Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за дизелово гориво


Milen Dimitrov

Recommended Posts

.... горивото е боклук, и повече от там не зареждам! :eusa_naughty:

 

Ама вече си се набутал, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    19

  • ivand911

    17

  • shaft

    16

  • stivi797

    16

Най-много писали в темата

Ама вече си се набутал, нали?

Да, за съжаление!

Ама напоследък не се е случвало де! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за съжаление!

Ама напоследък не се е случвало де! :)

 

То един път е достатъчно ;)

Ще ти го напиша буквално - ти, може би и много хора, в това число сигурно и аз, пълним гушите на мошениците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно третиране правя с лики моли, този път от това http://www.conrad.com/ce/en/product/828917/Liqui-Moly-5120-Super-Diesel-Additive-250-ml пак за 75 литра налях го на около 50 л. половината резервоар го изгорих и засега впечатленията ми са отлични - няма пушеци дори на пълна газ, мотора работи една идея по тихо. Сега ми е интересно дали ще се появи пак димилката, като изгоря нафтата с добавката и започна да карам с чист дизел. Изведнъж стана много капризна тая пущина, както гореше всичко и изведнъж се запъна.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, като й покажеш хубавото и после... като жена. Няма лошо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То един път е достатъчно ;)

Ще ти го напиша буквално - ти, може би и много хора, в това число сигурно и аз, пълним гушите на мошениците.

Абе, 2-3 пъти се е случвало.....

И пак вървеше де - не ме е чак оставила.

Но се усещаше, че върви зле, пък и лапаше доста.....

Иначе пушеци няма - защото нали има филтър за твърди частици.

Но вървеше зле..... та знае ли се!

И вече оттам не зареждам.

Всъщност единия път беше от прехваленото Еко на 4 км, дето е долу, на колелото.

Сипах 20 литра..... И след десетина минути осъзнах, че съм допуснал грешка!

И после сипах още 20 литра, от другаде - и нещата малко се пооправиха.

Та даже по един момент се замислих и за добавки..... но къде да ги търся в такъв момент, не знаех.

Ала при следващото дозареждане вече нещата се оправиха още повече, и не съм сипвал нищо друго, освен нафта.

Но там повече - не стъпвам. :eusa_naughty:

Та, това беше единия случай.

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Вече карам с ''чиста'' нафта без добавки. Лики моли си свърши работата и колата се отпуши и не пуши.  :eusa_clap:  Е, само на пълна газ се върна типичния черен дим, но за печка смятам, че е нормално. Така, че окончателно това е добавката за мен. Много съм доволен! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм освен Лики моли - STP - Gold Eagle - Castrol - ефектът е сходен .... то и химичният състав е еднакъв ..... сега има една Pro Tec - може да я пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече карам с ''чиста'' нафта без добавки. Лики моли си свърши работата и колата се отпуши и не пуши.  :eusa_clap:  Е, само на пълна газ се върна типичния черен дим, но за печка смятам, че е нормално. Така, че окончателно това е добавката за мен. Много съм доволен! :)

 

+1 - преди месец и нещо пак карах с Лики-то и същият ефект. Т.е. не е плацебо. :) След още два месеца пак ще бухна една, да не е прекалено често.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Четох,четох по темата и понеже имам едно ненужно двутактово масло-наливно от Хускварна,бухнах на буса към 300-400грама на около шейсетте литра нафта,които имам винаги в резервоара..Покарах десетина километра градско иии...леле майко -на тоя бус му поникнаха крила,все едно някакво турбо му се включи,почна да върти гуми само с газ на трета/асвалта е мокър де :) /...Така се изкефих,че купих и една добавка лики моли250гр. и я бухнах и нея.Имах едно пътуване от 50км и го направих преди малко-това не е моя бус!!Никога не съм му наливал нищо освен нафта,той милия ако може да говори....Обаче освен на мотора,почвам да наливам 2т и на буса от тук насетне...Просто съм изумен,невероятен ефект!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте

Скоро ми подариха добавки за дизел на LIQUI MOLY за против замръзване на горивото и VALVOLINE MAXLIFE за почистване на дюзите,не разпечатани но със изтекъл срок на годност 2010 година.Ще имали проблем ако реша да ги налея и някакъв ефект все още ?

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази фирма всички продукти са на ниво! Каквото съм взел от тях, винаги е било високо качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, но мога да ти препоръчам добавките на "Xenum".

Цените са аналогични.

Имам приятели, ползващи такива и за бензинови, и за дизелови двигатели - всички са доволни.

Приятелчето с дизелов Сюпърб 170 к.с., е толкова доволен, че реши да им изкупи поетапно, цялата гама продукти за дизел.

 

Аз си взех за почистване - предстои да го пробвам, до седмица ще е ясно дали има ефект /макар да е мнооого относително/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ксенум като цяло нямат лош продукт, а и нямат ментета като по-известните марки. При комън рейлите веднага се усеща разлика с добавката( изпитано на Х5 3.0Д и Форд Ц мах тдци).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките на Протек са едни от най-добрите на пазара. Взимай смело. Можеш и да прочетеш поста ми в тази тема, на страница 3, както и коментара на колегата Bojanov от страница 6 ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера по-препоръка и доставка на колегата SKODA 105 RS, сипах XENUM Octane booster на Йетито. Определено има разлика и е по-добре от високо октановите горива по бензиностанциите. Турбото надува по-отрано, усещането е за повече мощ в ниските, а във високите е друг шума на мотора, може би по-натам ще мога да кажа за разликата във вървежа, нямаше къде в неделя привечер да я пробвам на 4та, 5та и 6та. Това са ми наблюденията след 50км пробег. Мерси Пепи!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ползвах ги преди, но имах период, в който много често почна да почиства DPF филтъра и се отказах. Могат да ти ги доставят на място, това е телефона 0896 63 15 08, но трябва да изчакаш ден-два момчето да има път към теб.

 

Сега на всичките коли ползвам на Xenum добавките, за дизелите  Diesel Multi Conditioner, а на бензина Multi Petrol Conditioner

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Намерих само онлайн магазини на Xenum добавки или Тези . Знаете ли да ги предлага някоя верига магазини или бензиностанции? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарувам от bulmotors и до сега никакви проблеми.

Ако искаш да пробваш довабката мога да ти дам от моите за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарувам от bulmotors и до сега никакви проблеми.

Ако искаш да пробваш довабката мога да ти дам от моите за проба.

...Благодаря, но ще си взема направо едно за проба - при всички случай няма да навреди ;). Иначе нямам страх от онлайн поръчки, просто питах дали го поддържа физически магазин ако имам път натам. Но пък щом имаш опит с bulmotors и си доволен от тях , това ми е достатъчно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , миналата седмица си поръчах въпросната добавка на въпросният сайт . При заявяването цената беше 21.68 + транспорт за моя сметка = 26.00 лв. крайна цена . При получаването трябваше да заплатя 30.53 лв. в офис Еконт . Платих ги и си взех добавката . По късно писах на е-пощата на сайта за да си изясня разликата , отговора беше - транспорта е за ваша сметка . Чуствам се леко измамен . Обещаха ми като компенсация при следваща поръчка те да платят транспорта . No , mersi ! съм .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.