Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Еуратек в София - коментари от недоволни клиенти


Recommended Posts

Служителите правят всичко възможно, да не признаят гаранцията на Фабията ми .Колата ми теглеше на ляво .Предварително бях на стенд за предницата и ми дадоха ком.разпечатка със становище, че тампоните са омекнали .Шкодаджиите също я качиха на стенд за моя сметка от 25лв., но не ми дадоха разпечатка ,не им работил принтера,европейска работа в кавички .Накарах ги да проверим колата ,те сами нямаше да го направят.При проверката в движение бе установено същото теглене в ляво.После решиха, че гумите са виновни, те са оригиналните Матадор и само на 18000км. В крайна сметка ме изкараха мен и дупките по улиците на София виновни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробваха ли да разменят гумите? Напълно е възможно да е от тях, няма значение на колко км са ...може и с чисто нови гуми да има проблем,не си мисли,че като са нови и край! Размени ги ,пък тогава оплювай майсторите..това като съвет...все пак може и те да грешат, ще разбереш като размениш гумите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробваха ли да разменят гумите? Напълно е възможно да е от тях, няма значение на колко км са ...може и с чисто нови гуми да има проблем,не си мисли,че като са нови и край! Размени ги ,пък тогава оплювай майсторите..това като съвет...все пак може и те да грешат, ще разбереш като размениш гумите..

 

 

Имам разпечатка от друг истински модерен сервиз с нов тест компютър

и здраво печатащо устройство. Който при същите гуми показа, че проблема е в омекналите тампони на предните носачи и амортисьорите.

Готов съм да отправя запитване до завода производител на гумите Матадор дали за 18000 км. гумите им се скапват ?????????????

[/u][/i]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаления нищо няма да направиш :( Ще ти обяснят, че гумите не са съхранявани правилно, че те са си така проектирани и т.н. и т.н. За съжаление Шкода много се излагат с тия гуми, но като се пести от глупости е така - отнася го клиента. Сменяй тия дървета с гуми и пей сърце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Майсторите" от "истинския" сервиз здраво са те метнали, защото от омекнали тампони на предните носачи и от амортисьорите, каквото и да са ти казали за тях (освен да не са криви), не могат да окажат такова влияния при движението на автомобила по прав участък, по инерция, че да дърпа.

И как са разбрали всичко това от стенд за регулиране на преден мост? Може би са ти обяснили цифрите от разпечатката по които са стигнали до този извод? Ще се радвам да споделиш.

Ето и сайта на производителя на гуми Матадор http://matador.sk/.

Ако не е от гумите, тогава разпечатката може да потрябва пред застрахователя ти, че за 18 000 км. ако колата не е влязла в нито една дупка, тогава къде се кара?

 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служителите правят всичко възможно, да не признаят гаранцията на Фабията ми .Колата ми теглеше на ляво .Предварително бях на стенд за предницата и ми дадоха ком.разпечатка със становище, че тампоните са омекнали .Шкодаджиите също я качиха на стенд за моя сметка от 25лв., но не ми дадоха разпечатка ,не им работил принтера,европейска работа в кавички .Накарах ги да проверим колата ,те сами нямаше да го направят.При проверката в движение бе установено същото теглене в ляво.После решиха, че гумите са виновни, те са оригиналните Матадор и само на 18000км. В крайна сметка ме изкараха мен и дупките по улиците на София виновни.

 

Колега, от омекнали тампони не може да ти тегли колата - така им кажи на ония в истинския европейски сервиз... Щото и аз да работех в Еуратек, и аз щях да те отпратя. И щях да ти дам един безплатен съвет - да не вземаш всяка дупка по пътя и да си преглеждаш по-често джантите за кривини, а това съвсем не влиза в гаранцията на производителя, НАЛИ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ami pi4ove kakvo da kaja za Skoda i obslujvaneto v serviza im .....

PULNI BOKLUCI. Lqtoto na 2007 vuv firmata vzehme 4isto nova Fabia. Avgust edna kolejka s4upi pri parkirane ednoto ogledalo. Ot Alianz pokriha 6teta, v serviza v Nadejda smeniha ogledaloto i vsi4ko be6e OK.

No doide zima, navalq snqg, stana studeno. Okaza se 4e su6toto tova ogledalo /lqvo ot 6ofiorskata strana/ ne podgrqva. Ofisa ni se namira v Nadejda i vednaga reagirah, otidoh v serviza da q poglednat, kato misleh 4e prosto ne sa zaka4ili nqkoq ji4ka. Okaza se 4e sa mi slojili ogledalo BEZ REUTANI, a za da se re6i tozi NEZNA4ITELEN problem, trqbva6e da si doplatim 150 leva za ogledalo s reutan, za koeto ALIANZ ve4e bqha platili!!!!. Slava bogu firmata ima okolo 100 Skodi i sled obajdane na na6iqt direktor problema be6e otstranen, no ne moga da si predstavq kak bi se preboril s tqh obiknoven klient, koito polzva samo 1 avtomobil. Osobeno drazne6t e priem4ika s opa6kata, mnogo tupo kopele.

 

Edit:zloQQ Много псуваш, пък и на шльокавица пишеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ami pi4ove kakvo da kaja za Skoda i obslujvaneto v serviza im .....

PULNI BOKLUCI. Lqtoto na 2007 vuv firmata vzehme 4isto nova Fabia. Avgust edna kolejka s4upi pri parkirane ednoto ogledalo. Ot Alianz pokriha 6teta, v serviza v Nadejda smeniha ogledaloto i vsi4ko be6e OK.

No doide zima, navalq snqg, stana studeno. Okaza se 4e su6toto tova ogledalo /lqvo ot 6ofiorskata strana/ ne podgrqva. Ofisa ni se namira v Nadejda i vednaga reagirah, otidoh v serviza da q poglednat, kato misleh 4e prosto ne sa zaka4ili nqkoq ji4ka. Okaza se 4e sa mi slojili ogledalo BEZ REUTANI, a za da se re6i tozi NEZNA4ITELEN problem, trqbva6e da si doplatim 150 leva za ogledalo s reutan, za koeto ALIANZ ve4e bqha platili!!!!. Slava bogu firmata ima okolo 100 Skodi i sled obajdane na na6iqt direktor problema be6e otstranen, no ne moga da si predstavq kak bi se preboril s tqh obiknoven klient, koito polzva samo 1 avtomobil. Osobeno drazne6t e priem4ika s opa6kata, mnogo tupo kopele

 

Ами сто автомобила влизащи в сервиз през 15000 км за обслужване, гаранционни, бояджийски и други ремонти и такава непоправима грешка да направят, или я оправиха, че трудно се чете, ами аз предлагам админите да преместят поста в белия списък :D .

 

П П: Не икам да ставам адвокат на ЕТ, но не е културно - от вратата и за краката, а това на приемчика защо не му го кажеш лично и след работно време :mrgreen: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П П: Не икам да ставам адвокат на ЕТ, но не културно - от вратата и за краката, а това на приемчика защо не му го кажеш лично, и след работно време :mrgreen: ?

 

Напротив колега, много по-лесно е да се плюе по форумите за случка от преди повече половин година (дето има една поговорка: "Лани баба пръднала, тая година замирисало"), отколокото да се разберат като хора :mrgreen: . Между другото, мисля си, че човека се е регнал, очевидно с мисълта да се облекчи душевно тук и повече надали ще се появи. :)

 

П.П. Между другото си прав - фирма със 100 служебни Шкода и една единствена издънка си е за белия списък :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това на приемчика защо не му го кажеш лично, и след работно време ?

 

щото половината ако не и повече дето се оплакват тука го правят само във форума, а като са там с даден човек и подвиват опашка. Все едно да ревеш на чужди гробища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това на приемчика защо не му го кажеш лично, и след работно време ?

 

щото половината ако не и повече дето се оплакват тука го правят само във форума, а като са там с даден човек и подвиват опашка. Все едно да ревеш на чужди гробища.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не ми признават гаранцията отказват и писмена рекламация да приемат.В лизинговият договор пише че елементи подлежащи на амортизация имат само 6 месеца гаранция .Даже има и думата "и други"хайде някой да преведе този текст .Отговара е само един този скапан представител на Шкода в България и неговият сервиз се гаврат със своите клиенти .Де факто за тях гаранция от две години не съществува .А колкото до този с опашката и другия до него както и тези от вторият етаж са от един дол дренки казах го им в очите че те не живеят в 21век .Ипак ще го кажа целият екип и сервиза и представителството им са позор за Шкода .Дал съм оплакване в комисията за защита на потребителя и Ви съветвам дайте и Вие .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз съм решил въпроса по следния начин - няма да си купя нова Шкода (или каквато и да е друга кола, освен може би джип, но те са мн. скъпи за поддръжка и "изхранване"), докато пътищата у нас не станат като европейските - тогава автоматично ще отпадне нуждата от ползване на гаранцията за подобни елементи...

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак какъв се оказа проблема на колата ти? Ако не е тайна разбира се. ЕТ не ти признават гаранцията на кое? На "омекналите" тампони, от които просто няма начин да ти тегли колата или на кофти гумите (които са си вина на Шкода, на не ЕТ) или може би на някоя крива джанта? Изобщо, защо вместо само да "храниш" ЕТ, не напишеш какво се оказа на колата? За "истинския" сервиз колегите са ти обяснили колко е "истински"...

 

П.П. Сподели какво стана с подаденото оплакване в КЗП?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oiram - никъде не прочетох:

- да си опитал с разменени гуми как се държи колата;

- да си отишъл на гумаджия да прегледа гуми/джанти;

Все елементарни неща, с които е трябвало да започнеш, преди да отидеш в ЕТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да смених гумите по точно ги размених .Но хората са казали че срещу фактите и боговете мълчат.Ако ми бяха дали разпечатка от компютъра им щях да отида в трети сервиз на фолксваген и нямаше да има съмнения къде е проблема.Така след размена на гумите първо предните лява дясна и после предни задни проблема сякаш изчезна .Ще попитате защо ги плюя?Можеха да почнат с смяна на гумите а не един час да виси колата на стенда .Щом е от гумите защо те нямат гаранция ?Показаха ми една гаранция от лизингов договор където думата гуми бе ДОПИСАНА в часта за само 6 месеца гаранция .Вмоят договор няма дума "гуми"а е написано само други.Под други части подлежащи на амортизация както е написано там които имат само 6 месеца гаранция или 10000 кмВИЕкакво разбирате Една кола е съвкупност от хиляди елементи подлежащи на амортизация ПРИМЕР моторчетата на чистачките те се амортизират повече ако карате повече в дъждовно време .Този въпрос бе зададен на един от важните хора на втория етаж и естествено не ми бе даден отговор .Итака колко години е гаранцията давана от шкода и на кои части ?Колко месеца е гаранцията на шкода давана от Ауто Бохемия или ЕУРА ТЕК и на кои части ?Поисках от безочливите специалисти от втория етаж ГАРАНЦИЯТА давана от ШКОДА на английски или на какъвто и да е друг език те казаха че няма Вижте разликата в текста на сервизната книжка и този в лизинговите договори .И така нека комисията за защита на потребителя да реши какво означава две години гаранция и какво означава естествено износване в рамките на тези две години дори за гуми на 10000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак какъв се оказа проблема на колата ти? Ако не е тайна разбира се. ЕТ не ти признават гаранцията на кое? На "омекналите" тампони, от които просто няма начин да ти тегли колата или на кофти гумите (които са си вина на Шкода, на не ЕТ) или може би на някоя крива джанта? Изобщо, защо вместо само да "храниш" ЕТ, не напишеш какво се оказа на колата? За "истинския" сервиз колегите са ти обяснили колко е "истински"...

 

П.П. Сподели какво стана с подаденото оплакване в КЗП?

 

Няма какво да сподели защото сигурно ако му смъкнат гумите и му покажат джантите на какво приличат и накрая му дадат сметката ще избяга. М-у другото гаранцията на гуми, тампони, чистачки е 10мес. Преди време имах удоволствието да карам с мек тампон и колата си следеше пътя без проблем /крива гума се получава от дупки и износване/. Единствено при дупка и по-рязко натискане на спирачка чукаше в краката и пак си спираше добре. Не че сега като карам с 20км. волана ми не мърда леко, ама това е моя вина и на общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм веднага да се видим барабар с шкодата за да разгледате ДЖАНТИТЕ .А колкото до комисията за защита на потребителя отговор се получава до един месец . ако проверите сайта на същата комисия ще видите че има вече прецедент за гуми .Има сервизи които дават по една година гаранция за гуми .Ако има още неизяснени неща питайте.Мога да ви дам и копие от разпечатката и да си я тълкувате както искате .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, бъркаш, гаранцията на гуми, чистачки и тн вече е 6 месеца от датата на приемане на автомобила. Жалко, но факт.

 

oiram, закарай си джантите в някой гуми-център(Радиал, Диана, Друмник и тн) да ти кажат колко и дали са криви ;) . Ние колкото и да ги гледаме, нищо няма да направим. А КЗП ще ти каже да пиеш една студена вода най-вероятно :) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това е направено Но за ваше съжаление джантите са в ред и няма следи от въздействие върху тях както от удари така и от изправяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, бъркаш, гаранцията на гуми, чистачки и тн вече е 6 месеца от датата на приемане на автомобила. Жалко, но факт.

Поздрави!

 

може, беше отдавна. значи е било 10хил. или 6 мес. сигурно нещо такова. явно е както казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня - гаранцията за спирачни дискове (Октавия 1) е 30к км или 2 години. Т.е. като стане дума за гаранция почти за всеки детайл си има различен гаранционен срок в зависимост от това до колко се смята за консуматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това е направено Но за ваше съжаление джантите са в ред и няма следи от въздействие върху тях както от удари така и от изправяне

 

Не знам защо за НАШЕ съжаление. Противно на очакванията ти, тук не сме се събрали една шепа хора, които се радват на чуждите проблеми ;).

 

С риск да се повторя, но все пак темата е за ЕТ. Никой от този форум няма нищо против да бъдат коментирани издънки на когото и да било от ЕТ. Но когато от коментар, се премине в изказвания на махленско ниво и, когато вместо да се оплачеш в ЕТ (не говоря конкретно за твоя случай), се плачеш по форумите като вдовица за мъжки полов орган, нещата започват да губят своя смисъл.

 

И другото за което се сещам - винаги отговорността е персонална. Няма вариант в който да кажем, че по дефиниция една група от хора - в случая всички работещи в ЕТ са лоши. Да, във всяко стадо си има мърша. Но да квалифицираме всички (в случая) като мърши - не мога да се съглася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.