Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Механизъм за включване на скоростите Фабия vRS


borman

Recommended Posts

Здравейте Колеги,след дълго чакане се сдобих с Фабия 6Y vRS :) За съжаление има доста неща за оправяне по колата,но любовта към марката и по конкректно към този модел ме накараха да си я купя.Най големият ми проблем за сега е проблемът с включването на първа и втора скорост колата е на доста километри и усещам ,че има луфт в лоста ,но вклюването на първа (най вече) и втора скорост става само когато пристисна скоростният лост леко надолу(все едно ,че ще включва задна скорост).Та молбата ми е като по запознати да ми дадете съвет къде е проблема ? Да уточня съединителят ми се струва ок, а и проблемът е само с определени скорости.

Благодаря на всички Ви предварително за отделеното вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задвижването е със жила.

Хубаво е някой специалист да я погледне и ще може да различи дали е от съединителя,зали е от жила,дали е от избирача в кутията и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор колега,четайки темата за тунинга на колата на BlackPearl забелязах,че си на ти с модела,та се радвам,за отговора ти.

Да видях,че е с жила,но тъй като при пристикане на лосталеко надолу скоростите влизам си мисля ,че е проблема е или в вилата или "ябълката" на самият лост.

А иначе до специалиста обичам да опитвам първо само ,пък ако не се справя или нямам необходимите условия и инструменти тогава опирам до специалистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Честита придобивка, пусни малко снимчици, да видим....коя от РСките си взел (ако е от БГ).

Коя година е Фабията и кой модел е кутията?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ХДС е много здрава и издържлива кутия.

 

Поздравления за колата! Със здраве да си я караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли фабията която доскоро я имаше в мобилето и и беше сложен салон от класик?!? :roll:

то и фаровете са и май без лупи /но може и да е от снимката/ и стоповите и защо не са фейслифови???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА колеги това е Фабия за която говорите снимките са от обвята и в нета и да салонът на колата явно е сменен и в момента е обикновен,а колкото до фаровете не съм 100 % сигурен ,но ми казаха,че излязла с халогени фарове заводски,а дали да нейните също не мога да гарантирам :)А и е 2004 производсто затова явно не е с файсовите стопове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички спортни фабии са със оригинален ксенон тези кавали от автокъщата са те излъгали за фаровете smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За салонът съм съгласен,че е сменен и знам дори защо..,но за фаровете май не всички РС-ки са с заводски лупи и ксенон.Провериха ми я уж мой познати по номера на рамата итам така излезе ,но това няма чак такаова знчение аз съм я гледал колата и съм си я купил с всичките видими и невидими забележки :) Да се върнем към темата,ако някой има идеи и предположения за проблема с превлючването на скоростите да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че се намесвам не по темата:

 

Фабия РС са със стандартно оборудване- ксенонови фарове и пръскалки.

Има и без ксенон, но те са за АНГЛИЯ (там нямат и пръскалки).

 

Или колата е била внесена (след като първоначално е била предназначена за друг пазар и от там е имала 1ви собственик), или тези от автокъщата са те метнали.

Според мен са направили бартер за нормални фарове и са получили пари кеш.

 

При положение, че колата ти има пръскалки на фаровете е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИМА И КСЕНОН С ЛУПА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За салонът съм съгласен,че е сменен и знам дори защо..,но за фаровете май не всички РС-ки са с заводски лупи и ксенон.Провериха ми я уж мой познати по номера на рамата итам така излезе ,но това няма чак такаова знчение аз съм я гледал колата и съм си я купил с всичките видими и невидими забележки :) Да се върнем към темата,ако някой има идеи и предположения за проблема с превлючването на скоростите да пише.

 

Задвижването е със жила.

Хубаво е някой специалист да я погледне и ще може да различи дали е от съединителя,дали е от жила,дали е от избирача в кутията и т.н.

 

Вече ви е отговорено, бегачката е форумният майстор така да се каже и считайте неговото мнение за най-меродавно.

Никой не може да диагностицира проблема по "разкази".

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК значи за проблема,ще проверя всичките звена по веригата,явно това не е характерен проблем (като например износване на втулки при други марки и модели)Така и така темата стана разностранна та да я доразвия колата е удряна в това спор няма и аз го знам,за това с какво ниво на оборудване не мога да гарантирам ,но справката по рамата ми я прави познат в ЕТ,по какъв точно начин не мога да кажа.Ако някой има достъп и ползва заводска база данни мога да дам номера на рама и да ме убедите smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,какво да те убеждаваме,то свършила работа вече.Карай си я със здраве и като оправиш кутията си търси салон и ксенони,защото така е някаква полу рс-ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нивото на оборудване, ако все още не си убеден, че си назад с ксеноните - може да ползваш кодовете от лепенката, която се намира в багажника и съответно - декодера, който пък го има тук някъде във форума, но не помня точната тема. По номер на рамата - има и декодери за този номер, но той не е кой-знае-какво :)

Иначе - честито за покупката и дано бързо се справиш с проблема, за да можеш да се израдваш, както си му е редът!

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че се намесвам не по темата:

 

Фабия РС са със стандартно оборудване- ксенонови фарове и пръскалки.

Има и без ксенон, но те са за АНГЛИЯ (там нямат и пръскалки).

 

Или колата е била внесена (след като първоначално е била предназначена за друг пазар и от там е имала 1ви собственик), или тези от автокъщата са те метнали.

Според мен са направили бартер за нормални фарове и са получили пари кеш.

 

При положение, че колата ти има пръскалки на фаровете е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИМА И КСЕНОН С ЛУПА!

Това не е задлъжително! Моята я поръчах само с пръскалки за фаровете. Дали е била оригинално с ксенон може да се разбере по ключа на фаровете. Ако е била оригинално със ксенон, няма да има врътка за регулиране по височина на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, аз говорех за СТАНДАРТНО ОБОРУДВАНЕ на vRS.

 

То е нормално, че можеш да си поръчаш каквото искаш (от техните листи, но пък някой опции изискват наличието на друга).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито , със здраве да я караш и много да те слуша машината ;) Аз всеки път като я гледах в мобилето, се чудех защо е такава нереална цената, но сега като разказваш това-онова ми става ясно... Моята също я има в обявите, и двама души вече ме питаха защо ми е такава цената, като има същата за 7000 лв. ...е сега поне се надявам да не ми задават такива въпроси ! Както се казва - за всеки влак си има пътник... s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.