Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прохода Арабаконак


venll

Recommended Posts

Колеги, някой минавал ли е прохода тази пролет, да сподели в какво състояние се намира. Налага ми се пътуване по подбалканската магистрала /Враца-Казанлък/ и търся къде да пресека балкана.

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да я пресечеш между Ботевград и Горно Камарци (покрай яз. Бебреш)? Миналата година пътя не беше лош - няма големи дупки, само напречни неравности - и са само 30 километра. Даже има и някакъв начин да не минеш по стария път, а от Ботевград на магистралата, при тунелите се слиза по някакъв начин към Горно Камарци, после са само 9 километра, до като стъпиш на подбалканската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият начин е покрай яз. Бебереш по-стария път и тогава Арабаконак. Другия е по маг. Хемус и след тунелите се връщам към Витиня и от там Горно камарци, но там пътя беше много лош преди около 3 год. Затова питам за Арабаконак на какво прилича и дали може да се кара. Последно съм го минавал преди повече от 5 години и беше много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема са точно тези 9 километра, по-точно първите 3 от тях - тях можеш да ги наречеш "път" само ако си много снизходителен! Тази пролет не знам как е, но като знам как беше миналата - карахме от там с големи самосвали камък от Ботевград към подбалканската - хич не беше добре. Тези 9 колометра камиона ги минаваше поне половин час подскачане по дупки и провиране между дървета и клони - платното е широко точно колкото камиона. Така че предния път като писах не бях съвсем коректен - малкото дупки са докато пресечеш под магистралата, после там става страшното за около 3 км, после е малко по-добре, но много тясно - срещнеш ли друга кола ](*,) ... Аз лично бих слязъл чак до края на магистралата и после между Горни и Долни Богров бих се прехвърлил на подбалканската. Като време ще е малко повече, но няма да си трошиш колата и да :smt0344

 

Edit: Виж в Google street view, аз сега погледнах - там снимките са от 2012 та го брой сега за по-лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупките практически не са оправени - така че карай кротко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на варианта Враца - Габрово - Шипка - Казанлък какво му е?

Едва ли е повече от 20ина км по-дълго, но си спестяваш всички екзотики...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tonio ти е казал твоя маршрут, има и още една предизвикателство - Враца - ботевград - правец - етрополе - офроад Златишки проход- Златица и подбалканската. Пробвай и това http://www.viamichelin.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.