Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за дизелово гориво


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Аз пък, търсих навсякъде по бензиностанциите (всички вериги) и големите хипермаркети (приколажи, практикери и другите) - Castrol TDA - никъде я няма??? Навсякъде ми предлагат Redex, обаче по форумите гледам, че не я хвалят особено :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    19

  • ivand911

    17

  • shaft

    16

  • stivi797

    16

Най-много писали в темата

Shaft поръчах си от тук аз Castrol-a: 

 

http://www.avto.bim.bg/Dobavka-za-dizel-CASTROL-TDA-250ml_pr25200.html и сега тествам.

 

Като че ли има повече ряз. Аз карам само с Maxxmotion или Vpower. 

 

Взел съм и на Liqui Moly - Super Diesel за сравнение. 

 

На предишната ми кола с 1.9 DID Common rail съм сипвал Redex няколко пъти и ефектът беше никакъв.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jelio на 5000км аз не бих слагал нищо за почистване на колата.

Моята е на 33000км и пак не бих сипвал. Карам все с "premium нафти".

 

Ако ти е мерак да сипваш нещо, според мен слагай Castrol TDA/Bardhal BDC или Liqui Moly SuperDiesel/SpeedTec (което ти е на сърце и джоб) и си карай колата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да четох за това по горе. Може би ще ползвам PRO TEC common rail dizel sistem clean & protect. Въпроса е дали на тези километри на които е колата ми е необходимо?

Моята стана на 35 000 и колата се отпуши във високите, откакто започнах да ползвам добавките. Вече 3000 и нещо километра.

Другата седмица ще си взема и универсалната дизелова добавка на Про Тек, сега съм system clean&protect. Bardhal също е много добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до МЕТРО - там има от кастрол ТДА-то, 22/23 лв - нещо такова беше, като крайна клиентска цена на дребно :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shaft, ако се разровиш малко из нета ще видиш, че Castrol TDA  го има на цени около 14-15 лева !

 

От около 2 г. го взимам на цена от 14 лв. за брой, както TDA така и TBE -то .

 

Весело посрещане на новата година  :banana_dancing_1:

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, търсих навсякъде по бензиностанциите (всички вериги) и големите хипермаркети (приколажи, практикери и другите) - Castrol TDA - никъде я няма??? Навсякъде ми предлагат Redex, обаче по форумите гледам, че не я хвалят особено :)

 

Поздрави

metro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

А за бензин в нафтата какво ще кажете? Един колега налял 100 октана за 15 лв. от Еко (пищова за нафтата  бил замръзнал и хванал първия от който тече нещо    :D  ) на дизелов Форд Фокус и каза, че сутрин пали доста по лесно. В резервоара имал около 5 литра нафта...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха!Малко за добавка на бензинов двигател:СЕАТ 1,5 бензин карбуратор...

Преди години беше-нашляках му 20л нафта,просто ей така-случи се,и к'во да го правя-допълних го с бензин догоре-известно време киха,кашля,трудно гаснеше,но ги преглътна.

Не ми се мисли ако сега нашлякам Тойотката(понеже е бензинова) с такава добавка,k'во ли ще се случи!?!

Aко не съм за тук-моля преместете ме при надеждността на автомобилите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A...иначе бензин в дизела по бива.... май...В по-студените държави го ползват!

Нека внимаваме какви добавки наливаме в колите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, най-добре си е хубаво, чисто и качествено гориво, ама... :sorry:

Иначе, по темата - от до сега ползваните лично от мен добавки, не съм намирал никаква разлика във вървеж, икономия, безпроблемно палене през зимата (всъщност, с това последното никога съм нямал проблем, дори и без добавка, предотвратяваща замръзване на дизела). Иначе - тестваните от мен добавки са: Redex, ProTec (не помня точно каква, беше наливна, от туба, беше за профилактично прочистване, с приложение с висока концентрация), Castrol TDA.

На скоро си мислех да пробвам Liqui Moly, само че отзивите в тази тема ме разубедиха тотално. Мислех да пробвам и ProTec Common Rail Clean and Protect. След като прочетох отзивите за него (пак тук) мисля това да е следващата добавка за тест. След това ще споделя и мнение за ефектите от нея.

Иначе за бензинец или масълце в дизела - не съм много привърженик на идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Напук на мненията за добавките на Liqui Moly реших да й хакна Liqui Moly diesel spulung за почистване на дюзи на цена 20 лв. 500 мл. за 75 литра гориво. Ефекта е почти веднага! Преди това от кофти нафта колата пушеше сиво бяло цял месец и работеше неравномерно на празен ход. Бях скептичен към тези добавки, но от тази наистина има голям ефект не пуши вече и двигателя работи много равномерно, преди прекъсваше леко..... даже си мислех, че отново маховика ми е тръгнал след 30К км.  :D

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Лики Моли супер дизел адитив ползвах 7 години докато карах фв голф 2 1.6 тд - беше задължително -просто изпадаше често нафтичка или пък зареждах предимно на Лукойл

сега с Фабия помпа дюза - веднъж сложих пак добавка на Лики в горивото за комън рейл и помпа-дюза - ефектът не е голям - но причината е че карам предимно с Ромпетрол Евро 5 дизел . а там компромис с качеството на горивото няма

сега ми хвалят Круиз и Газпром . но все още не съм зареждал там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лики Моли супер дизел адитив ползвах 7 години докато карах фв голф 2 1.6 тд - беше задължително -просто изпадаше често нафтичка или пък зареждах предимно на Лукойл

сега с Фабия помпа дюза - веднъж сложих пак добавка на Лики в горивото за комън рейл и помпа-дюза - ефектът не е голям - но причината е че карам предимно с Ромпетрол Евро 5 дизел . а там компромис с качеството на горивото няма

сега ми хвалят Круиз и Газпром . но все още не съм зареждал там

в цяла България е Евро 5 дизела да знаеш не само на Ромпетрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти в лаборатория ли работиш ? трябва да е Евро 5 - но едва ли !!! Те горивата при рафинерията мож и да отговарят , но какво има в резервоарите на бензиностанциите е друг въпрос !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти в лаборатория ли работиш ? трябва да е Евро 5 - но едва ли !!! Те горивата при рафинерията мож и да отговарят , но какво има в резервоарите на бензиностанциите е друг въпрос !

Евро 5 означава по малко сяра в горивото на бензиностанциите няма как да увеличат сярата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам много добре какво означава Евро 5 - колеги правят химически анализ на горива - повярвай ми - може да не е това което пише ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кога в Бг. ще стане това, което пише и какви са последствията за нарушителите и кога някой ще влезе в затвора?!

с всичко е така и най- лошото е че и при храните тъпчат с всякакви забранени Е-та и няма и няма контрол и на всичкото отгоре ги рекламират че са истински и безвредни и колбаси, в които само л@йна няма вътре/но не е сигурно/. Нашата песен вече е изпята, но тровят децата ни!

Извинявам се за спама, обаче ми писна от простотията, която ни залива отвсякъде.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам много добре какво означава Евро 5 - колеги правят химически анализ на горива - повярвай ми - може да не е това което пише ;)

Дай малко инфо. Кои горива са добри и кои не са, какво показват резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече всичко е франчайз - отгоре пише Лукойл , Ромпетрол - ама всеки ЕТ решава ще избива ли пари - или ще работи честно  - и ми е трудно да ти кажа на коя бензиностанция е така - на коя иначе - в лабораторията пристигат под номера на обекти - изследващите не знаят кой търговски обект изследват - нали се сещаш че ако знае - ще звънне на шефа на обекта и може да каже дай некой лев и минаваш Евро 7 :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава като цяло ,има ли много нарушения? Колко е зле  качеството на горивата? От цяла България ли изследват или само София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кога в Бг. ще стане това, което пише и какви са последствията за нарушителите и кога някой ще влезе в затвора?!

с всичко е така и най- лошото е че и при храните тъпчат с всякакви забранени Е-та и няма и няма контрол и на всичкото отгоре ги рекламират че са истински и безвредни и колбаси, в които само л@йна няма вътре/но не е сигурно/. Нашата песен вече е изпята, но тровят децата ни!

Извинявам се за спама, обаче ми писна от простотията, която ни залива отвсякъде.

Кога, кога..... сигурно през 2025 г.

А за горивата - нарушения има много, но аз гледам как върви колата.

Ако върви бодро и мазно - значи горивото е добро.

И ако лапа малко - също.

Пък ако върви като скопена, тоест едва-едва, и ако лапа повече - ами то е ясно, горивото е боклук, и повече от там не зареждам! :eusa_naughty:

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.