Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

верига или клапани фабия 1.2 2004


plamenparis

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам фабия 1.2 htp 2004 година,когато запаля колата,след определено време се чува леко тракане от дясно на двигателя,и се чудя какво ли е? Мисля си че е верига,или клапани? Колата е на 135 000 км и доколкото знам нищто не е правено по нея?

Иначе си варви колицата без проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика са клапани, защото живота на веригата е 500 000+ км. (според майсторите в ЕТ) И аз бях се шашнал за веригата, но след малко четене се оказа, че често се случват проблеми с някакъв клапан, който трябва да задържи маслото в главата. Когато е прецакан маслото пада долу и при палене притракват за около секунда, докато маслената помпа покачи масло.

И все пак може да е някой успокоител на верига и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата ми на 120 000км беше с цял см по- дълга :-k Аз повече не посмях да карам с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като не сме при колата и не чуваме какво трака,няма как да ти кажем.Оставете какво пишат,аз ще ви кажа практически какво се получава-веригата издържа 200 000 и след това трябва да се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо в ЕТ казват че веригата не се сменя, нямало 200 няма 300 000км ,не било заложено такава сервизна процедоура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накарай ги тези от ЕТ да ти го дадат в писмена форма с изходящ номер и печат, че веригата не се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На друг мотор (1.4 МПИ AZE) са ми впечатленията, даже не дадох при обслужването да ми сменят веригата с тези съображения, но като смених ауспусите, металическото почукване от към веригата, дори с откачен ремък на климата веднага еднозначно издаде виновника. Като наложихме веригите (стара и нова)- точно 1 см разлика. Не е толкова скъпа- около 50 лв с отстъпка + една гарнитурка, понеже се маха и картера).

Аз бих я сменил без никакво отлагане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш за смяна верига в к-т. При първоначално палене изтраква и после спира и по-някога се обажда в ниските. Може да изкараж извесно време така. Ти си зпознаваш колата и стила на каране. Лично вече минах 200000 и не съм я сменял, но аз съм друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...
На 29.12.2012 г. at 22:27, jelio3 написа:

а защо в ЕТ казват че веригата не се сменя, нямало 200 няма 300 000км ,не било заложено такава сервизна процедоура.

Щото не става чеп за трици от тия в "ЕТ"! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.