Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Директна инжекция на Виали


nikopld_87

Recommended Posts

Изчетох доста инфо за директната инжекция на Виали LPdi.

Някой монтирал ли е подобно нещо, какъв е разхода спрямо бензин, има ли някакви проблеми ?

Това което чета в сайтовете на вносителя на Vialli е супер, но ме интересува мнението на някой клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има такава система наистина да сподели кое как е. Аз преди време обсъждах тая тема с един приятел дали е възможно газста да впръсква от дюзите на двг в течна фаза пък то ето че имало такава система вече :D :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има още от 90-те при талянките.

Може. Аз не го знаех. Просто съм се питал дали е възможно smile091

С тая помпа дето прави толкова голямо налягане не е ли опасно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

LPdi използва резервоар с интегрирана мембанна помпа, вече добре известна от LPi. Помпата увеличава налягането в системата и осигурява обръщението на горивото. Биещото сърце на системата LPdi е патентования FSU (блок за избор на гориво), който позволява безпроблемно превключване между бензин и автогаз. Бензинът и течният газ се вливат в FSU и избраното гориво се пренася до оригиналната помпа за високо налягане на автомобила, което увеличава налягането до над 100 бара, преди да се извърши инжектирането. Системата е уникална с това, че колата може да се управлява и в режим на моно гориво. Също така, двигателят може да бъде стартиран, чрез използването на автогаз. Тогава бензиновата система служи като резерв в случай, че LPG резервоарът е празен. Разбира се, шофьорът може по всяко време да премине от един вид гориво на друг, ако избере да използва изпитания и надежден превключвател на гориво Vialle. Течният газ има физическата способност, при определени обстоятелства, да се изпарява под влиянието на топлината и температурата. Това може да доведе до стартови времена, които са по-дълги от тези, които се използват с бензинови двигатели. За да се намали този ефект, на някои модели помпата за автогаз се активира в момента, когато вратата на колата се отвори, за да се постигне по-бързо натрупване на налягане в системата. Това повишаване на налягането, позволява на всяко гориво в газообразна форма да се втечнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Това го има още от 90-те при талянките.

Може. Аз не го знаех. Просто съм се питал дали е възможно smile091

С тая помпа дето прави толкова голямо налягане не е ли опасно ?

 

:)

Щом го произвежда фирма като Vialle Холандия, значи всичко би-трябвало да е изпипано. Имат и голяма гаранция. Все пак е добре да ти го монтират в читав сервиз ако може и да е сертифициран от виали ще е най-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се монтират дюзите в главата като е директна инжекцията? Трябва да се свали главата , да се дупчи , резби ...или има друг тарикатлък ? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се монтират дюзите в главата като е директна инжекцията? Трябва да се свали главата , да се дупчи , резби ...или има друг тарикатлък ? :-k

 

Нищо не се дупчи. Пропан-бутана се подава през щатните бензинови инжектори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само, ако двигателят по начало си е директна инжекция и на бензин.

Аз поне тук в темата не виждам да се говори изрично за такива двигатели :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се монтират дюзите в главата като е директна инжекцията? Трябва да се свали главата , да се дупчи , резби ...или има друг тарикатлък ? :-k

Газта минава през бензиновите инжектори в течно състояние.

Ето и схема на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само, ако двигателят по начало си е директна инжекция и на бензин.

Аз поне тук в темата не виждам да се говори изрично за такива двигатели :-k

 

Подходяща е за 1.2TSi, 1.4TSi, 1.8TSi.

Списъка със съвместимите модели се увеличава непрекъснато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само, ако двигателят по начало си е директна инжекция и на бензин.

Аз поне тук в темата не виждам да се говори изрично за такива двигатели

К'во ти пука темата и без друго е с рекламна цел , па като гледам и nikopld_87 не е съвсем наясно със системата ... по принцип не е задължително мотора да е с директно впръскване за да се монтира такава уредба , но цената определено е поне два пъти върху т.н. газов инжекцон и за това не е чак толкова масова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само, ако двигателят по начало си е директна инжекция и на бензин.

Аз поне тук в темата не виждам да се говори изрично за такива двигатели :-k

 

Така е. Аз просто отговорих на питането на Димон. Иначе инжекторите се монтират по-стандартния начин след разпробиване на пълнителния колектор. Просто Виале предлагат различни уредби в зависимост от типа впръскване на бензин. Един колега караше доста време Алфа - Ромео с такава уредба, но се скапа инжектор, който е много скъп. Вярно, изкарал е 250000 преди да се скапе. Хубава уредба, но цената просто не е за нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само, ако двигателят по начало си е директна инжекция и на бензин.

Аз поне тук в темата не виждам да се говори изрично за такива двигатели

К'во ти пука темата и без друго е с рекламна цел , па като гледам и nikopld_87 не е съвсем наясно със системата ... по принцип не е задължително мотора да е с директно впръскване за да се монтира такава уредба , но цената определено е поне два пъти върху т.н. газов инжекцон и за това не е чак толкова масова.

 

Става въпрос за LPDi система на Vialle, която е предназначена за двигатели с директно впръскване. Иначе има системи с течна фаза като lpfi и lpi които стават и за други двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега имаше система с течна фаза и му гръмна помпата. Т.к. колата беше 2-ра употреба гаранция нямаше. Видя се в чудо. Два пъти му оправяха помпата за по 400-500лв и накрая му казаха да си вземе нова оригинална за над 800лв. Така или иначе той се отказа и сега кара на бензин само.

Разходът с тази ситема може да е както 1:1 с бензина без никаква загуба на мощност. Но при тези цени за части и липса на майстори които са се занимавали с такова нещо в БГ, просто не е оправдано. При добре настроен "стандартен" ГИ може да се постигнат близки параметри - до 5% повишение на разхода на газ. При съответно по-ниската цена на системата от тази с течна фаза, просто няма смисъл от екзотиката.

За информация заводските газови на Great Wall са с течна фаза и мисля 5г гаранция, колкото е на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Аз карам вече втора кола с течна фаза Виале,няма нищо общо с газовите инжекциони които работят с изпарител.Помпата изкарва +-200 000км.Мощноста на колата е с 5 кончета от горе,разхода идентичен на бензин и няма никаква подръжка в смисъл такъв както тия с изпарител имат филтри за сменяне на определен пробег.Тук се сменя нещо само когато даде фира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Само към автора на темата,не се казва ,,Виали,, а ,,Виале,,  за да не ги объркаме с италиянската футболна легенда ,,Виали,, :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Имам 1.4 тси, в голяма дилема съм дали да го газифицирам...или да си плача тихо на бензиностанцията :)

Течната фаза изглежда е бъдещето, а газта е доста над двойно по-евтина от бензина... Пък 1.4 на газ е около 5-7лв на 100км градско... Безобразие е, на бензин е 15лв в най-добрия случай. От друга страна не ми се иска да съсипвам колата... Но като гледам тук не се дупчи колектора, най вероятно всичко може да се върне обратно (евентуално с 2хил основен ремонт )

Мнения? Доволни или недоволни клиенти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Макар че темата е стара издиреам разпръсквачи за лилави дюзи от газова с течна фаза на Виале. Че някой е сасипал моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.