат много добри добавки за бензин, за дизеловите не съм чувал много отзиви. За кастрола също слушах противоречиви мнения, но аз лично съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех ето това - Bardahl injector cleaner , като изразходвам горивото ще сложа 20 литра и добавката и ще кажа как е. След това ще преценя дали да продължа с Bardahl BDC или Xenum multi. Жалко че вече няма TDA...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 7 месеци по-късно...

Имам skoda tdi 105 kc помпа дюза на 130000км на празните  обороти не бяха стабилни и ми каза да сложа добавка bardahl 6в 1 за почистване на системата,а после редовно да слагам bardahl BDC
да не се зацапва системата,колата вървеше осезателно по добре и я чувствах по мощна  увеличиха се минималните обороти на 950-1000 и колата почна да работи при по голяма температура и перката включваше по често,но след 1180км ми се развали колата като отвориха системата ми казаха ,че все едно съм я мил обезмаслител показах им добавката и те ми казаха,че не може едновременно добавката да чисти смолисти отлагания от нафтата и нагар от изгорялата сяра  и в същевременно да смазва системата това е нелогично.Сина ми има AUDI 2,5 TDI и на него му дадох от добавката и то се прецака  уплатненията на помпата протекли и прецакали електрониката и.Тъй че повече никога няма да слагам каквито и да е добавки макар ,че  преди да прецакам колите си купих още една ще я държа като паметник на моето лековерие  и глупост.Цялата заигравка с добавката ми струва 1500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли добавката да е била за 500 литра гориво, а вие да не сте видяли и сте я сложили на 1 резервоар?

 

 

Може ли добавката да е била за 500 литра гориво, а вие да не сте видяли и сте я сложили на 1 резервоар?

Резервоара на октавиата ми е 55литра и сипах 55кубика със спринцовка на пълен резервоар , 40 години не съм слизал от автомобили ,слагал съм добавки още 78г  АДОИЛ може би много в форума не я знаят продаваше се едно време тъй,  че не съм я предозирал даже като сложите на пръстите добавка и ги разтъркате се вижда ,че няма никакъв смазочен ефект .Това което пиша не е да оплюя добавките ,а да бъда полезен на колегите във форума, вече кой както си прецени да действа.

снимка на касовия бон на покупката .

https://postimg.org/gallery/ksu55ciy/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа каква е добавката, но пише 1 литър! Идеята ми беше че високата концентрация, води до корозия и разлагане на уплътнения!

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам skoda tdi 105 kc помпа дюза на 130000км

какъв е кода на двг ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.