Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 1 vRS powered by Pepino Racing


sharpshooter_

Recommended Posts

Благодаря за добрите думи! Благодаря и на Боби за заглавието, така вече по му мяза smile027 Извинявам се за качеството на снимките, но са буквално първите които успях да направя с телефона smile021 И като по-знаещи да ви попитам, имате ли представа дали ще имам проблем да сложа 15ски със зимните гуми, или спирачките отпред няма да са съгласни :-k

 

Поздрави s_flag

post-12260-13845343268_thumb.jpg

post-12260-138453432685_thumb.jpg

post-12260-138453432688_thumb.jpg

post-12260-13845343269_thumb.jpg

post-12260-138453432693_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sharpshooter_

    84

  • masterOne

    19

  • mRt

    16

  • BlackPearl

    7

Най-много писали в темата

И като по-знаещи да ви попитам, имате ли представа дали ще имам проблем да сложа 15ски със зимните гуми, или спирачките отпред няма да са съгласни

 

 

Няма да влезнат 15-ки, защото отпред си с 312мм дискове /демек големи/ по-малки от 16-ки забрави smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безавариини километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017

Супер изглежда s_flag Остава вече да си служите дълго и вярно ... и да я "поразходиш" качествено , че тя си иска smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да влезнат 15-ки, защото отпред си с 312мм дискове /демек големи/ по-малки от 16-ки забрави smile049

 

Ами тогава само отзад ще слагам 15-ки smile004 Явно няма да мина по-тънко с гумите както си го мислех, но здраве да е, поне и зимата ще съм със хубава стойка \:D/ От днес вече съм с аларма, без отделно дистанционно, а си я командвам от ключа, не беше много необходима екстра, но от каското иначе не признават кражба ](*,) и още някоя снимка да кача, като тези дни май вече ще се водим на мивка s_flag

post-12260-138453432747_thumb.jpg

post-12260-13845343275_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Ник авто" явно Шкодите не залежават ... таз излезе миналата седмица в нета и вече си има собственик .

Ха да ти е честита !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Ник авто" явно Шкодите не залежават ... таз излезе миналата седмица в нета и вече си има собственик .

Ха да ти е честита !

 

Ха мерси smile027 Да ти кажа честно, много скептично бях настроен към автокъщите като цяло, но момчетата от въпросната "НикАвто" се оказаха точни и за момента нямам никакви забележки, дори спокойно мога да ги препоръчам ;)

 

Страшна е само джантите Spyder да бяха 17 ки и щеше да извън земята!!!

 

Абе и така си ми е достатъчна и не мога да й се нарадвам, дори ако можех бих сложил 15-ки, че пътищата ни са.. ](*,)

виж, вече ако бяхме нормална държава и 18-ки щях да си търкалям с кеф, но...това е положението, ще се съобразяваме smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш 15ки.....да идвам до София, да си разменил предните спирачните апарати:)

 

П.С: По-точно шенкелите ти са по големи, иначе апаратите са АТЕ57 (с 57мм бутало).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чухме я препоръката, и ще я имаме предвид! :smt017

И щом си доволен - добре!

Това да се чува!

А джантоците - като решиш, ще ги смениш!

И пускай още снимки, ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес колата не остана без да й обърнем сериозно внимание, всички ремъци, ролки, филтри и масла бяха подменени и вече сме готови да наказваме по светофарите \:D/ ето и някоя и друга снимка от работния процес..

post-12260-138453432941_thumb.jpg

post-12260-138453432943_thumb.jpg

post-12260-138453432945_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги, понеже все още се опознаваме с колата, имам няколко питания към вас smile021

1. Понеже е с ксенон на късите(фабричен ако не се лъжа), това което забелязах е че едната крушка леко премигва/трепти, от какво може да е това трептене? Забелязвам го, като спра зад по-лъскава кола на светофар, същата тази крушка свети и по-жълтеникаво от другата. Та въпросите са ми на колко келвина е фабричната крушка и какъв цокъл точно се води, че така като гледам ще се сменя?

2. Втория въпрос също е свързан с фаровете и не знам да го класифицирам ли като проблем - вие ще кажете. Миналата седмица, когато бяха по-сериозните студове, след 10-15мин каране, загасих колата за около 1 час, след което като се качих, на единия фар ксенона въобще не запали (другия фар, а не този от 1вия въпрос), реших че е изгорял и потеглих, след 5 мин реших да опитам отново и си запали без проблем, от тогава никакви ядове с него, възможно ли е от студа да е и ако не какъв му е проблема?

3. И за финал въпроса е свързан със спирачките. При по-висока скорост при средно усилие на педала на спирачките, се получава тресене във волана, а когато скоростта е ниска се усещат леки тласъци при спиране. Когато обслужвах колата, майстора ме посъветва първо да покарам, преди да започвам да сменям на ред, понеже имаше ръжда получила се от застояването на колата в автокъщата. И четирите диска имат износване, но има доста хляб в тях. Искам да попитам има ли как да се хване дали проблема е в дисковете, или някой апарат задържа или нещо от сорта? Със спирачките компромис няма да правя, но не съм и от хората които сменят всичко наред, идеята ми е да не сменя дискове + накладки за 400лв +, а проблема да се окаже друг.

 

Извинявам се ако въпросите са глупави, но както казах все още се опознаваме с "картечницата" smile001

Благодаря на всички отзовали се и весело посрещане на празниците s_flag

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно проблема е в крушката но за да си сигурен че няма проблем с баласта размени им местата и пробвай,почти съм сигурен че типа на крушката е тип D2S 4300 к предполагам че е osram или philips

за спирачките най-вероятно са криви предните дискове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уникална е колата колега. Със здраве да си я караш. Честно казано искрено и благородно ти завиждам. Проблема с дисковете е неприятен малко, но ще ги оправиш. Както казва колегата dentist може първо да пробваш да ги струговаш - там ще си покаже дали дисковете са криви и проблема е от тях или трябва да търсиш другаде. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от годината на колата:

 

Да не се окаже, че Филипса е 5000келвина и вече не се предлагат. Сега , тези които се предлагат в ЕТ (като оригинална част) са 4300К и струват.... 186 лева (или близо)...да точно толкова!

 

Аз имах подобен проблем с гръмнала крушка на лява лупа и след като "новата ОРИГИНАЛНА РЕЗЕРВНА ЧАСТ ЗА 186 лева" светеше осезаемо различно от "фабричната" си купих за 140 левчета (с отсъпка :) ) HID 6000k. и си свиркам!

 

За дисковете: Ако са криви, по добре ги смени, а не ги струговай! Лично мнение!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да ти честитя новата придобивка!

Много безаварийни километра. smile027

Сега, за ксенона не съм на ясно,но за спирачките 99% дисковете са криви.Нищо сериозно,слабост при 1-ките,особено ако си с тежък крак.Апаратите няма как да задържат,щеше да разбереш веднага в това студено време.

Съветът ми е, слагай качествени дискове и накладки,защото тези 180кончета трябва и да спират бързо ,както и тръгват бързо.

И един въпрос от мене:

С какво окачване е колата,пружини ,амортисьори?

Поздрави!

 

п.п ..струговал съм изкривени дискове,държат около 2-3 мес. и пак почва да тресе! Не си струва! Сменял съм 3 пъти дискове,2-ра употреба,струговани и нови!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.