Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Настройка на дросел MPI


Sevi79

Recommended Posts

Дам - след компетентната намеса на д-р Генчо smile027 си имам чиста клапа, работеща на всичко отгоре.

На пробното "кръгче" оборотите си седят около 1000-1100 на празен ход. Само веднъж на светофар, когато перката ми вкючи при празен ход ми присветна лампата за маслото - смъкна оборотите до 500 за момент.

Иначе вече няма "забиване" при високи обороти на ниска предавка - пробвах и с плавно повишаване и като на гонка. Всичко е О.К.

Това, което ни смущава с Гената са непроменящите се обороти (малко височки според мен). При разкачане на температурния датчик стрелката на таблото пада (т.е. тази половина работи), но оборотите не се променят. Утре ще сменя датчика с оригиналния (сегашния е сравнително нов, но не го знам какъв е) и ще видя тогава какво ще се случи. Ако се наложи дори ще си купя трети, чисто нов датчик и доколкото е възможно оригинален.

Другото, което е малко смущаващо е наличието на реглажно болтче, което ограничаваше хода на клапата (вече е отстранено) - като гледам по снимки на 1,3 няма такова, но и самата клапа има някои разлики. Преди време ходих за настроика на оборотите и майстора беше учуден, че е болтче, а не някакво реглажно винтче. От другата страна цялото седи доста непрофесионално - капака е изрязан, за да мине болта, болтчето е далеч от оригинала (пречеше на клапата и в двете посоки).... Сега съм без него за проба, но при нужда ще го върна (с някои корекции в размерите де).

Тези дни ще пазаря колегата Пепино да ме закачи компютъра и да видим какво може да се направи в тази насока - тест, адаптация или каквото той измисли (аз нищо не разбирам :oops: ).

Туй то за момента. Отново голямо мерси Гена smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
  • 4 години по-късно...
На 17.04.2013 г. at 19:59, sashko13 написа:

Имах същия проблем.Ще се оправи сама ,след като изминеш 2000-3000 км.

 

На 21.04.2013 г. at 18:26, Sevi79 написа:

Уви оправи се най накрая, след около 300км постепенно взе да се адаптира и да и падат оборотите, явно с механизма съм нямал проблеми, а SIMOS-а по бавно зацепва.

 

 

Открих темата и имам въпрос. Преди години баща ми е имал проблеми с дроселовата клапа. Ходил е при майстори, но по тяхно мнение не е била напълно оправена и така си е и останало. В крайна сметка продължил да кара така и до днес, но се е подсигурил и си е купил частта втора ръка, коята вече няколко години седи и събира прах. Та реших да я почистя и да ги подменя, за да видя дали ще има разлика. Въпросът опира до настройката, сама ли ще се настрои наистина или цитираните по-горе мнения са само свикване с проблема и трябва да се ходи на диагностика?

 

Благодаря предварително!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Необходимо е да се направи диагностика , за да се провери дали няма някакъв друг проблем , преди да се извърши адаптацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах известно време макса с развалената дроселова клапа на Влади (ustavri) a той караше с моята. Симптомите когато е закачена бяха че сама си даваше газ на светофара , а ако я караш откачена , гаснеше при потегляне. Попринцип трябва да се калибрира с VCDS, но нито той , като взе моята , нито аз , като си я прибрах, сме ги калибрирали. Нямах проблеми. Не се притеснявай развии 4 те болтчета и пробвай. На колата няма нищо да и стане. Тествано е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.