Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повдигане на Шкода Фабия 2 комби 1.4 2008г


Териер

Recommended Posts

От самото закупуване на колата постоянно лекичко закачак отдолу на места на които със старата ми кола минавах без проблем. Предлагаха ми подложки за повдигане на колата които ми се видяха несполучливи и старомодни поради което се отказах от тях. Като отидох на море и по селските пътищатаи в колата имаше повече хора и багаж започна да опира много и да я удрям и стържа здравата. Моля за съвет как да реша проблема кардинално и трайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че въпросните гребени ще се смачкат много бързо. Искам нещо по трайно като нови пружини или нещо пободно за което искам вашето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти предлагали тип гребени-това е най лошия вариант,има реална опасност да счупиш пружина с тях.

п.п.Темата ще бъде преместена в съответния раздел /Фабия/,тъй като няма отношение към тунинг раздела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени колата. Фабиите не са от най-ниските коли , на мен никога не ми е закачала отдолу! Не знам каква ти е била предната кола и по какви пътища караш, но със сигурност Фабията не е джип. За да закача отдолу явно караш по черни пътища? Просвета на Фабията е 13-14 см ако не се лъжа, чак да клекне толкова? Проблема не е в колата, а в пътищата по които караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да става въпрос за черен път и дупки. На определени места на гърбици поради това е по дълга закача и гърнето.

Не смятам да сменям колата, а да я повдигна с 2-3 см. Има ли вариант това да стане с пружини? Ако става какви да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Октавия Скаут :lol:Сега сериозно там където са ти предлагали подложки трябваше да питаш и за смяна на пружините.Не си написал от кой град си.За да те насочим към някой сервиз евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм. Там където ми предлагат подложките просто ми ги продават и аз трябва да си търся майстор за монтаж. За пружини също поразпитах, но никой не знае какви да взема. Уточняват само че струват около 130 лева броя и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фабията е добре за класа си ,аз съм с гуми 14ки 185 60, комшията с октавия 1 15ки и опира предницата когато влиза на едно леко надолнище в тунел ,а аз там няммам проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Какво стана колега , оправили височината на колата и как?

Аз моита я оправих със 185/65/14 ... може и да си внушавам , но на височина е колкото Формана с 13 ки , което ми е пре достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

и аз по подобен начин я оправих, исках да я повдигна малко и сложих 175/70/14 чисто нови от фабия 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.