Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за закупуване на Rapid


angel40

Recommended Posts

От това което чета по чуждите форуми,по-малката дължина е само за сметка на багажника без да е пипано пространството на задните седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 427
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vp81

    32

  • bega4kata

    31

  • angel40

    29

  • mordo

    26

Най-много писали в темата

Здравейте на всички!

От четири дни ми докараха Шкода Рапид Едишън - 1,2, 105 к.с., TSI, с АГУ BRC. Изпълнението е по-добро, отколкото очаквах :)

Черния цвят има страхотен блясък, интериора е комбинация от бежово и черно с много хромирани елементи, ускорява страхотно и няма разлика между газ и бензин. Имах възможност да засека разход Добрич - Велико Търново като към Търново бордовия компютър показа 5,9 разход /реален около 7/, а на връщане - 5,6 л./100 км /реално около 6,3л./. Нямам забележки, колата е страхотна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2 tsi е достатъчно икономичен за да се занимаваш с газ...

Разхода при "лек" десен крак е отличен, при движение с висока скорост по магистрала се вдига, но пак е приемлив.

За старият 1.4 да му се сложи газ разбирам, но точно на 1.2 тси.... [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2 tsi е достатъчно икономичен за да се занимаваш с газ...

Разхода при "лек" десен крак е отличен, при движение с висока скорост по магистрала се вдига, но пак е приемлив.

За старият 1.4 да му се сложи газ разбирам, но точно на 1.2 тси.... [-X

Човека си е направил избора (за който го поздравявам). Колкото и да е икономичен, при тия цени на бензина, няма по-евтино от LPG. Все пак разликата е повече от лев/литър! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие че газовата я слагат в ЕТ и си важат гаранции и т.н е ясно че газовата е добро решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът газ/бензин/дизел е по общ и не е тясно свързан с модел/марка.Всеки от възможните избори е някакъв компромис.Затова и производителите предлагат гама от двигатели.Няма пълно щастие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тези хора съвсем се забравиха! Английските сайтове гръмнаха, че вече има цени за Спейсбек и той е с 640 паунда по-скъп от стария модел при сравнение на коли оборудвани с TSI 63kW.

Нашите хора от Еуратек сложиха една ценова листа, която е точно копие на ценовата листа на Рапид и съответно вътре ги няма опциите като трилъчев волан и панорамен покрив.

 

Не знам как смятат да се борят с коли от ранга на Leon, Focus, Ceed и i30 при условие, че цените са подобни а Рапид Спейсбек е една удължена Фабия и ширината отпред е недостатъчна за двама нормални мъже да не си ръчкат лактите. За 10% повече, човек може да си купи много по-хубава кола. Включително и Октавия 3 ако говорим за конкуренция на Рапид Лифтбек. Да не говорим, че всичките гореспоменати без Октавия имат N1 сертификат (3+1) и ако се купят на фирма излизат по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от панаира в Пловдив си поръчах rapid, 86к.с. LPG edition с 4600 лв отстъпка. П.П Намалението е в сила до 15.10. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от панаира в Пловдив си поръчах rapid, 86к.с. LPG edition с 4600 лв отстъпка. П.П Намалението е в сила до 15.10. :)

Срока за доставка е 90 работни дни, което ще рече някъде около 22 февруари....освен ако не стане някакво чудо да се обадят преди коледно-новогодишните празници! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

междудругото,забелязвам много рапидчета из Варна

Колата като излезе не ми хареса отвътре изобкщо,но явно се продава добре.

Гледах новия рапид Спейсбек се наричаше май ,на изложението в мола-много по-добре отвътре.Има една широка лаисна на таблото и изглежда по-класно :smt017

харесва ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от още един чакащ своя Рапид 1.2 tsi 86 в началото на следващата година. Пообиколих и пробвах доста коли от различни марки, та по мое мнение шкодичката е един приличен избор без да блести с кой знае какво освен обем и добри двигатели. С други думи - за каквото плащаш, това вземаш. Да се надяваме, че ще е сравнително здрава, защото към момента моя милост кара Голф и то от по-старичките и си го кара както се кара Голф. :)

Във връзка с покупката имам и следния въпрос.Има ли значение с кой застраховател ще сключвам каско на автомобила при положение, че колата ще се плаща кеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на всички колеги закупили си новия Рапид. s_flag Добре дошли и в клуба. Надяваме се да се видим и на следващият събор на Шкода. Очакват се доста нови коли там. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз също съм доволен от Рапидчето 1.2 tsi 105к.с. елеганс. Като цена 29000лв. Разход на бензин 7-8 градско, 5-5,5 извънградско.

86коня ми се видя малко слабичка, но за това има тестдрайф, различни двигатели и различни цени, за да може всеки да си прецени.

Бях тръгнал за фабия комби но 1,2 tsi излизаше по скъпо от рапида ( имаше промоция ) :)

Спирачките са добри нищо, че задните са барабани.

Лошото е, че не е 101 коня а е 105 и сега данъка ще е около 700лв. :)

 

Купувайте смело като се видим някога ще ги сравняваме :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от Рапидчето 1.2 tsi 105к.с. edition. Като цена 29000лв. Разход на бензин 7-8 градско, 5-5,5 извънградско.

86коня ми се видя малко слабичка, но за това има тестдрайф, различни двигатели и различни цени, за да може всеки да си прецени.

Бях тръгнал за фабия комби но 1,2 tsi излизаше по скъпо от рапида ( имаше промоция ) :)

Спирачките са добри нищо, че задните са барабани.

Лошото е, че не е 101 коня а е 105 и сега данъка ще е около 700лв. :)

 

Купувайте смело като се видим някога ще ги сравняваме :D

EDITION е колата :)

Редактирано от otvorkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход на бензин 7-8 градско,

 

Честито колега! Да беше написал къде ти е градското(Му profile->Edit my profile и т.н.)

С кеф да си я караш и безаварийно! :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хубаво вкараха промяна в интериора при спейсбек, а дали и новите нормални rapid-и ще ги огрее? Междудругото, очаквам колата до края на седмицата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разберем дали са огрели и стандартния Рапид промените.Но щом е Елеганс твоя,трябва да е готин вътре.

Сега погледнах в саита Елеганса е с пиано лак лайсна и храм около духалките.Не се притеснявай ,ще се кефиш на хубав интериор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, снимките са гарантирани. Ще снимам и къде са сложили превключвателя за бензин/газ, че дори аз още не знам. Мерси за уточнението за интериора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дойде ли Rapid-а, че чакам същият без газовата и нямам търпение да видя снимките и по-скоро интериора как изглежда?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дойде ли Rapid-а, че чакам същият без газовата и нямам търпение да видя снимките и по-скоро интериора как изглежда? :)

Няма нищо още :( Ще е добре, ако дойде преди Нова година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че още не е дошъл. Стискам палци да дойде по-рано.

 

Моят в такъв случай ще го очаквам другата година.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо че ще е другата година,ще е регистрация 2014 ;)

Абсолютно и аз съм на това мнение  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше поръчана около 10-и Октомври и останах с впечатлението, че едва ли ще дойде преди Коледа. Това обаче не ме притеснява - по-добре да е с регистрация 2014 г. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.