Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авто-сервиз Трансексперт - София


dude_BG

Recommended Posts

Преди 16 часа, georgemilev написа:

 

Вариант1: Не им се занимава с мен?

 

 

 

Щеше да получиш директен такъв отговор. Водил съм колега с проблемна кола. Евгени го попита каква е, колегата каза БМВ, Евгени каза кратко, точно и ясно - не :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 342
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    68

  • shaft

    25

  • sauber

    23

  • legaltk

    13

преди 29 минути, sauber написа:

 

Щеше да получиш директен такъв отговор. Водил съм колега с проблемна кола. Евгени го попита каква е, колегата каза БМВ, Евгени каза кратко, точно и ясно - не :D

 

Значи очакват да дам около 500 лева за смяна на турбо на 1.9 тди. 

 

Без коментар... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, georgemilev написа:

 

Значи очакват да дам около 500 лева за смяна на турбо на 1.9 тди. 

 

Без коментар... 

Явно очакват. Може би с основание. Аз затова те попитах по-горе за подробности, които пропускаш да опишеш и не ми отговори. Сервиза никога не обявява "голи" цени, винаги има обяснение и обосноваване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с гръмнало турбо, всичко се разглобя и се чисти и пак може да стане фал. Към това имаш смяна на масло и други. Дори и да не е гръмнало пак сервиза ще носи отговорност за монтираното ново.

Наистина без по-детайлно запознаване на ситуацията, не е коректно да се дават такива оценки. Кажи какво точно си питал и какво са ти отговорили, а не две реплики колко струва и 500 лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забележката Ви. Накратко:

Аз: Колата е Шкода фабиа 1.9 тди и искам да си сменя турбото с цел засилване на колата. Тя е в движение и турбото е здраво. Няма никакви проблеми или каквото и да е. Новото, което искам да сложа е Bolt on.  Колко ще струва смяната?

Трансексперт: Около 500 лева.

 

Аз понеже съм мъж ще си призная, че днес сменихме турбото и не беше bolt on. ЕГР-а не пасна. Всичко друго обаче пасна.  1 към 1. И за тва нещо да се искат около 500 лева е абсурдно...

Редактирано от georgemilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, реално са малко по-скъп сервиз, но пък са добри. С карта на клуба си -20% от цената. Аз лично, на драго сърце бих дал тези пари за смяната. Хич не ми се занимава да човъркам. А и свободното време предпочитам да го прекарам по различен начин.

Евала за смяната! А защо не пасна ЕГР-а? Какво казаха от там, от където си го взел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Е, реално са малко по-скъп сервиз, но пък са добри. С карта на клуба си -20% от цената. Аз лично, на драго сърце бих дал тези пари за смяната. Хич не ми се занимава да човъркам. А и свободното време предпочитам да го прекарам по различен начин.

Евала за смяната! А защо не пасна ЕГР-а? Какво казаха от там, от където си го взел?

 

Приемам за меродавно смяната на турбо в моя случай да е между 200 и 300-350 лева. Взависмост от много неща, но звъннах на 3-4 места и навсякъде ми казаха нещо в този диапазон. За справка - Самуил ще ми го смени за 200....

 

Днес ми го смениха за 4 часа, за 350 лева! а на всичкото отгоре в Транса искаха да я оставя и за един цял ден....

 

Можеш да кажеш, че там е малко по-скъпо ако бяха казали 400 лева, но на 500 вече...

 

Редактирано от georgemilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е ти да си доволен. Както от цената, така и от качеството на услугата. Ако това е така, пусни нова тема, отново в Бял списък, със сервиза, който ти е свършил работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля @georgemilev да сподели кои са сервизите, където е питал за смяната и са му казали съответните, сравнително ниски цени. Подозирам, че там не бих им пизволил и гумите да ми напомпят, ама да видим...може пък и да греша ;)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Още веднъж доволен ремонт на външни карера, тампони на на кутия и датчик на парктроник. Благодарности и на Евгени, че колата ми седя в сервиза почти цяла седмица готова, докато се прибера в България :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, да взема и аз да се разпиша. Фабията мина за смяна на съединител, всичко точно там. Толкова рядко останаха такива читави сервизи, че чак ми е чудно, че ги има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да се включа в категорията от ДОВОЛНИ клиенти на Трансексперт ! 

Благодаря на Евгени както за това, че ми помогна в избора на автомобил /тъй като при него проверихме няколко автомобила, един от които бях готов да закупя, тъй като забележките бяха толкова добре замаскирани и само благодарение на тях разбрах какво е реалното му състояние/, така и за обслужването на избрания от мен автомобил. Много приятно бях изненадан и от бързата работа /цялостно първоначално обслужване - масло, филтри, ремъци и ролки, смяна на дребни консумативи и смяна на компресора на климатика/ и всичко това за няма и два дни ! Със сигурност за в бъдеще ще продължа да използвам услугите на сервиза ! 

Изключително професионална работа! 

Поздрави ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Winterfell написа:

Искам и аз да се включа в категорията от ДОВОЛНИ клиенти на Трансексперт ! 

Благодаря на Евгени както за това, че ми помогна в избора на автомобил /тъй като при него проверихме няколко автомобила, един от които бях готов да закупя, тъй като забележките бяха толкова добре замаскирани и само благодарение на тях разбрах какво е реалното му състояние/, така и за обслужването на избрания от мен автомобил. Много приятно бях изненадан и от бързата работа /цялостно първоначално обслужване - масло, филтри, ремъци и ролки, смяна на дребни консумативи и смяна на компресора на климатика/ и всичко това за няма и два дни ! Със сигурност за в бъдеще ще продължа да използвам услугите на сервиза ! 

Изключително професионална работа! 

Поздрави ! 

 

Това с проверката преди закупуване услуга към приятел ли е била или стандартно може да се договориш с тях да извършат подобни прегледи преди закупуване? ( за един приятел питам :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че Евгени не би отказал на никой да провери даден автомобил. При мен нещата се случиха с предварителна уговорка за дена и часа. Проверката отнема около час и включва преглед на ходова част + диагностика. Освен това веднага след като провери автомобила Евгени любезно ти казва колко би ти струвало отстраняването / ремонтите на откритите "проблеми". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моята кола преди покупката първо я гледа Пепино, а после отиде на подемника в Трансексперт. От сервиза извършват такива огледи като стандартна услуга.

 

Така и така пиша, с известно закъснение искам да благодаря на сервиза за обслужването на гаранционото Волво, за което писах по-горе. Сега съм спокоен, че всичко по колата наистина е сменено, а не само по документи... Благодаря и за бързия и професионален подход към ремонт по един Туарег, който им закарах. Всъщност той вече за трети път ходи при тях, друг сервиз не иска да погледне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За досие - води. Без да съм питал, при някакъв казус са ме питали за номера на колата (по телефона) и са ми казвали "Да това сме правили тогава, с еди каква си марка". Работна карта на кое се вика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, издават. Формата е стокова разписка, подобно на това, което качваш. В нея си пише всичко, например:

Диагностика - 5 лв.
Преден носач - 5.6 лв.

Ремонт преден носач - 3.5 лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Още един път съм доволен от работата и отношението. А и от бързата реакция за справяне с непредвидими проблеми. Занесох си гумите, дисковете и накладките и ТАДААА - дисковете не стават. Поръчват по рама нови, пак не стават. Оказа се, че по рамата на колата излизат грешни дискове. Измериха ги, поръчаха правилните и сега съм с нови преди спирачки и супер балансирани и монтирани зимни гуми. Цялата тая хемалогия за около 5 часа :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 1 месец по-късно...

По обективни причини, предвид коронавируса, в момента имам повече свободно време. Реших да се възползвам и да свърша разни неща, за които иначе не остава време и все ги отлагам. Евгени ми беше обърнал внимание при последната смяна на маслото, че биалетките ми са "тръгнали". Спирачната течност и антифриза не съм ги сменял скоро. Отделно, отдавна се каня да сменя клапана на картерната вентилация. Обадих се в сервиза, запазих час и вчера си тръгнах доволен. Благодаря отново за отлично съвршената работа :)

 

Между другото в София в момента няма трафик. Което си е допълнителен бонус. Града започва да ми харесва все повече.

 

Ето го стариО клапан. Не се сетих да направя снимка в демонтирано състояние. Определено си беше за смяна.

 

20190223_164623.thumb.jpg.36cc0161966643e0df0bab1fecaa59db.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.