Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз в клуба на Октавия - Вишната


Recommended Posts

:eusa_clap: все едно си опънал змийска кожа на задния капак. На какво очакваш да се върже този кич!

Може леко да опушиш стоповете.

 

Вярно бе, жената има подобни обувки и чанта :D 

Супер, като боядисаш липчето, ще е екстра.

Ти нали не даваше да слагам лип?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не давах да слагаш "пейка", винаги съм бил "За" лип !

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и намен ми влезе мухата за лед къси светлини но още се чудя какви да си взема, иначе на дневните съм със осрам вече година. Може ли да споделиш към какви ледове си се насочил

Редактирано от markoni120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, направи го в цвета на колата, много контраст се получава в друг цвят според мен. Иначе е хубав липа, лепна и на вишната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, направи го в цвета на колата, много контраст се получава в друг цвят според мен. Иначе е хубав липа, лепна и на вишната.

 

И аз съм на същото мнение. В цвета на колата ще е по-издържано  :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане в цвета на колата, защото е гумен и не подлежи на боядисване - ще се напука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено! Тамън и Пепино повече няма да се паникьосва като ми отвори багажника и чуе "ДУМ"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ледовете на габаритите явно светят достатъчно силно, защото когато минавам близо до стена се вижда къде започва да свети в бяло.

Днес монтирах още една добавка:

038149685.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо, можеш ли да дадеш link какви led-ове си сложил на габаритите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като намеря всички крушки led и да не дават грешка ще кача линкове на всички. В момента съм сигурен само за тези w5w (в Алиекспрес линка е http://s.aliexpress.com/ERvE3EZ3),освен тях съм поръчал Н7 които не дават грешка, чакам и Н1 на същия производител. Само Р21W още не мога да уцеля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да питам - не е ли по-лесно да се изключи тази проклетия и да си слагаш каквито крушки искаш ?

 

П.П. Принципно не съм фен на тоталното оледяване (в ясен слънчев ден нищо не се вижда да свети) , но ми харесва подветката на номера да е лед (не нагарят фасунките)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се изключи, ама така съм се разглезил вече 11 години с тази проверка за изгорели крушки, че предпочитам да уцеля правилните, а не да обикалям на всяко тръгване колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Оледяване втора стъпка

038156651-big.jpg?r=0

038156652-big.jpg?r=0

Преди няколко дни хванах прИмоция и си поръчах и Н1 за дългите.

Едит: сега обаче пак трябва реглаж, защото левия фар ми свети по-високо от десния. Стори ми се че е така още когато зимата сложих Night Breaker Unlimited, но сега с тази светлина снопа е много по-рязко отсечен в горната част и е очеИЗвадно. Свалих ги максимално долу за да не тормозя насрещните, пък като има време ще си поиграя да ги регулирам.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай линк към ледът за Н7-ците и кажи нощно време как се вижда, защото обмислям на дългите какво да им се случи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като покарам нощно време ще ти кажа, иначе Коста от бая време е с такива и може да сподели още сега.

http://s.aliexpress.com/QrUf2yia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Понеже на кочинката съм с 2хН7 (къси и дълги - общо 4 Н7ци), на късите е ксенон, на дългите е обикновен халоген, който ми служи за дневни, намалени на 25%. Тъпото при мен е, че когато дръпна "светлинен клаксон" светват всичките 4 крушки, дори да не светят късите ги пали и тях, и много ме дразни това нещо. Затова се замислям да направя "заледяване", за да не ми пали ксенона за секунда и да даде фира бързо.

 

Все пак се спирам, защото като гледам братушките по тубата какво казват и показват - диодите не са особено по-добре от ксенона. Разликата е, че при диодните лампи светлината се разсейва, а не е концентрирана, както при ксенона - това определено ще е в минус за далечно осветяване (тоест ще свети наблизо, надалеч ще се вижда по-трудно с диода), което за мен е от голямо значение (много държа да виждам какво пресича и къде пресича от по-далеч, както и ямите, които трябва да се избегнат).

 

Отделно - при дъжд как се вижда? Дали не е по-трудно с диода? Комбинацията - дъжд + нощ - не ме кефи да не се вижда добре :)  С ксенона на 4300К се вижда страхотно, точно поради тази причина избирам 4300К винаги, а и не синее, което ме дразни много.

 

Но тези неща, като покараш, Ице... а междувременно, ако Коста има опит - моля, да сподели :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки от тъмно:

038159014-big.jpg?r=0

038159012-big.jpg?r=0

В албума в снимка.бг има още

Прави ми впечатление, че много по-ясно се виждат знаците край пътя, мантинелите и хоризонталната маркировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уха, много ми харесва!!! Руснаците пускат много по-скапани снимки...които ме отказват.

 

Евала, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо има още малко светлина в страни от основните снопове. Фотоапарата на телефона не може да хване всичко.

Освен това руснаците ги ръгат основно на коли без лупи и става мазало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Нали им е забранен ксенона и слагат какви ли не диоди...

 

Между другото, за тебе имам едни за дневните, кога искаш да ги тестваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Благодарение на сръчните ръце на Коста Вишната вече е фул лед на основната предна линия - габарити, къси и дълги. Фаровете за мъгла не мисля да ги пипам, те трябва да са си "жълти", а за дневните още мисля, защото няма такива крушки с охлаждане (а не мога да и намеря такива, които да не дават грешка) и ме е страх каква пещ ще стане там.

Като я изкарам някоя вечер ще щракна малко снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.