Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 vRS


bubaru

Recommended Posts

Да бе. При съвременните автомобили 4ката е електроника до пръсване, сама решава какво и къде. Шофера е принизен до оператор въртящ геврека. И на торсен и на халдекс, колата мисли вместо мен.

 

Това е направено така, за да бъде достъпно и за улеснение на широката публика. Т.е. до тези, които само въртят геврека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 666
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    178

  • bubaru

    63

  • BlackPearl

    32

  • werz

    30

Най-много писали в темата

Момчета, вървя към нова RS-ка. Първоначално бях решил да бъде синя като сегашната, но след като разгледах по-внимателно опциите за цвят се влюбих в едно много интересно сиво.

 

cqs1439380704t.jpg

 

Някой имал ли е шанс да види кола в този цвят на живо? На картинка изглежда невероятно. :)

Най-добрия цвят за тази кола.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дочуват се сериозни слухове за   vRS TDI 4x4 ......аз лично одобрявам. Бензин вероятно нямало да има за да не изяжда продажбите на Голф Р ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дочуват се сериозни слухове за   vRS TDI 4x4 ......аз лично одобрявам. Бензин вероятно нямало да има за да не изяжда продажбите на Голф Р ...

Съвсем ще умре, тоя мотор ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и сега има дизел/бензин 180 коня на 4х4. Така, че не виждам проблем, така или иначе дизеловата РС си е преди всичко визия.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и сега има дизел/бензин 180 коня на 4х4. Така, че не виждам проблем, така или иначе дизеловата РС си е преди всичко визия.

 

Не е само визия...окачване, спирачки, рейка и т.н. са по-важни от визията. 240 кс дизел от Пасата не вярвам да сложат, тъй като дори на Сюпърба го изпуснаха, но 190 кс и 400 Нм по-вероятно. Ако я има и с ръчна кутия, според мен доста хора ще си купят този вариант. То без това масовите продажби по света са от дизелови РС-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 190 кс и 400 Нм по-вероятно. Ако я има и с ръчна кутия, 

 

Дано да не съм прав, но най-вероятно ще е 184 коня, автомат :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно ще си прав. Ако загледаш и сега листите на Шкода, всички премиум конфигурации с най-мощния мотор и с 4x4 са задължително и с DSG. Както Октавия, така и Супърб. От тая гледна точка и 190 коня дизел (ако въобще се случи), най-вероятно ще го пробутват с DSG. Някаква такава политика гонят, незнам що.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стокова Шкода РС 220 дава 1.20 на Калояново с лекота....Голф 7Р е около 4 сек надолу... Всичко това след 3-4 обиколки...С подходящи гуми и малко повече опознаване (+прежалване :D ) на колата ще е още по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интерсно, че на хартия е по- бърза от само с предно с 0.5сек, въпреки повечкото килца и загубите на 4х4. Но е възможно и информацията на не е вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 0 до 100 мисля, че е нормално да е по-бърза. След това предното, предполагам, ще я изяде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А случайно информация за отстъпки по време на автосалон София и цени за octavia rs 4x4,в CH конфигуратор вече я има за +1800 CHF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, здравейте. Не знам, дали е удачно тук да го задам този въпрос, но....

Почти от началото от както купих колата ( Октавиа ВРС ТСИ с ДСГ) при много ниска скорост, отворен прозорец и сравнително доста неравности по пътя се чува едно леко тропане на метал. Днес бях в еура тек да ми сменят маслото за първи път и накарах приемчика да се повози с мен, за да чуе шума. След това обяснението беше,че ДСГ-то било така конструирано и издавало такива звуци - тракащи на метал. Което доста ме озадачи. Някой да сподели опит, знание, мнение? Благодаря ВИ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а сигурно ли е , че този е приемчика , а не пазач който го е замествал?

Когато няма какво ... или по-скоро незнаеш какво да кажеш, по-добре е да си замълчиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте. Не знам, дали е удачно тук да го задам този въпрос, но.....

Почти от началото от както купих колата ( Октавиа ВРС ТСИ с ДСГ) при много ниска скорост, отворен прозорец и сравнително доста неравности по пътя се чува едно леко тропане на метал. Днес бях в еура тек да ми сменят маслото за първи път и накарах приемчика да се повози с мен, за да чуе шума. След това обяснението беше,че ДСГ-то било така конструирано и издавало такива звуци - тракащи на метал. Което доста ме озадачи. Някой да сподели опит, знание, мнение? Благодаря ВИ! 

Колега, аз също имам такива звуци (бях ги описал в друга тема), но аз ги чувам откъм предното окачване. Три пъти съм карал колата в ЕТ, ама чак такива истории не са ми казвали - скоростната кутия е проектирана на трака :).

Иначе коментирах проблема с Петър Вангелов, приемчик в ЕТ София (не е гледал колата), и той ми каза, че се съмнява в лагерите на предните амортисьори. Това всъщност беше и моето първо предположение. След 3000 км ще я карам в ЕТ за обслужване; ще ги накарам да ги погледнат и евентуално да ги сменят гаранционно.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен и аз да ходя в ЕТ София, че в Пловдив не знам дали ще се разберем с тези проектирани тракания :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобни отговори от ЕТ :eusa_liar:  ме карат да мисля, че разполагат с вътрешна информация за проблем със скоростната кутия при О3....... :eusa_think:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.