Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за закупуване на Rapid


angel40

Recommended Posts

Аз не пуша и пепелника само ми пречеше, та отдавна не е в колата :D Вече съм на над 26 000 и скоро започна да мрънка, че след 1000км има смяна на маслото. Два пъти питах в ЕТ не е ли време (след като минаха 10к), но те все казваха, че колата ще си поиска като трябва. Дано няма последствия...все пак почти 26 000 за година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 427
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    32

  • bega4kata

    31

  • angel40

    29

  • mordo

    26

Най-много писали в темата

Наистина колата сама си преценява.

Като палиш и почва да пише сервиз след ........ дни.

Аз го смених на 16 300км

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/49287-%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-rapid-12-tsi/

 

Някога бях обещал да пиша колко е данъка за 2014г. 282,65лв. гр. София

За 2015г. ще кажа тея дни.

Редактирано от otvorkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да можеш тези дни, тъй като Наредбата на СОС, с която се определя всяка година размера на данъка, се приема между 1 и 10 Март, поне в последните 15 години. Дотогава, размера е този, определен с Наредбата от предходната година.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че колата сама си преценявала ми звучи доста странно. Това все пак е компютърна настройка, която се прави в сервиза, за Рапид не знам, но за Октавия май и сам може човек да си настрои кога да "прецени" колата, че й трябва смяна на маслото?

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги,задават се доста промени по Рапида от 22-ра седмица на тази година,така че който иска да поръчва да изчака.Въпроса е доста обширно обсъждан по чуждите форуми.Ще използвам темата за да попитам на Спейсбека кормилното управление електро-механично ли е без каквото и да е масло или електро-хидравлично  с електрическа помпа и масло,понеже така и не ми се изясни този въпрос?

Редактирано от djerami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,задават се доста промени по Рапида от 22-ра седмица на тази година,така че който иска да поръчва да изчака.Въпроса е доста обширно обсъждан по чуждите форуми.Ще използвам темата за да попитам на Спейсбека кормилното управление електро-механично ли е без каквото и да е масло или електро-хидравлично  с електрическа помпа и масло,понеже така и не ми се изясни този въпрос?

Хора вие за какво си взимате нова кола?

За да се возите или за да я ремонтирате и разглобявате?

Аз на мойта предния капак съм го отварял два пъти.

Първия път беше като я купихме, за да видя има ли двигател.

И втори път като я показвах на един човек дето се е замислил да си купува същата.

Третия път ще е като я продавам.

  :D :D

Редактирано от otvorkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не става въпрос да правя ремонти,просто питам като човек имал проблем с този възел на чисто нов автомобил и сега вече има значение за мен при избора на такъв.Шкодко,благодаря ти за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Май това са очакваните промени - мигачи на огледалата, преден парктроник, затъмнени стопове, циферблати, лед светлини се виждат вътре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това са очакваните промени - мигачи на огледалата, преден парктроник, затъмнени стопове, циферблати, лед светлини се виждат вътре.

 

И пласт маси които скриват шейните под предните седалки :angry: най-после! Смятам да разпитам в ЕТ дали не можем да си обзаведем и нашите рапидчета с такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така и навигацията и климатроника ми се виждат попроменени, а и километражите са пипнали :eusa_think: Общо взето доста свежо изглежда :smoking_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Още малко остава до техническия ъпдейт на Рапид (и на Yeti). На словашкия сайт вече са качили ценова листа валидна от утре 13.04. Нямам намерение да правя съпоставка с цените при нас. Няколко неща ми направиха впечатление:

1. Новия 1.6 TDI 86KW е по-евтин от новия трицилиндров дизел 1.4 77KW

2. Вече може да се поръчва само светлинен асистент за смешни пари, не е нужно да се поръчва скъпия сензор за дъжд + светлинен асистент за 442лв.

3. Налични са новите модели радиа SWING и BOLERO като по-евтиното вече има USB и SD и може да се добави блутут а по-скъпото има и всичко.

4. Може да се поръча с KESSY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Всеки нов Рапид с "подарък" СЕРВИЗНО ОБСЛУЖВАНЕ за 5 години или 100 000 км. И нова ценова листа от днес 20 май (все още се предлагат и двигатели EU5):

http://www.skoda-auto.bg/pricesandfinancing/pages/rapidfreeservice.aspx
 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Нов съм във форума доста попрочетох разгедах и май ще си купувам нов автомобил

Харесъл съм си модела рапид ливбек.Ходих до дилър в Пловдив и там ми обясниха че от месец и повече вече неможе да се поръчват автомобили с евро 5 стандарти всичко е на склад и до изчерпване като в момента има отстъпки до 4300лв и подарък каско или обслужване докато трае гаранцията но това само при наличните.Ориентирал съм се към ниво на оборудване едишън + допълнителни екстри и понеже вече неможе да се поръчва евро 5 минаваме на евро 6 мотор който е ТСИ но 1,2 ли е и вече мощноста е 66кв или 90к.с.Засега необмислям газифициране а и преглеждайки форума няма и много смисъл.Има доста писано за 86 к.с че се справяли с купето добре предполагам тука е същото и какво толкоз са променили за да изкарат 4 коня отгоре.Предполагам мотора е с турбо компресор и след гаранцията може да се ремапне да е примерно 100 100и малко което ще е по добре.Относно екстрите и поръчката закакво да се оглеждам и да питам специално - от мненията гледам че нямало кора под двигателя, задните спирачки били барабанни което и мене ме притеснява донякаква степен заради блокирането им и има ли вариант да си викна дискови.  Да очаквам ли новото купе с мигачи в огледалата и т.н други екстри.Към допълнителното оборудване съм се насочил към kessy или тъй нареченият безкл достъп, лайт пакет без сензора за дъжд, радио окомплектовка суинг но искам да е с 6 говорителя или ако ме посъветвате за друга опция и въпросното радио има ли блутут или модула се закупува отделно. Халогени следящи завоя се чудя дали да се поръчват дайте менения защото според мене това е софтуерна активация но нека по запознатте да кажат (просто искам да я имам функцията 200лв е но все пак ако може да ги спестя).,основните фарове виждам че има дневни светлини с обикновенна крушка и предполагам другата секция е за къси и дълги светлини с Н4 крушка. Зимен пакет съм с две ръце няма как да го няма но там идва въпросът само подгряването на седалките и пръскачките ли е или има нещо и за доп. подгрване на купето като ел нагревател на парното.Колегите с такива имат ли поръчани задни чистачки, питането мие  необходима ли ми е за да я поръчам.Пакет стил за ливбека какво представлява.Макси дот дисплеят за какви неща съобщава има ли така нарченият чек контрол който да следи състоянието на крушки нива на течности и кои евентуално.Не съм карал досега коли от ваг групата и нямам никакъв опит имал съм досега само опели но тотално се разочаровах от местният дилър в Пловдив от там ме загубиха и като клиент вече.

Ще купувам кеш да търся ли N1 и какво печеля или губя от това

Общо взето от какво да се интересувам и питам относно модела преди да влезна в играта с 30к лв

 

 

Благодаря на отзовалите се лек ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей и добре дошъл. Първо, уточни какво ще поръчваш - седан или хечбек (спейсбек). Иначе, това, което мога да ти отговоря е следното:

   1. Задни дискове можеш да поръчаш допълнително срещу 161 лв.

   2. При ниво "Edition" Swing е с 6 говорителя. Има вграден блутуут, който е отличен.

   3. Поръчката ти ще е за фейслифт, т.е. мигачи в огледалата и т.н.

   4. Крушките на фаровете поне при моя автомобил са H15 (дневни светлини и дълги), H7 дълги, габарити.

   5. MaxiDot дисплеят показва различни данни - разход, скорост, радио, телефн и пр. Няма "чек" като картинка, но се изобразява съобщение (индикация), когато изгори крушката.

   6. При 90 к.с. N1 е безсмислено. При тази мощност данъкът ми в София е 45 лв. годишно.

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей и добре дошъл. Първо, уточни какво ще поръчваш - седан или хечбек (спейсбек). Иначе, това, което мога да ти отговоря е следното:

   1. Задни дискове можеш да поръчаш допълнително срещу 161 лв.

   2. При ниво "Edition" Swing е с 6 говорителя. Има вграден блутуут, който е отличен.

   3. Поръчката ти ще е за фейслифт, т.е. мигачи в огледалата и т.н.

   4. Крушките на фаровете поне при моя автомобил са H15 (дневни светлини и дълги), H7 дълги, габарити.

   5. MaxiDot дисплеят показва различни данни - разход, скорост, радио, телефн и пр. Няма "чек" като картинка, но се изобразява съобщение (индикация), когато изгори крушката.

   6. При 90 к.с. N1 е безсмислено. При тази мощност данъкът ми в София е 45 лв. годишно.

 

   Поздрави.

Оточнил съм модела ливбек или т.нар. седан

По точка 1 Щом може с дискове мисля е по добър варианта

За крушките не ми стана ясно Н7 за къстте предполагам което означава че ако искам лед дневни трябва да ги поръчам щом работят заедно дневни и дълги светлини

За дисплеят ми стана ясно понеже свалих ръководството и се запознах с модела като цяло

За N1 също проучих нещата и да няма смисъл по добре да си е колата 4+1 и да не ме боли главата

Остава въпросът около другите екстри като системата за потегляне по наклон дали след време мога да я активирам ако не я поръчам, халогените в завой.Има ли смисъл от лед дневни и какво представляват

Относно задната чистачка необходима ли е при това купе или може и без нея лично мене по красиво ми стои без чистачка но ако се цапа стъклото.

В четвъртък сигурно ще ходя на тестдрайв и искам да съм подготвен какво да питам в магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед дневни задължително.

Има ли някаква конструктивна промяна във фара като са лед светлини или просто са сменили крушката все пак разликата е 200лв ако е само една крушка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушка H15 (дневни светлини и дълги), означава че имаш една жичка 15W за дневни светлини и една жичка 55W за дълги светлини. Не знам как са ЛЕД светлините на Рапид, в кой фар са, в нета нищо не открих. Но и тия обикновените ще вършат работа.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушка H15 (дневни светлини и дълги), означава че имаш една жичка 15W за дневни светлини и една жичка 55W за дълги светлини. Не знам как са ЛЕД светлините на Рапид, в кой фар са, в нета нищо не открих. Но и тия обикновените ще вършат работа.

Благодаря за информацията

Междодругото заглеждам и модела фабия която е на по ниска цена и се чудя между рапид едишън плюс допълнителни пакети или фабия комби едишън без допълнителни пакети но с повече неща от рапида.Като база за сравнение как са какво мога да очаквам от единия и от др модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този избор не е прост, трябва да ги покараш малко и като мотори. Фабията, ако е 1.6 тди бизнес бих се замислил. Мое наблюдение като изработка и качество на материалите - фабията е по-добра, по- голяма е, но рапида има по-добър дизайн. Отиди и искай тест и на двете. Пробвай 1.6тди, приятен е за каране и не харчи много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този избор не е прост, трябва да ги покараш малко и като мотори. Фабията, ако е 1.6 тди бизнес бих се замислил. Мое наблюдение като изработка и качество на материалите - фабията е по-добра, по- голяма е, но рапида има по-добър дизайн. Отиди и искай тест и на двете. Пробвай 1.6тди, приятен е за каране и не харчи много.

В Пловдив казаха че имат 1.2 тси 90 коня фабия и дизел на рапид уговорих тестдрайв и на двете ще видим но засега имам дилема фабия или разпид определено и двете ми харесват но пък има и разлика в цените фабия едишън е с 3000 по евтина от рапид едишън + допълнителни пакети които във фабия са в основният пакет.Визъално що годе задниците еднакви отпред рапид по ми хресва но и фабия е добре с лед светлините и фаровете с лупи стои добре

.Таблото на рапид определено ми се струва по подредено.

Някой ако е карал двете какви му са впечетленията относно едната и относно другата

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия 3 ли говориш? Ако е за Фабия 2 , по добре вземи Рапида!

Фабия 3 комби едишън.Предлага доста интерсни екстри, но ако съм ограничен в наличните бройки и немога да направя поръчка и искам допълнителни акети незнам какво ще кажат в Пловдив.То не че има много кой знае какво допълнително да се поръчна но примерно предни сензори за паркиране, фарове следящи ъгала на завоя и система за потегляне по наклон, евентуално и цвят на колата това ще е като поръчка.Незнам въпросните две екстри дали могат да се активират след време с диагностичен интерфейс само вече предните сензори е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата за следене ъгъла на завоя мисля само се активира - по спомен има тема във форума. За системата за потегляне под наклон със сигурност се активира допълнително - проверено, Явката и Пепи ми я пуснаха на мойта! Предните сензори за паркиране не смятам, че са от 1ва необходимост. Фабия 3 според мен е по-добра от Рапида. Преди това мислех, че говориш за 2, че са много намалени. Мотора 1.6 тди, непременно със задни дискове обаче.

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.