Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на vRS


asaf

Recommended Posts

Здравейте,

 

Предстои ми смяна на сегашната таратайка (Опел Астра Г дизел) и съм се насочил към Шкода. Имам известни колебания между Октавия и Супърб, но тук ще си задам въпросите за Октавията, а питанките за Супърба ще си ги пусна в другия раздел, както предполагам си му е реда. Надявам се да ми помогнете да си разреша дилемата.

 

След последната греда с автоджамбазите и вече 5 годишните проблеми с настоящия ми автомобил не смея да си купя нищо от автокъща. Мисля си, че има по-голяма сигурност при покупка от оказиона на дилъра, макар че може и да греша. След като поразгледах оказионните автомобили на ЕТ тази Skoda Octavia 2.0 TDI RS 170hp ми хвана окото някак си. Ходих да я видя на място и дилърът, който се занимава с продажбите в оказиона ми обясни, че точно тази бройка е собственост на техен колега от сервиза. Колата била докарана от Германия, където и била карана първоначално.

Естествено човекът сам си я бил поддържал. Колата ми хареса на външен вид и като оборудване, обаче имам някои неясноти.

 

Някой може ли да каже какъв реален разход дава този двигател на градско?

Постижим ли е реално разходът по каталог - 8/100 градско и 6/100 извън градско?

Ако предположим, че километража не е превъртан и сервизната книжка е истинска, кога му предстои следващото ТО на този автомобил и какво се проверява и/или подменя?

Някаква средна цена на ТО на този двигател?

Има ли някаква статистика кога приблизително излизат турбина и съединител за подмяна, понеже доколкото разбрах и двете са едни цифри...?

 

И един последен въпрос.

Тъй като не съм "състезател", а по-скоро си търся надежден и удобен семеен автомобил, дали няма да е по-добър избор да се насоча към тази Skoda Octavia 2.0TDI AUT L.K..

Тя също ми хареса, особено това, че е автоматик и ще се кара по-лесно.

Само ме притеснява факта, че е на повече километри, които са й навъртяни доста по-бързо и то изцяло в БГ.

Също така дали разхода на автоматика е по-висок от този на ръчната скоростна кутия?

В момента съм свикнал със среден разход около 7/100 и не ми се ще да го качвам.

 

Ще бъда много благодарен на всеки, който ми помогне да се ориентирам в обстановката и да вземе правилно решение.

Ако екземплярите са читави - както на мен поне ми се струва - не ми се ще да изпусна офертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RS е по-семеен тъй като е комби.За разхода мисля че няма да има разлика даже може по-големия мотор да е по-икономичен като го караш нормално.На картинка и двата автомобила изглеждат добре,но най-добре е да им врътнеш по едно кръгче и сам да прецениш.Автоматика има допълнително обслужване на всеки 60000 км.Турбото не е чак толкова скъпо 1000-1200 лв и ако е гледана колата може да изкара доста километри.За обслужване мога да ти кажа смяна на масло и филтри излиза от порядъка на 100-200 лв според марката.Смяната на ангренажния комплект е около 600 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Здравейте,

 

Радвам се да съм при вас , нов член на този форум.

Понеже има вече подобна тема реших да пиша тука.

 

Предстой ми покупка на Skoda Octavia RS TDI DSG 2.0 2009 седан и бих искал да ми кажете дали сам се насочил правилно или да търся друг двигател.

Търся спортна-икономична-семейна кола и тази ми е идеална!

 

Харесал сам точно тази от мобилето но ме притеснява факта че е втори собственик и колата пише че е на малко километра. Разбира се това ще се провери при Шкода сервиза.

Дали е на някой обявата от този форум?

 


 

Искам вашите съвети дали си заслужава автомобила и какво да внимавам при покупката.Дали автоматичната ск, кутия не е добър избор и ще има проблеми?

 

Благодаря предварително за вашите отговори и се надявам до края на годината да съм и аз в Шкода фамилията.

 

пс. Моля игнорирайте правопишни грешки но съм в БГ малко време :)
Редактирано от deviantyper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салонът се изпира, не е проблем.

Проблем е, ако някой от собствениците е бил пушач= писюр !

 

За мен обаче, въпреки малкото километри, все пак е 2ри собственик, цената е доста висока.

18 е по приемливо, предвид състоянието и (ако не е ТИП-ТОП).

 

Все пак трябва да се види на живо!

 

Мой приятел (бивш колега) от Бургас много го врънках да влезе в клуба с една РСка. Надъха се (има бюджет 16-18макс) и ходи да гледа тази:  http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11383843753667283&f1=details&slink=55cbm0

 

Собственикът се е оказал пушач: 2те седалки прогорени и много писюрски поддържана (цитирам колегата). На снимките е ок, но на живо не толкова.

 

Така че, лично за мен тази кола не струва повече от 18к. (ако състоянието и не е ТОП) Но това си е лично мнение! За всеки влак си има пътници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.