Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с турбо на 1.4 TDI


bagalevec

Recommended Posts

Здравейте колеги,

вчера шурито си купи Фабия 1.4 TDI PD 80 ps combi 2006г. въпреки факта,че му казах,че точно ТАЗИ кола ме притеснява. Та тръгнахме от София за Стара Загора и на 40 км. преди Пазарджик му изтрещя турбото. Молбата ми е ,който е патил /а и не само/ да даде съвет - ново ли да вземаме, рециклирано ли или от катастрофирала кола. За сведение в ЕТ цената е 1650 лв. с две седмици доставка и две години гарнция.

Благодаря Ви предварително!! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра е колата? От къде е купена? Автокъща? Мисля ,че по закон те дават някаква гаранция на колите които продават. Иначе и трите опции които даваш стават. Това турбо се среща доста и при VW и при Сеат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според продавачите е на 120 000км. За сега ще се въздържа да спомена автокъщата, защото днес като им се обадихме и хората се отзоваха и има вероятност да ни възстановят парите поне за турбото.Автомобила е внос от Италия и като го пробвахме уж "всичко беше ок".Вчера /докато пробвахме/като позагря мотора го изфорсирах до 4000 оборота и го държах така около половин минута и нищо необичйно като шум или нещо друго не се забеляза.Като забележка, само на празен ход имаше леки колебания в оборотите/с около 100 нагоре-надолу/ и това е !

За пореден път не си послушах интуицията и за пореден път съжалявам!Факт! smile150 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон имаш право да развалиш сделката до 24 часа аз и едно приятелче така си патихме с едно голфче взехме го от Дупница и на 30км от там турбото изпуши накрая чупиха 3000 лв от цената толкова беше и чисто нова в магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се оправите по друг начин,ще ти намеря чисто ново оригинално с 2 год гаранция за 950

 

Благодаря "bega4kata",

надявах се да видиш темата.Със сигурност ще те потърся, само да видим ден-два дали продавачите ще върнат някакви пари.

/между другото незнам как да ти пиша или да звънна/ smile126

За пояснение номера на турбината е 045253019G, в ЕТ казаха,че и с букви D и L също става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря "bega4kata",

надявах се да видиш темата.Със сигурност ще те потърся, само да видим ден-два дали продавачите ще върнат някакви пари.

/между другото незнам как да ти пиша или да звънна/

0896670196 - това е телефона на bega4kata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Пеиятели, благодарение на колегата "bega4kata", колата е с ново турбо и вече е на пътя! smile126 Кеф е човек да има взимане-даване с такива хора.Разбираш се с половин приказка,работата се върши и всичко е ОК! Още веднъж "Благодаря", Самуиле!!!! smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление,след като първоначално обещаха да възстановят част от парите за турбината, започнаха да ни мотят и да отлагат.Сега даже не си вдигат и телефоните-майната им. smile045 :smt0344.Немога да ги виня със сигурност,но усещането ми е,че поне са предполагали за възможния проблем. Иначе се оказа скъсана оста на турбото и мисля по-добре, че поне нямаше осколки навсякъде.Май от старото турбо нище не може да стане и ще си го имаме за спомен.Още веднъж-да е жив и здрав Самуил(bega4kata),че освен 700 лева ми спести и много нерви! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами е №1 :smt017

А дали има нещо вярно в приказките за коли от Италия - ос на турбото .....какъв зор трябва да види , че да се счупи ...... това при кадърно стопанисване и правилно отношение към турбомотор не би трябвало да се случи .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,за съжаление май наистина има нещо вярно. :smt017 Макар,че познавам други колеги с коли от там и не са пипнали нищо по тях,.....абе късмет. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.