Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Решение на проблема с "топлия старт" при Октавия 1


Pepino

Recommended Posts

Може пък границата (номера дали минава) да е старото поколение със MSA15. На по-новите с EDC15 номера да не става.

 

Щото на новите картите са достъпни и през OBD-то и вече няма нужда от тоя канал. Незнам, просто предположение....

Адрес на коментара
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
Може пък границата (номера дали минава) да е старото поколение със MSA15. На по-новите с EDC15 номера да не става.

 

Щото на новите картите са достъпни и през OBD-то и вече няма нужда от тоя канал. Незнам, просто предположение....

 

Колегата vasilisa е с EDC15, картите са достъпни и през OBD-то и "номера" стана.

 

Ето и нещо интересно:

При Шкода Октавия с мотор AHF, EDC15 с номер по Бош 0281010128 и софтуер 038906012G SG3314 има 2 карти за паленето, като и двете са за ръчна скоростна кутия. Този софтуер няма карти за автоматик. Първата карта започва от адрес [6C64A] и в нея няма въпросните нули, а втората от адрес [6C72C] - тук има нули! ECU-то чете от втората карта и съответно пали трудно топла!

На същия мотор със същия номер по БОШ, но различна софтуерна версия 038906012G SG3334 (която е стокова и е съвместима с компютъра), адресите на картите са същите, но в първата карта има "0", а във втората няма! Както вече казах- ECU-то чете при палене от втората карта и няма и помен от проблема с топлия старт. Достатъчно е да се смени само софтуерната версия с друга и проблема е решен в конкретния случай!

Същата ситуация е и при ASV, ALH и сигурно доста други мотори.

Все пак производителя се е усетил каква грешка е направил и се е опитал да я отстрани, но къде отива екологията, Чавдаре :lol: ???

До тази информация съм стигнал сам и моля колеги с коментари от сорта на: ''copywriter'' да се въздържат от мнение.

Адрес на коментара
  • 7 месеци по-късно...

На колегата sostin октавията  (Окт1 1.9тди,110к.с., 99год.) беше със силно изразен ефект "топъл старт". Колата топла въртеше доста време, преди да запали.След интервенцията на 5 канал, започна да пали като кибрит. :)

Адрес на коментара

И аз на мойта 90к.с. АГР мотор имах проблем с топлия старт,но след като направих промените,които pepino е написал,пали на четвърт :D .

Благодаря.

Адрес на коментара
  • 3 седмици по-късно...

Бате Пепи, мерси за инфото!

Един приятел го направи на неговата - и стана.

Днеска си поиграхме, и е много доволен!

И един въпрос от мен - става ли някакъв подобен номер и за мотор ВХЕ, при Октавия 2? Тоест, за мотор със EDC16?

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
...

И един въпрос от мен - става ли някакъв подобен номер и за мотор ВХЕ, при Октавия 2? Тоест, за мотор със EDC16?

За EDC16 за сега нямам подобно решение. В сила е само софтуерната интервенция, чрез промяна на картата за паленето във флеша. Ако намеря решение, ще пиша. :) 

Адрес на коментара
  • 4 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...
  • 1 година по-късно...

колеги този номер със смяна на кодовете дали ще стане и при jetta 1.9 tdi bxe

Колега,при този мотор е нужна друга софтуерна интервенция. Мисля,че сам няма да можеш да се справиш. Трябва да се изчете ЕЦУ-то,да се промени горивната таблица и да се запише.

Адрес на коментара
  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,да попитам колко пари се взимат за промяна на този код с вак ком и кой от форума може да го направи.Колата е 1.9 тди 90кс.АГР 2000г.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

И при мен стана 1.9 тди агр. Обаче исках малко да надвиша стойностите, но вече бях запаметил 33268 и сега по високи от тези стойности не мога да сложа - бутона сейф е неактивен, а чрез тест нищо не става...

Адрес на коментара

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.