Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика на фабията


hrugudugala

Recommended Posts

Колата е фабия 1.9 sdi 2004

Климатика не работи.

Не се чува компресора да включва нито перките.

Но ... като подам ток директно на компресора включва, тръгват и перките и почва да духа студено.

Тоедт и фреон има достатъчно.

Всички бушони са проверени.

Закачам го с ваг - кома и дава следния проблем.

 

00898 - Control Circuit A/C Compressor

30-00 - Open or Short to Plus

 

Някой знае ли какво точно означава тази грешка че не знам от къде да я захвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На компресора има една букса с две кабелчета проследи ги и виж къде са прекъснати или поне единия от тях. Често проблема е около буксите до стартера там се събират на куп доста кабели и от вибрациите се прекъсва. Другия вариянт е захранващия модул който се намира до хидравличната помпа. Пълни се с вода и всичко става на каша в него и дава фира. Има друга тема свързана с твоя проблем където е обяснено по подрбоно търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте!

Днес закачих моята Фабия и ми изписа абсолютно същото.. търсих, но не намерих темите относно проблема... моля, колеги помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Не знам дали ще ви помогна но все пак опита е опит макар и грешен . Преди доста време имах сеат кордоба , тъкмо дадох 300-400 лв за климатика и след един инцидент спря . След фиксиране на инцидента показваше същата грешка и в крайна сметка установиха че има един контролен блок в двигателя който някък си включва и изключва перката а от там и циркулацията на фреона. Оказа се доста пари а на старо бе 80-120лв , вътре са три индукционни бобинки и явно някоя беше дала фира .

Дано ви помогна . На сеатите стои над акумулатора една черна кутия която е като голямо реле .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Излезе точно този кабел от компресора към стартера- беше прекъснат все едно някой го е срязал нарочно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте да попитам като се пусне климатика на   skoda fabia 1.9 sdi 2002g. и двете перки ли трябва да въртят на радиятора щото при мен върти само голямата,малката никога не се е включвала?За какво служи малката перка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика си работи но не съм чувал малката перка да се включва.Днес подадох ток на малката перка работи но ми стана интересно като се включи климатика дали трябва да работят и двете перки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялото управление е в една черна кутийка под акумулатора ... не бях погледнал , че става въпрос за Ф1 , инак да съм погледнал моита как работи ... като нищо може да е свързано външната и с температурата на мотора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте, имам Шкода Фабия и имам проблем с климатика. Отидох в един сервиз , напълниха климатика с фреон , ама излезе , че има проблем с датчик на вътрешната температура. Къде се намира за да мога да го сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се в средата под таблото. Мястото е отвартно. Или сваляш табло или търсиш темата със снимките как се сменя датчика без демонтаж на табло. Беше от руски сайт. 

Иначе датчика в ЕТ няма 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.