Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Еуратек в София - коментари от недоволни клиенти


Recommended Posts

Някой aко каже и-мейлa нa чехите, ще имa писмо и до тях, може и нищо да не стaне, мен не ми пречи да им пиша. Жaлко че ги нямa вече "господaрите", инaче си предстaвям сценaрий от типa " aз беля лaкa кaто люспa нa печенa чушкa, до мен човек от еурaтек обяснвa кaк товa е нормaлно след цеели почти 3 години и нямa и 20 хиляди км :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и с оригиналния лак се получиха тези люспи.

Причината - удари от камъчета, излетели от предния автомобил. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случи да се обели, даже не изкара и две години.

Бяха боядисали задните калници директно върху защитните лепенки, естествено като не бяха почистили основата и изби и ръжда и не само лака, но и боята се отлюпи.

Когато я боядисваха колата беше на година и половина, на две и половина вече се люпеше, но естествено гаранцията на боята е една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се наложи да боядисам 3 детайла, а от Еуратек ми дават 2 години гаранция....

кофтито е, че като колата е на слънце се вижда нещо като паяжина, боята е черна перла.

чудя се, ако направя едно цялостно пастиране, което до сега не е правено, колата е на 3 години, дали ще се оправят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... премахвали се уж - аз гледах на едно А4-ка от 2001 какво беше след пастирането - ако е евтинджос, не си давай парите, т.е. нищо не стана :)

 

Ако ще го правиш - ходи където е качествено и после си я дръж в гаража, че ще ревеш - веднага ще има очертани релси за влак по боята.

 

Аз в ЕТ съм правил рекламация, бяха минали около 6 месеца, лака падна и след повторното оправяне - вече 1 година и нещо не е мръднало. Рекламацийката я направих, без да плащам нищо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, то при твойте щетички ...остава ли му на лака една година да се олющи ? smile091

 

Поздрави на Шафт-а ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, то при твойте щетички ...остава ли му на лака една година да се олющи ? smile091

 

Поздрави на Шафт-а ! :D

 

Ах... трай не уричай бе! Още няма една година цяла, без да стане нещо криво... Ама вече почнах да не ги гледам толкова много - дори видя ти колко беше мръсна колата, сега е няколко пъти повече!

 

Поздрави на Димонеца smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа, тъкмо днес мисля да водя Шкодата да заведат една щета по предния калник..... чудя се дали да им кажа по експертна оценка и на друго място да я правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в новата технология, не е в майсторлъка. Заради екологията се ползват вече водни боички. :) Базата на металика е на водна основа. Вторият слой (лака) не лепи добре върху базата. Затова се лющи впоследствие. Има майстори , които си работят със старите бази (бои) и там няма никви проблеми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа, тъкмо днес мисля да водя Шкодата да заведат една щета по предния калник..... чудя се дали да им кажа по експертна оценка и на друго място да я правя?

А къде ще я правиш, че то почти не останаха читави бояджии ](*,)

Ако е над определена сума, май смао ще ти кажат да си избереш от списъка им с доверени сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тука нали говорят за един човек в Люлин. Ама чакай първо да заведеме щетата, че вчера като ходих по обед и пича го няма. Питам наоколо - не го били виждали цял ден, ама да питам еди си кой, те заедно работили. Питам го - ами сигурно бил в почивка, да дойда в 2. Отивам след 2 - пак го няма и с тръгнах. Сигурно другата седмица ще ходя. Ще говоря с него аз да си я правя, ама нищо чудно направо те да ми я правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
аааа, тъкмо днес мисля да водя Шкодата да заведат една щета по предния калник..... чудя се дали да им кажа по експертна оценка и на друго място да я правя?

А къде ще я правиш, че то почти не останаха читави бояджии ](*,)

Ако е над определена сума, май смао ще ти кажат да си избереш от списъка им с доверени сервизи.

Заведох щетата, взеха колата и вече е оправена. Всичко изглежда супер. Да видиме дали след време ще има проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят случай също претърпя развитие-след писане и до чехия включително решиха да ми одобрят така получение щети , разговаряли са си и чехите със сервиза и застрахователя в качеството им на партнъори-макар че първоначално казаха че няма шанс. Така че търсете си правата,когато има нужда- на запад затова фирмите работят качествено и коректно обслужват клиента- защото като има неточност или неправда никой не си трае.

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Еуратек – тоя път успяха да ме ядосат.

В събота отивам да ми оправят едната предна гума, не в Еуратек, и реших да ми настроят и фаровете.

И си казвам – тъй и тъй ще ги настройват, ами защо да не сменя и крушките? Вече са отработили две години…. И светимостта им забележимо е намаляла.

Имах и резервни – две Трифи.

Отивам в другия сервиз, и ми вади човекът фара напред, и ми казва – тук на десния фар ти е счупена пластмасовата щипка!

Гледам аз – наистина е така.

А после и на левия – а тук ти е разбишкан половината куплунг! И после е лепен!

Гледам го фара – наистина е така.

Та, виждам аз в какво състояние са фаровете, и му казвам на момчето – колата за последно е влизала в сервиза на Еуратек, преди малко повече от година, защото се въртях на леда, и чукнах предната броня. И ми я оправиха – за сметка на застраховката. Но не са ми казали нищо за фаровете, и не знам какво са правили и по тях…..

И оттогава не съм стъпвал в сервиз.

А лепеното – и малко дете би могло да го направи по-добре.

Абе, с една дума - оставили си бяха ръцете тия от ЕТ. Но чак сега го видях - когато се наложи да се прави нещо по фаровете.

Не смятам че те са го счупили куплунга…. Защото е трудно да го счупиш при ваденето на фара – дори и нищо да не разбираш от такива неща……

Хайде, щипката – нея можеш и да я счупиш. Но половината куплунг да осереш – това вече трудно може да стане.

Много добре разбирам, че явно не им се е занимавало да слагат нови фарове или куплунзи – защото са искали да икономисат за себе си от парите на застрахователя, някаква печалбичка да реализират – но поне да ме бяха предупредили какво са направили!

А те – ни звук, ни вопъл, ни стон!

Не искам да се карам с тях.

Но съм решил повече там да не стъпвам.

И друг път ме бяха излъгали за една дреболия…. Но тоя път са ми спестили нещо доста по-голямо.

Тъй че просто ще гледам с ЕТ повече работа да нямам.

Което ви препоръчвам и на вас.

А за другия сервиз - много адмирации!

Но за него тук е писано вече.....

Във всички случаи обаче - следете ги ЕТ какво правят! Защото непрекъснато гледат да окьопазят нещо, или да не го досвършат - ако им мине номера! ](*,) [-X

Не искам да се карам с тях - но ме губят като клиент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво се учудваш?

в 90% от застрахователните щети с възлагателно писмо задължително има по нещо неоправено за което нищо не казват или просто го замазват да не си личи и ти след няколко месеца като отвориш капака и аааааа изненадаааа.

На мен също не ми бяха оправили фаровете и те просто си се поклащаха и понеже до момента само в ЕТ е правена колата и като отидох да питам какво става и те - ааа ми това не е било описано при последната щета, ако искате можем безплатно да Ви ги залепим. Е викам как ще ми ги лепите като плащам достатъчно високо каско за кола на 1 година? Това обаче става като в твоя случай след почти година от ремонта. Отговора беше - еми то единия Ви фар струва ~1000 лв. няма как сега да ви го пишем към старата щета, можем да заведем нова щета. Е викам как нова щета като е от старата? Като заведа нова щета и съответно пак ще има повишение на застрахователния процент защото съм имал регистрирана нова щета и така се въртим в един омагьосам кръг.

Тъй, че имате ли щета задължително всичко искайте да се опише, включително и да се отвори капака, също и отдолу да се опише, защото в 90% от случайте се правят на 2 и 1/2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сръчните им майстори на ЕТ, имат златни ръчички - каквото докоснат после златно ти излиза!

Просто ми писна вече да пиша в тази тема, но щом нещо толкова просто като КУКАТА ЗА БАГАЖ мога да го повредят, то какво остава за нещо по-сложно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък като ходих за части и аз не останах с добри впечатления. Първо чаках 15 минути някой да дойде и да благоволи да ме обслужи. Дойде човека събрахме частите от склада и помолих да ги прегледам преди да ги платя - неможело. Добре отидох платих на касата и се върнах. Отварям кутията на единия фар - а той от преди фейслифта. Обяснявам му на човека, че това не е моя фар, ама той не и по ВИН бил проверил, препоти се малко свали якето и после и елека smile175. Оказа се, че е объркал номера - отиде в склада и донесе нов - вече какъвто трябва. Отварям после радиатора - намачкан. Обясних, че искам друг (не намачкан) - все пак отивам в ЕТ давам купчина пари и намачкан. Нищо му нямало, супер бил. След няколко минутно разправяне се оказа,че е последния и нямало други. При това отивам в ЕТ, на крака им нося купчина пари и пак няма такова отношение, като цяло не съм доволен :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Какво да говоря за ЕТ в Надежда. Тия са безнадежден случай!!! Едни дневни светлини НЕ МОЖАХА да ми активират като хората. Иначе пуснали на сайта си 12,96лв.- 0,4н.ч. за ГОЛЯМАТА ЕКСТРА. Да каже човек, че не настоявах да ми ги активират по амер. стандарт с ръчната и без габарити, настоявах, ама НЕ МОГЛО. Да ви имам сервизните инженери и майстори. Стефан Христов ми прие колата и него го питах, не може по друг начин каза и той. Е, не може защото не умеете. Ма трябва да спретна един мейл директно до чехите, да им обясня що за специалисти им представляват марката в БГ. Даже и от самите тях в ЕТ чух в разговор помежду им, че се излагат пред клиентите, по повод дългото чакане. Мен успяха да ми сменят маслото сравнително БЪРЗО. От преди 11 часа, та до 3 следобяд??? Иначе като вземат колата те карат да излезеш да им я издадеш- да се уверят, че нищо не липсва, а после ти дават фактурата и ключа и се оправяй.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и от самите тях в ЕТ чух в разговор помежду им, че се излагат пред клиентите, по повод дългото чакане. Мен успяха да ми сменят маслото сравнително БЪРЗО. От преди 11 часа, та до 3 следобяд???

Мда, аз миналата година като сменях масло при тях, отидох около 13:00, като предварително се обадих по телефона да питам за час нещо да запазя уж, казаха ми "Докарайте я", докарах я към 13:00, до 18:25 съм висял там кат *** на ограда!!! 5 часа и половина за едно масло, 2 филтъра и едно ресетване на сервизния интервал!!! Поне да бяха казали "ше се забавим, идете си вършете работата, като е готова, ще ви се обадим" :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъня аз във вторник в ЕТ Надежда - никой не ми се обади. Обадих се после и в шоурума на бул. "Тотлебен" там вече ми се обади човека. Трябваха ми задни калобрани и ляв мигач. Нямало в момента ама щели да дръпнат от някъде за Четвъртък. Питах дали е удобно да мина събота - ОК нямало проблем. Отивам аз днес сутринта около 9:40 - 9:50ч. влизам, поздравих, представих се и обясних, че съм си поръчал части. Жената ми обясни, че трябвало да изчакам колегата и или да дойда по - късно, колегата и в момента правеше някаква лизингова схема. Започна се едно чакане, минах през всичките експонати, разгледах и така около 30мин. На края ми колегата свърши преговорите и ми даде частите, взех си и една бутилка антифриз (проверих я - беше отворена). Взимам си на края касовата бележка и нещо не ми се връзва сметка. Попитах и ми отговориха, че частите били от провинцията и са доставени с куриер за моя сметка - бях втрещен :smt0344. Няма таково обслужване, фирмена политика и т.н просто сън възмутен :smt018 :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият служител в шоурума на бул. "Тотлебен" лятото (когато имах проблеми със задържане на задния спирачен апарат) ме разкарва няколко пъти и 10-тина телефонни обаждания и накрая нищо. Ставаше въпрос за маншоните на водачите на задните спирачни апарати (Октавия-та ми е с дискови спирачки и отзад). Бях му извадил цялата схема на задните спирачни апарати и му показах номера на комплекта (маншон с тубичка смазка и болт), уж провери и каза, че има 2 налични на склад и за другия ден ще ми ги изтегли. И така два дена чакане (имах доста пътувания и колата ми трябваше) и накрая щастлив ми обявява, че мога да отида да си ги взема. Отивам и гледам изтеглил ми ремонтен комплект за предните спирачни апарати (при положение, че всеки път му обяснявах, че става въпрос за задните). А се бях разбрал с Ники (niksi) от VW клуб (който беше претоварен с работа по това време) да ме вмести по спешност за ремонт - добре, че от Юнитрейд-Х ЕООД имаха един комплект наличен и с едно обаждане успях да си го запазя и когато отидох, точно това което ми трябва си беше налично в склада, та с много нерви, бързане и т.н. успях да си свърша работа. Иначе служителят ми се извини за грешката (не отричам), но всичко останало си е за моя сметка.

 

Другото, което ме озадачи беше следното - заедно с маншоните исках да си поръчам и ламаринения предпазител за десния заден спирачен диск (по някакви причини се оказа, че ми липсва) - след проверка от същия (описан по-горе служител) се оказа, че има една бройка в Бургас, но щяло да отнеме повече време да дойде от там, отколкото ако се поръча от Чехия. Изобщо не ми предложи вариант да ми го пратят по куриер за моя сметка - а нямах възможност както споменах по-горе да чакам 1 седмица и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.