Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авто-сервиз Трансексперт - София


dude_BG

Recommended Posts

  • Отговори 342
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    68

  • shaft

    25

  • sauber

    23

  • legaltk

    13

На 21 Октомври 2015 взех едно Hyundai Santa Fe 2008-ма 2.2 дизел 155 коня 5 степенна автоматична кутия - 7 местна. Джипката е на 94 000км, реални, купувана е от България, купих я от първият й собственик. Не беше обслужвана последните 2 години. Тоест, за последно през Ноември 2013г. е сменяно масло и филтри, а маслото в скоростите е сменяно последно към края на 2011-та... 

 

Искам да БЛАГОДАРЯ на Евгени, че ме спаси от грешка, която щях да направя с покупка на Nissan X-trail дизел от 2003-2004... След съветите, които ми даде - поразтърсих се и си харесах хюндайчето.

 

Като взех джипката се обадих на Евгени да я обслужим, както и да се види всичко, което има да се прави по нея. Евгени я прегледа много старателно и заяви, че тази кола е на реални километри с оглед на състоянието й като цяло, както и по състоянието на ходовата част (чрез познати и приятели в Хюндай разбрах цялата история на колата - нищо интересно нямаше в историята - обичайните "боя", обслужвания и т.н.). Както и да е.

 

Обслужихме колата, сменихме накладките и т.н. Направо съм изненадан как почна да се държи тази кола! Преди обслужването автоматикът превключваше ВИНАГИ над 2000 оборота, усещаше се и т.н. - след обслужването - нищо общо! Превключва плавно, без никакво подскачане - на около 1600-1800 оборота.

 

Страшно много съм доволен от услугите и от отношението на ВСИЧКИ в Трансексперт! Страхотен сервиз, страхотни хора, страхотно свършена работа, както винаги досега!

 

Благодаря, момчета!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика .....? 

Аз не съм я пробвал, защото вече съм и отвикнал, но според малкия син колата върви перфектно! Верно е, че положението можеше да се крЕпи още неопределено време, с помощта на ВД40, но Евгени забеляза боклуци в тръбичката на актуатора, които биха могли да зацапат вакуумната система.

 

П.П.Шафте честито и с кеф да си я джиткаш :doubleup:

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.П.Шафте честито и с кеф да си я джиткаш :doubleup:

 

Благодаря много!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

И о2ката мина оттам, отново хората си свършиха работата както трябва! Това е сервизът! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята ли беше днес сутринта? Аз също минах оттам за доставка и монтаж на зимни гуми. Перфектна работа на страхотна цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята ли беше днес сутринта? Аз също минах оттам за доставка и монтаж на зимни гуми. Перфектна работа на страхотна цена!

Да, моята беше там(тъмно сив металик по талон, ама за мен си е синия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мина пак октавията през сервиза. Хората там отново направиха ремонта отлично, след предната смяна на масло скорости и горивен филтър! Смениха 4 тампона отпред и 2 носача отзад по окачването, 5 О-пръстена на турбо пътищата, изчистиха ми датчика за еърбега под пасажерската седалка и вече лампата на таблото не свети. Не ми се занимаваше да ги взимам от ЕТ частите и да си ги нося( стават грешки с парт номерата понякога, разходките са време и разправии), цената ми е почти същата като тази, която Евгени ми дава за частите след клубната отстъпка(поръчва ги от Германия - оригинални за ВАГ, държи и налични доста, на мен не ми се наложи този път да чакам, маслото предния за седмица дойде), с 20% отстъпка в ЕТ съм. Показа ми ги преди да ги сложи, после в багажника ми беше оставил старите. Направиха реглаж и нямам забележки! Дори заради невъзможността ми да си я взема в петък, нямаше проблем да остане до събота в сервиза(имат 24ч охрана)! 95х км и 8год без смени по окачването изкара о2ката! Дано и занапред да е така, затова избрах оригинални части!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все забравям да пиша... Преди месец-два и един Хюндай Санта Фе оправиха без грешка! Евгени и Марто се занимаваха с моята джипка - всичко беше съвършено гладко.

 

Извършиха:

1. смяна на всички възможни филтри;

2. смяна на всички възможни масла (двигател, скорости, раздатъчни кутии, диференциали, всичко);

3. проверка на всички течности - спирачна, хидравлична, антифриз (малко бях разочарован, че е със син антифриз колата, обаче се оказва, че няма проблеми с него ;) - отделно в ИНД Комерс са наляли само концентрат, като са сменили ангренажа и водната помпа, но както и да е - след измерване с уреда, Евгени ми каза, по спомен "под -50 градуса"...).

4. смяна на предни и задни накладки с TRW, защото оригиналните MANDO си бяха отишли;

5. смяна на задни тампони на стаб. щанги и цялостен преглед на всички около мотора (съвършено сух мотор);

6. бърз урок по каране и грижа за автоматика;

7. пробно финално шофиране и всички възможни глезотии, проверки съпътстващи го и т.н., преди да ми даде автомобила в моите ръце... Въобще не се наложи нищо да се дооправя - маслото в скоростите си беше на ниво, това в двигателя също, абсолютно точна ръка... нямам думи!

 

Безценно :) Благодаря много, ХОРА!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пиша пак след мое мнение, което е малко странно за мен...  но хората явно не пишат тук, защото в сервизът... всеки път, когато отида има поне по 1-2 шкодички за нещо, и всеки, дори с "не-шкоди", казва "От Шкода клуб България съм...". Както и да е...

 

Днес сменихме подгревните свещи на "Санта-кафенето" (оригиналните 4 х NGK са изкарали 90 000км - бяха изгорели всички)... При първоначалното обслужване /от горното мнение/, не ги проверихме и не ги сменихме, защото се натрупаха доста неща наведнъж... и понеже нямах време да се занимавам с джипката след това и излезе ми през носа накрая - в студовете, които имаше за 2-3 дена в София - колата не палеше, или палеше много-много трудно.

 

Оказва се, че свещите за подгрев на 2.2 crdi се намират между двигателя и купето, а около тях всичко е набутано много здраво и трябва да се свалят доста неща... а и е много неудобно за работа, защото колата е висока...

 

Всичко беше направено много професионално и много чисто! Такова отношение си заслужава всяка стотинка!

 

БЛАГОДАРЯ!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пръв път бях в препоръчвания от всички сервиз. Мога само да добавя моето мнение към положителните отзиви на колегите:

 

Отидах с намерението да си запиша час и да се запозная с Евгени- взе ме веднага и след бърз преглед на проблема със светещата лампа за накладки се оказа

скъсан кабел на датчика. Предложи ми веднага да го поръчаме и когато пристигне го сменяме.

Много съм доволен от всички разясния и съвети и културното отношение от всички в севиза.

Спечелиха ме като клиент и смятам да облужвам и другите "не шкоди" там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера жена ми си взе голфа от Трансексперт.

Сменени са всички тампони по предното окачване.

Момчетата се справиха скоростно и колата беше извън трафика само за 1 ден.

Днес сутринта лично я тествах и завидях - в момента е в по-добро състояние дори от шкодата.

Вече и двете коли в семейството са доволни клиенти на Трансексперт.

Благодаря на Евгени - той си знае!!!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена карах с братовчед ми на оглед преди покупка един Леон ФР 2007ма. Въпреки натоварения график, Евгени отдели близо час на въпросния автомобил - направи първо софтуерна диагностика и след това обстоен преглед на подемник - много се чудеше на майсторлъка при преправяне(не оправяне) на италианеца(колата идва от италия). Успя за 5мин да ни разубеди от покупката. Важно е да си наясно с реалното състояние преди сделката, че после удря в джоба. Благодарим още веднъж за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак! Все едно сме абонирани някои хора да правим реклама, а не е така - просто който е доволен се връща пак и пак и пак, когато има нужда!!!

 

Днес бях в Трансексперт отново... Още първият ден, когато закарах джипката да я види Евгени, да я прегледа и т.н. - на него му отне точно 5 секунди, за да ми каже, че тампонът на двигателя е за смяна... Просто само го погледна и отмести погледа и ми каза, че е за смяна - и разбира се, беше прав!

 

Аз... нямах възможност да направим смяната на тампона до днес, и така карах колата около 3500 километра откакто я взех. ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!! След смяната на тампона, колата абсолютно нищо общо няма с колата, която карах до днес през тези 3500 километра!!!

 

Просто, никога не съм знаел колко важно е това нещо! Абсолютно никаква вибрация няма - преди имаше и във воланът, когато спра на светофар и съм на скорост - определено вибираше доста и усещането беше сякаш се товари двигателя, вибрираше и в купето - не прекалено много, защото веднага щях да го сменя, но имаше вибрация, която ме дразнеше... Тук-там някоя пластмаса тропкаше заради вибрацията - общо взето ме дразнеше доста, но нямаше как!

 

Днес Марто и Евгени свършиха работата страшно професионално за пореден път! Страшно много благодаря на тези хора!!! УНИКАЛНИИИ!!!

 

Ето го и тампона - грозник:

20160120_154754.jpg

 

Изяденото не трябва да е така, разбира се:

20160120_154734.jpg

 

"Отдолу се е разшлякал яко":

20160120_154826.jpg

 

Взех го с едничката цел, да му направя дисекция, защото ми беше интересно какво има вътре - и ето я и нея:

20160120_155147.jpg

 

Това черното, което изтече смърдеше ужасно! Много силно и като на бакелит, горяло масло и сяра в едно - много - много гадно...

 

Прилича на устройството на амортисьор:

20160120_155246.jpg

 

След тези снимки отиде в кофата - а тежи доста... някой ще се изкефи :)

 

Общо взето, вече имам чисто нова кола - абсолютно нищо общо с предната, която тресеше, вибрираше и на моменти ме дразнеше много, но се опитвах да свикна - какво ти свикване - тя колата не била това, което беше!!!

 

Много съм доволен, трябваше по-рано да намеря начин да го сменим тампончето, просто много ме е яд, че чак сега успях да го направя това нещо!

 

Хората в сервиза разбират от работата си - много чисто работят и много компетентно!!!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз бях също там,

За добро или лошо не с моята шкода, а с на жената Форд Фокуса.

Вс. е както казват колегите - чисто, организирано, културно.

Проблема на форда е че стане ли студено се мъчи при паленето или въобще не пали.

Прегледаха го и смениха свещите, междрувременно смениха и масло и вс. филтри (по мое искане, разбира се).

Доволен съм, пак бих отишъл, въпреки, че не ми е на най-удобното място, но пък читъв сервис си заслужава пътя.

Въпроса е че форда пак малко се мъчи при паленето, уж вс. му е наред... Може и да пропускаме нещо и сиг. пак ще го водя, ако проблема се задълбочи.

Само си запазвайте час по-вовреме, т.к. хората са доволни - ходят там и в сервиза не могат да реагират от днес за днес ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Миналата седмица посетих сервиза. Всичко беше изключително точно. Казах си мъката, обадиха ми се и ми съобщиха какво трябва да се направи (пак тези проклети тампони на носачите) и следобед си взех колата. Няма хлоп, няма троп. Имаше и изненада - колата измита :banger_2: . Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

И аз искам да изкажа положителното си мнение за екипа на Трансексперт.

През последната година, откакто съм горд притежател на Шкода Суперб, съм посещавал сервиза 4-5 пъти за различни неща - от регулярно обслужване по смяна на масла на двигател и скоростна кутия, ангренажен ремък, ролки, филтри до смяна на амортесьорите, биалетки, носачи, термостат.

При всяко мое посещение оставам наистина впечатлен от професионалната, бърза и точна работа на екипа на Г-н Евгени Младенов, и най-вече от проявяваното от него отношение на разбиране и коректност към клиента и към конкретния му проблем.

Благодаря им за работата и отношението!

 

Препоръчвам ги на всеки, който има нуждата да се възползва от техните услуги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да пиша пак... за пореден път! В други сервизи не искам и да стъпвам! Съживиха едно доста умряло Ford Ka от 2009-та година! Изобщо не мога да ги изненадам хората - каквото и да им закарам - всичко излиза живо, та живо!!!

 

Много благодаря за перфектната работа, както винаги!!!

 

Няма място за забележки тук!!! Идеална работа!!! Професионална и перфектна!!!

 

Просто... перфектни!!! Благодаря!!!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Дойде време за смяна на маслото на семейното V6 комби. Не го бях вадил 1 година от гаража. Преди да го връча официално на жена ми за експлоатация под формата на бебевоз, в Трансексперт смениха маслото и всички филтри. А покрай обслужването преобухме колата с летните джантурки и гумета, на които преди това направиха баланс. За пореден път съм много доволен от сервиза. Професионализма на екипа си личеше дори при такава стандартна операция. Разбира се, като приключихме, колата бе измита. Почистени и измити бяха зимните гуми и джанти, така че си ги прибрах подготвени за следващата зима. Благодаря!

 

vectra_transexpert.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз минах тези дни за отстраняване на някои появили се проблемчета. Протрит маркуч на антифриза, ремонт на стартера, датчик на АБС и лагер главина. Както винаги всичко е перфектно и вече съм готов да плаша гаргите...

 

Поздарви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

+1 и от мен.

 

Трябваше да сменям масло + филтри, дискове и накладки и останах много доволен.

Пълен преглед на колата, казаха ми какво и има, какво и няма, кога пак да ходя и т.н.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен поредното положително мнение . 

 

Минаването ми на 17ки бе максимално улеснено от Евгени и екипа му ! От доставката на гуми , болтове , втулки , през качествения и коректен монтаж (с всички пояснения - кое , как и защо се прави )  до реглажа на преден мост . 

Всичко бе извършено точно и прецизно с внимание към всеки детайл , а времето прекарано в сервиза мина неусетно . Доволен съм !

Благодаря отново !

 

037022210.jpg?r=0

 

037022211.jpg?r=0

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.