Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение на предно дясно стъкло.


Fitibaldi

Recommended Posts

Преди 2 часа, bereta написа:

Е оказа се, че проблема не се реши. След една седмица ползване, то колко да е ползвано де, пак спря. Бях поръчал две зъбни колела, сложих второто, но то изкара два дни. На ръка като въртях се движи нормално прозореца и не запъва. За това реших да пробвам с моторче-модул втора употреба. Намерих такова от кола с десен волан, естествено от лявата предна врата. Работи - вдига и сваля добре, но действа на обратно. При натискане на долу - тръгва на горе и обратно. Това ми беше ясно, че ще е така, но друго не намерих. И сега искам да го “накарам” да върви нормално. Не мисля, че може да стане софтуерно, или може?! Единия вариант е да срежа и разменя две от жиците на бутоните, но тогава при комфорт функцията този прозорец ще върви в обратна посока на другите три, проверено ::)). Мисля, че може и вътре в самия електромотор да се разменят + и -, но не ми се отваря, да не се пак нещо размърда и прецака. Най-добре сигурно ще стане, ако на самата букса срежа и разменя двете жици за електромоторчето. Ако някой знае кои точно две жици са, ще бъда много благодарен да сподели. Разчитам на вас да знаете и да помогнете. 

Ами ако се разменят местата на жилата във ролката дали няма да обърне движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    17

  • Fitibaldi

    9

  • iturtev

    6

  • bereta

    5

Най-много писали в темата

Преди 11 часа, Nasko_79 написа:

Ами ако се разменят местата на жилата във ролката дали няма да обърне движението.

Не знам, може би, но при мен тавата с жилата е занитена за вратата и не искам да разпробивам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля за стъклото и оплача за нов проблем. Оправих посоката, като обърнах поляритета на магнита - алуминиевия капак на електромотора го завъртях на 180* градуса и сега върви както трябва. Щастлив, че тръгна всичко, побързах да сложа кората на вратата и да приключа. И малко след това открих нов проблем. Задно дясно стъкло не работи от бутона на задна дясна врата и от този на шофьорската. От бутона на шофьорската за задна лява се свалят и вдигат и двата задни едновременно. Бутона за заключване за защита на задните прозорци не работи и не свети. От комфорт модула всичко работи. Тази сутрин, преди интервенцията, един приятел с компа пробва да обръща посоката софтуерно. Може и той да е прецакал нещо. Не ми се сваля повече кората, писна ми. Ако имате идеи от какво и как е станало и как може да се оправи помагайте. Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.