Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Еуратек в София - коментари от недоволни клиенти


Recommended Posts

Разпечатка от диагностика на кое?

На мен са ми давали разпечатка от реглаж на ходовата част (преден и заден мост), но си исках на момента, че излезне ли колата немогат нищо повече да ти разпечатат, а може и просто да не искат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерна диагностика.... при тест с VAG-COM при домашни условия ми излиза грешка, която исках да погледнат в ЕТ и да открият проблема.

Изпратих баща ми в сервиза, но от там му казали, че няма грешки колата, прибрали си 32-та лв и "по живо, по здраво"... Питах баща ми дали са му дали разпечатка, т.е. какво е показала диагностиката и той каза - не са ми дали нищо.

Обадих се на приемчика, а той каза, че това било вътрешна информация и нямали право да дават такива разпечатки.

Това е абсурд, т.като срещу платената сума аз реално не получавам нищо освен думата на някой си...

Аз съм сигурен, че грешката е записана, т.като съм я проверявал преди да отиде колата в сервиза и след като се върна от сервиза пак си беше в паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емиииии

Paste-ни кода на грешката тук или в гуугле-то и все ще намериш отговор.

 

На мен в общи линии ми е ясно значението на грешката, но възможите причини са много:

 

1 Fault Found:

16556 - Fuel Trim: System Too Rich: Bank 1

P0172 - 35-10 - - - Intermittent

 

 

16556/P0172 - System Too Rich, Bank 1

Possible Symptoms

 

Irregular behaviour

 

Possible Causes

 

Fuel system

Excessive fuel pressure

Leaking or contaminated fuel injectors

Leaking fuel pressure regulator

Low fuel pressure or running out of fuel

Vapor recovery system

Air leaks after the MAF

Vacuum leaks

Improper seated engine oil dipstick

Stuck EGR valve

Oil overfill

Cam timing

Cylinder compression

Exhaust leaks before or near HO2Ss.

 

Но проблема е в отношението на тия мухльовци..... Приемчика се изцепи, че тая кола нямала сензор за температура на въздуха smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Днес установих, че в ЕТ и да имаш уговорен час, няма значение.Имах час за 11:00, предадох им ключовете към 10:00, към 12:40 я вкараха в сервиза и почти три часа им трябваха за да сменят маслото, масленият филтър и да я проверят.После до 17:00 ги чаках да да сменят тампоните като поне половин час седя на стенда за регулиране на окачването без да я погледнат.

Резултата - 6 часа чакане за едно масло, един филтър и два тампона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е чисто реторичен , но не мога да разбера щом толкова много хора не харесват Еуратек, защо продължават да ходят при тях, при положение че дори нямат няколко сервиза в един град.Разбирам в София да няма читави сервизи.Аз по отношение на тях съм видял коректност единствено що се отанся до каросерийните ремонти и приемчика Божилов, всички други са нямам думи.Мотане 4 часа за смяна на два диска.

На продавача в магазина им викам "искам да си купя калъфки за седалките"- той-"няма да ви се отворят възглавниците в тях, ако си сложите". Аз казвам "колата е класик"- продвача с тон излъчващ досада " ама нали вече ви обясних господине".

Втори случай поръчвам лайстни за вратите, пита ме каква е колата пак казвам че е фабия класик. И с тон излъчващ огромна почуда " Еееее, че как няма " на продвача седящ до него :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Гаранция' е едната причина.

Аз лично само части купувам от ЕТ, понеже ползвам много голяма отстъпка, цените ми идват по- ниски от всички други места.

Все още поправям творчеството им при предишния собственик (останаха много малко нещица да пре-поправя и чак тогава ще се усмеля да кажа, че имам надеждна кола).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Гаранция' е едната причина.

Аз лично само части купувам от ЕТ, понеже ползвам много голяма отстъпка, цените ми идват по- ниски от всички други места.

Все още поправям творчеството им при предишния собственик (останаха много малко нещица да пре-поправя и чак тогава ще се усмеля да кажа, че имам надеждна кола).

Кажи как и ние простосмъртните да се възползваме от такава сервизна отстъпка в ЕТ :roll: smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто от сервиза, в който си подържам колите, ползват добри отстъпки от ЕТ. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де,в ЕТ не са толкова зле.Разбират си достатьчно /колкото искат от Шкода-Чехия/ хората.То недоволни ВИНАГИ ЩЕ ИМА.

А относно отстъпки и ЕТ-това са несъвместими неща smile175 /поне за мен/

Все пак са официален оторизиран сервиз.Заради тази тема,доста хора се отказват да си купят Шкода сигурно.Недейте така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де,в ЕТ не са толкова зле.Разбират си достатьчно /колкото искат от Шкода-Чехия/ хората.То недоволни ВИНАГИ ЩЕ ИМА.

А относно отстъпки и ЕТ-това са несъвместими неща smile175 /поне за мен/

Все пак са официален оторизиран сервиз.Заради тази тема,доста хора се отказват да си купят Шкода сигурно.Недейте така.

 

Сами заради нещо подобно и подобно купих друго. просто смешно ама талянката си е с черни коси и очарование. няма е единствената лини като при фабия1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де,в ЕТ не са толкова зле.Разбират си достатьчно /колкото искат от Шкода-Чехия/ хората.То недоволни ВИНАГИ ЩЕ ИМА.

А относно отстъпки и ЕТ-това са несъвместими неща smile175 /поне за мен/

Все пак са официален оторизиран сервиз.Заради тази тема,доста хора се отказват да си купят Шкода сигурно.Недейте така.

 

Сами заради нещо подобно и подобно купих друго. просто смешно ама талянката си е с черни коси и очарование. няма е единствената лини като при фабия1

 

Абе, човек, пиши малко по- разбираемо, баси! От последните ти няколко поста нищо не се разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което видях, направо лошо ми стана- първо супер немърлива работа- изпусната капачка на макферсона до акумулаторната кутия- майната и, зарязана там.

Монтаж на аларма- не е като да не са виждали Фабия- вандалски дупчено под стойката до ЕКУ- то, за да пуснат кабела на сирената в купето, само че бяха стигнали до механизма на чистачките, добре че са ползвали късо свредло smile045 . Изпуснали са и ролка изолирбанд- пак зарязан под филтърната кутия. Монтажа на алармата беше 'летящ' под волана, а поради недоглеждане бяха закачили две букси на управляваща машинка на монтираното централно грешно и бяха премахнали тази екстра посредством шунтиране на кабелите на управляващите машинки.

Изпуснах да спомена, че бяха вързали алармата да охранява само...предния капак.

Крепежната част на бравите към 'тавата' на вратите отпред- брутално счупена и махната. Съответно при сваляне на бравата е един малък празник закачането обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сами заради нещо подобно и подобно купих друго. просто смешно ама талянката си е с черни коси и очарование. няма е единствената лини като при фабия1

 

Абе, човек, пиши малко по- разбираемо, баси! От последните ти няколко поста нищо не се разбира.

 

Ами заради варненския г*з и подробни си смених дилъра. Мисли си за ГОЛЕМИ ОЧИ синнииииии вечери и пазарене на коли/бързи коли/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ха сега да направя малко "РЕКЛАМА" на магазина на Еуратек в София (Надежда). Вчера минах от там да си купя 2 бутилки антифриз G12 ++ Прибрах си ги в пликчето и тази сутрина реших да ги налея в колата. Ето я и изненадата , при отваряне бутилките не изпукаха , бяха само затегнати повечко. Сега в загатката се пита какво има в бутилките.

Вариант 1 --- наливeн антифриз G12

Вариант 2 --- розов антифриз на Приста примерно

Вариант 3 --- розов антифриз от битака (там цената е 12- 13лв. за 5л туба)

Но каквото и да е в бутилката , не е антифриза за който го платих !!!!

Сега на вас оставям да се сетите какво ви сипват в колите когато идете сервиза на ЕТ. Накрая се плаща смяна на антифриз , масло и тн , но може само да гадаете дали са сменили изобщо, или не са ви наляли някоя смесица от битака !!!

 

Поздрави и лек ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, що за дивотия е това, да ти продават незапечатан антифриз????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега да направя малко "РЕКЛАМА" на магазина на Еуратек в София (Надежда). Вчера минах от там да си купя 2 бутилки антифриз G12 ++ Прибрах си ги в пликчето и тази сутрина реших да ги налея в колата. Ето я и изненадата , при отваряне бутилките не изпукаха , бяха само затегнати повечко. Сега в загатката се пита какво има в бутилките.

Вариант 1 --- наливeн антифриз G12

Вариант 2 --- розов антифриз на Приста примерно

Вариант 3 --- розов антифриз от битака (там цената е 12- 13лв. за 5л туба)

Но каквото и да е в бутилката , не е антифриза за който го платих !!!!

Сега на вас оставям да се сетите какво ви сипват в колите когато идете сервиза на ЕТ. Накрая се плаща смяна на антифриз , масло и тн , но може само да гадаете дали са сменили изобщо, или не са ви наляли някоя смесица от битака !!!

 

Поздрави и лек ден :)

 

Не се излагайте. Оригиналните туби са такива. Вече е смешно чак такива обвинения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де. Аз скоро купувах антифриз (не от ЕТ естествено) и си беше в туба която се отваря с късане. Не, че е някаква гаранция, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наскоро си купувах антифриз от ЕТ. Пък нищо не се късаше по капачката при отваряне(то няма и какво, като се загледам), просто беше здраво завинтена. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз също си купих от ЕТ на 12.05.2012 г. 1 л антифриз G12 ++ от салона в София на бул. "Тотлебен" 97. Търговецът влезе в склада и след малко излезе с бутилката като ми каза, че може да са нарушени зъбчетата на капачката защото я е притегнал за да не изтече антифриза докато я нося - така ги получавали. smile049 И на мен ми се стори странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните опаковки са така, спете спокойно! Случва се даже да подливат по малко. :smt017

Не мога да се съглася. Наскоро купих от ЕТ 3 бутилки по 1литър антифриз Г12++ и са точно с късаща се капачка, целостта на опаковката що се отнася до капачката не беше нарушена при мен, така че не си прав. Подливане също няма докато съм ги возил в плик и са паднали, това е нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От близо 1мес.се опитваме да купим кола от ЕТ и все не става.Тея хора не могат да продават коли.Ако се колебаеш за Шкода това са последните хора които ще те убедят да я вземеш.Аз обаче съм упорит и другата седмица ако е рекъл господ взимам Йети smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте на всички ви !

Пиша, за да споделя с вас какво се случи 2 години и 7-8 месеца след като колата ми бе пребоядисана по каско от Еуратек София. Дали с подизпълнители или не, това няма значение, важното е, че те са поели ангажимента и какъв е резултата, а той е следния- след 2 год и 7-8 мес. без механично въздействие, лака стана на люспи и падна от част от предния капак и калника ( двата детайла по различно време са правени). Алианц все още не са признали щетата, няма и да я- издадоха ми опис, на който констатацията е "лоша адхезия на лака с основата ", поради това ,че е некачествен. Еуратек също отказват , давали 1 год гаранция, минала била. Тоест след този срок е нормално явно, за качеството на услугата е излишно да коментирам, държи се и на реномето на компанията:) Прилагам и снимки.

Бих искал ако може темата да е остави като отделна, за да видят повече хора какво какво качество, какви условия,каква трайност:)

post-9039-138453396579_thumb.jpg

post-9039-138453396585_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.