Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз в клуба на Октавия - Вишната


Recommended Posts

Коста е поръчал сега едни, аз други, ще ги пробваме. Защото пробвах едни крушки от Shreki, които на него не дават грешка, но при мен дават.

И пак ме притеснява загряването, да не стопя целия фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, няма как 21W да греят по-малко от 10W, примерно. Освен ако някой мъдър китаец не е наврял някакво ситно съпротивление...Но е малко вероятно. В последните 3 м. пробвах поне 20 вида крушки и за поне половината ми върнаха парите, защото бяха декларирали по-голяма мощност от реалната. Нито една не грееше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз.от една година съм с осрам за дневните и съм супер доволен. На мен не дават грешка даже си купих лъжачки, но неги монтирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте, поръчах си и аз крушки за дългите като тези от линка по-горе:

 

CNSUNNYLIGHT-H4-H7-H11-H1-CSP-LED-9005-H

 

Поръчах ги за дългите понеже на късите съм си с ксенон. Искам по-ясна, по-бяла и силна светлина. 

 

Мисля да поръчам и за задната - но има 2 вида BA15S и BAU15S - това са "пъпките" на самия цокъл. Знаете ли кой модел точно е за О2 ФЛ ? 

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да поръчам и за задната - но има 2 вида BA15S и BAU15S - това са "пъпките" на самия цокъл. Знаете ли кой модел точно е за О2 ФЛ ?

 

Мерси предварително.

Тези поръчах аз, за заден ход и дневни светлини.

CNSUNNYLIGHT Car Tail Light 1156 LED Canbus BA15S/P21W BAU15S/PY21W S25 3030 9SMD Auto Brake Reverse Lamp DRL Rear Parking Bulbs

http://s.aliexpress.com/eyYNBfme

(from AliExpress Android)

Дават грешка от време на време, но като изключиш и дадеш пак на контакт се оправя.

Едит: Днес правих реглаж на фаровете в един сервиз в Овча. Човека, като разбра, че се оплаквам че са ми ниско, а уреда му показва да ги свали още повече, не ми взе пари. Обаче! След свалянето виждам много по-добре. Явно ония бастуни като са я сглобявали след боядисването са ги вдигнали толкова високо, че не са осветявали пътя. Сега се вижда идеално, както стана след като ги правихме в паркинга на РингМол с Коста, Джуджи и Юли.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какъв цокъл и обозначение се води за дългите при ФЛ? Че искам и аз да взема за моята...

Аз имам извадени като инфо тези:

 

Фар за мъгла - PGJ19-1 35W

Ксенонов фар - PK32d-2 D1S 35W

Мигачи - BAU15S 21W

Регистрационен номер - SV8.5-8 5W

Заден фар за мъгла - BA15S SCC 21W

Задни светлини (заден ход) - BA15S SCC 21W

Габарити - W2.1x9.5d 5W

Стопове - BAZ15D 21/4W

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългите са Н1, но трябва да се прави една по-тегава операция при монтажа. Ако не беше Коста аз нямаше да се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснявам, пък после ако някой МОД реши, че не е тук мястото може да го премести в подходяща тема.

Н1 крушката се монтира посредством една скоба като тази:

post-235-0-64616300-1511506293.jpg

Да, обаче основата на халогенната Н1 е плоска и скобата се заключва без проблем. Но на LED крушката е кръгла, с диаметър почти сантиметър и скобата едвам я обхваща. Освен това LED крушката има голям вентилатор, покрай който не можеш да пъхнеш нищо, за да натиснеш скобата да щракне.

И се започва следното:

Сваляш напълно фара, за да ти е удобно, махаш старата крушка. С отвертка много внимателно (за да не паднат във фара, че после ваденето е мъка, а и не разчитай на магнитна отвертка, магнит не ги лови) развиваш двете винтчета от тази снимка (на снимката не е фар от Шкода, но такъв намерих, принципа е същия):

post-235-0-29279400-1511506571_thumb.jpg

Вади се целия ринг, за него се захваща и скобата.

После сваляш основата на LED крушката (пластмасовото цилиндърче на снимката), става със завъртане, на него има едни шлици:

post-235-0-35205900-1511506838_thumb.jpg

Монтираш въпросното цилиндърче на ринга от предишната снимка, захващаш го със скобата (доста трябва да я напънеш и изкривиш) след което я слагаш обратно във фара и завиваш винтчетата.

След което трябва да нагласиш крушката и да я наместиш в цилиндъра. Аз това не успях да го направя, обаче Коста го тури за 10 секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :-) Мерси много за снимките и напътствията.

 

Да пристигнат крушките и ще направя снимки и аз на монтажа и на преди/след като осветеност.

Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На днешния ден преди пет години и 80 000 километра изкарах Вишната от магазина.

post-235-0-14727500-1511683239_thumb.jpg

Вече е достатъчно пораснала, за да се запознае по-отблизо с Пепино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ице, за секцията на дългите се оказва, че става и без да се развива металната шит, дето играе роля на фасонка във фара. Тегаво е, но става. Махането на пластмасовия ринг на самия LED си остава обаче (то всъщност, по инструкция от Китай така го и дават монтажа).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Вишната направи посещение при Пепи (Пепи е голям, велик! в почивния ден я взе и я направи).

Не можахме много да я пробваме, защото на околовръстното беше мокро/замръзнало и въртя гуми до 5та. Пък и аз нещо съм почнал като имам пасажери да не мога да се отпусна и да карам в съответствие с името си Оловния Крак.

Обаче като оставих Пепи и се отпуснах. По Малинов си правих експерименти на ръчна смяна от ниски обороти - набира много по-пъргаво и плавно, без да трепери като мокро куче под 1300 оборота. Голямата изненада дойде на Цариградско. Включих се в рехавото движение и след малко, когато според това колко газ бях дал и времето, което беше минало, пуснах педала и погледнах скоростомера, който трябваше да е на 100, той се оказа над 120!

Колата е супер! При ускорение няма тласъци, резки подскоци при преминаване над определени обороти - всичко се развива плавно и равномерно. Сега трябва кутията да се нагоди съвсем към "новия" двигател и да се науча да те въртя гуми като новак.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пишеш такива постове :) ?Тъкмо забравя,че може да се получи много приятна кола след намеса на Пепино team, и попадна на таква тема :)  Със здраве да си я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Вишната направи посещение при Пепи (Пепи е голям, велик! в почивния ден я взе и я направи).

Не можахме много да я пробваме, защото на околовръстното беше мокро/замръзнало и въртя гуми до 5та. Пък и аз нещо съм почнал като имам пасажери да не мога да се отпусна и да карам в съответствие с името си Оловния Крак.

Обаче като оставих Пепи и се отпуснах. По Малинов си правих експерименти на ръчна смяна от ниски обороти - набира много по-пъргаво и плавно, без да трепери като мокро куче под 1300 оборота. Голямата изненада дойде на Цариградско. Включих се в рехавото движение и след малко, когато според това колко газ бях дал и времето, което беше минало, пуснах педала и погледнах скоростомера, който трябваше да е на 100, той се оказа над 120!

Колата е супер! При ускорение няма тласъци, резки подскоци при преминаване над определени обороти - всичко се развива плавно и равномерно. Сега трябва кутията да се нагоди съвсем към "новия" двигател и да се науча да те въртя гуми като новак.

Ице , той Пепи е спец в дисциплината да превръща миксери в прахосмукачки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Днес, в един от честите ми пристъпи на малоумие, реших и бързо-бързо, преди да съм размислил пак, най-после си поръчах ето това: https://marveltuning.com/продукт/спойлер-за-заден-капак-за-skoda-octavia-1z-№160101/.

Знам, че колата с този смачкан покрив в момента хич не е кукла, ама на свинче звънче са казали хората.

Между другото докато се начудя цената е спаднала от 120 на 70, та избих неуспешния опит с китайския боклук, който струваше към 40 лева.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Купих ленти, които се лепят на праговете, като целта е да ги предпазя от драскане (особено на задните врати, където се качват и слизат децата е страшно). Обаче май става малко претрупано и голяма цигания

038931898.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Izolini написа:

Купих ленти, които се лепят на праговете, като целта е да ги предпазя от драскане (особено на задните врати, където се качват и слизат децата е страшно). Обаче май става малко претрупано и голяма цигания

038931898.jpg?r=0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малейййй! Недей! Добре, че не се впрегам за такива неща! Дет се вика - евал съм ти праговете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.