Jump to content
Ако имате проблем с вход във форума, моля кликнете и прочетете. Прочетете повече... ×
skoda-auto.bg     autozone.bg

dude_BG

Авто-сервиз Трансексперт - София

Recommended Posts

kokarosta
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги.

Искам да изкажа огромни благодарности, както към Евгени, така и към останалата част от екипа на Трансексперт... В четвъртък обслужих автомобила си в Трансексперт. Стандартните неща - малсо и филтри. Предварително уговорени какви. Имах запазен час и като отидох ме очакваха. Евгени ме изслуша за няколко оплаквания - помпа на стъкломиячното и окачване, както и за един прекъснат сноп кабели. Веднага се захванаха. След час-два ми се обади Евгени да ме уведоми, че с маслото, филтрите и помпата на стъкломиячното са готови, както и да ми съобщи какво е открил по окачването. Проблемите по окачването бяха два - тампони на стабилизираща щанга (сменят се със все щангата) и задни амортисьори. След кратки разяснения за състояние, цени и време за подмяна на описаните части се разбрахме какво точно да се отремонтира извън обявените предварително масло, филтри и помпа на стъкломиячното. След още 3-4 часа автомобила ми беше готов. Като отидох да си го откарам ми беше разяснено и състоянието с кабелиния сноп. Поръчан беше веднага ОЕМ-ски, като времето за доставка било около седмица. Като им го доставят ще бъде подменен и той - пак от тях.

Дали е бързо обслужването... За мен е ОК. Цени даже не мисля да обсъждам. За някой може да е скъпо, за друг - не чак до там, за трети пък може и евтино да е, знам ли. За мен са ОК предвид обслужването и отношението, които срещам там. Хората бяха забелязали, че нивото на охладителната течност е паднало малко под минимума и са ми долели (наистина беше - бях го видял, но не ми се стори критично и за това го отсвирих). Беше ми написан в описа с вложените материали и труд. А остатъка от опаковката беше оставен в багажника на автомобила ми (тубата беше абсолютно чиста). Следи от интервенция - никакви. Дали ще ги посетя пак? Разбира се! Чувството за сигурност е безценно.

П.П.: Чакал съм по цял ден в оторизиран сервиз само за смяна на малсо и филтри.

Поздрави

Редактирано от kokarosta

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
b3lq7a

Да дам и мойте "5 ст."... Аз съм педант и трудно намирах сервиз за лични коли, но Трансексперт е сервиза, в който винаги бих отишъл! Качество, коректност, добри цени и най-вече СПОКОЙСТВИЕ и надеждност! Не говоря лично за Евгени, целия екип е много добре подбран и сервиза е един от най-добрите в София и околностите! Там няма не мога и не знам, пращал съм приятели след несполуки и хвърлени пари на вятъра, по части и ремонти, са си им оправали колите, винаги, без изненади, винаги е било това, което са казали. Ако говорим за ниска цена, качество и гаранция, не е там мястото за "икономистите" и въпреки всичко цените са напълно нормални! Всеки си преценява дали иска "тънко" и несигурно или качество на разумна цена! Пиша от опит след мой повече от 10 посещения и поне 5 пратени от мен коли! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stucata
Преди 8 часа, Mishelle написа:

Новата кола винаги е отличен избор. Но и там има подводни камъни. 

О, да, има! Пълно е с такива... Оставете го @igeorgiev82, той само знае да мрънка. Вечно е недоволен, много добре го познавам, а трябва да се внимава, че е и агресивен :D Транса е точното местенце за колите ни. Ама нека има и по някой друг негативен коментар, че от толкова положителни вече се чака по седмица-две за час. При следващата ми кола, която извадя от шоурума, едно от първите неща, които ще направя е да се свържа с производителя, за да уговоря гаранционна поддръжка в Трансекспврт.

Редактирано от Stucata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mqnkoff
Преди 15 часа, HOT__SPOT написа:

Водната помпа която ми смениха в Трансексперт примерно, след 6м. ми се прееба пак и трябваше да я сменям пак. Човека дето я смени ми показа старата - точно тази марка която Трансексперт ми бяха сложили ( не са ме излъгали че са я сменили ), та сега дали са си напрвили ремонта качествено или просто тая водна помпа е била дефектна или имам др проблем по колата който ми ебава водните помпи - няма как да кажа със сигурност още. Както ти неможе да кажеш със сигурност кой ти е обърнал филтъра и спукал капачката. 

Можело е да се свържеш пак с Трансексперт и да видиш с каква гаранция е била водната помпа и да ти подменят, защото частите, които ползват са си с гаранция от производителя и евентуално да не се набутваш за нова. Защото дефектни части има и при най-читавите марки, така че е редно да се следят тия неща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
igeorgiev82
Преди 1 час, Stucata написа:

Оставете го @igeorgiev82, той само знае да мрънка. Вечно е недоволен, много добре го познавам, а трябва да се внимава, че е и агресивен 

Буахахахахаха.Кажи чесно веее(задвратник)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
HOT__SPOT
Преди 2 часа, Mqnkoff написа:

Можело е да се свържеш пак с Трансексперт и да видиш с каква гаранция е била водната помпа и да ти подменят, защото частите, които ползват са си с гаранция от производителя и евентуално да не се набутваш за нова. Защото дефектни части има и при най-читавите марки, така че е редно да се следят тия неща.

Да знам, беше с 2г гаранция до колкото си спомням. Но се прецака на 1200км от София, нямаше как да им я откарам на тях за ремонт. Пък преди да я вкарам в сервиз незнаех че е водната помна пак. Просто нещо започна да трака брутално под капака и нямаше как да не я отведа на доктор колата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mishelle
Преди 5 часа, Stucata написа:

При следващата ми кола, която извадя от шоурума, едно от първите неща, които ще направя е да се свържа с производителя, за да уговоря гаранционна поддръжка в Трансекспврт.

За гаранционен автомобил, без значение от марката, който не е на лизинг към вносителя, не си длъжен да посещаваш сервиза на вносителя за масло и консумативи. Длъжен си да спазваш само сервизните предписания на производителя, включително и вида на консумативите. При поискване вносителя е длъжен да ти предостави пълната информация какво и на какви интервали се прави, кой консуматив кога и с какъв се заменя съгласно изискването на производителя. След което можеш да си биеш камшика и да започнеш да обслужваш чисто новия си гаранционен автомобил във всеки читав сервиз, от който следва да получиш документи, включително и такива за извършено плащане. С които пред вносителя и производителя винаги можеш да докажеш кога и какво си сменял по колата като консумативи и дали си спазил сервизната програма на производителя. От цялата тази хватка няма да изкяриш финансово много (е, зависи от марката автомобил), но ще си сигурен какво и как се сменя по колата. Което е огромен плюс, ако ти пука за нея. Това е и една от причините индиректно да обърна гръб на Мото Пфое. Познавам човек, който чисто новия си Пасат от първото обслужване само в Трансексперт го кара. Никога не е ходил в Порше за консумативи.

За смяна на части по гаранция в официалните сервизи има публични съмнения за далаверки. Производителите не са тъпи и с оглед на това в близко бъдеще едва ли ще отпуснат колана и да разрешат други сервизи да обслужват гаранционно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stucata

Тази информация ми е известна. Въпреки това самият Евгени ме посъветва да поискам писмено от ЕТ (нещо като) съгласие да сервизирам в друг сервиз. Иначе зная за хора (не ги познавам лично), които си обслужват в Транса новите коли. Относно това дали ще ми излезе по-скъпо или по-евтино - и аз не мога да кажа, но дори да е по-скъпо, няма драма. Аз съм от хората, които средства за колата си не пестят...поне докато съм с акъла си и не се излакомя да купя кола, чиято поддръжка не ми е по джоба (опази боже!) - тогава сигурно бих търсил от кой разход да орежа, кой бъбрек да продам :D

Редактирано от Stucata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
piccinini

Ей хора, тоя Евгени е нещо невиждано до сега от мен! Само бях чел за този сервиз и него в частност и имах удоволствието веднъж да говоря с него по телефона. Е сега вече имах и личен контакт. Каквото и да кажа ще е малко - отношението му чисто като човек е много, много над средното за хората в България, да не говоря за майсторите :D Каквото и да го попита човек отговаря прямо и любезно, независимо колко тъп въпрос си му задал. Професионализмът му е на изключително високо ниво - сдобих се с кола, която е за близкоизточния пазар, колата както се досещате има разлики с европейските модели. Евгени направи каквото беше нужно, за да се набавят подходящите части и да направи каквото беше нужно, за да се вкара колата в нужното състояние. Само за разговори по телефона и обяснения изгуби сигурно 1ч. Отделно, отидох да си взема колата към 17:50, още половин час си загуби, за да ми дообясни разни работи. 

Отсега нататък всяка една кола, която имам и е различна от чисто нова, ще поддържам и сервизирам там. Дори и нова да е, пак бих я обслужвал там, но по-горните мнения са точно по тази тема.

Дано все повече хора се отнасят към работата си както Евгени

Поздрави от мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
b3lq7a
Отговорено (Редактирано)

Лично мойте коментари не са с цел хвалба, в крайна сметка там всички си плащаме, еднакво, тия с клубни карти са с отстъпка и за труд и за части (пробвано лично от мен), но няма нищо безплатно! Пиша, за да спестя търсене на "читав" сервиз към съфорумци! Точно все едно ми е дали Евгени или колегите му ще прочетът, как "хваля" или не...! Дори се съмнявам, че понмят никовете на хората или колите им, за тях всяки клиент и кола са еднакви! Сервизът си има достатъчно работа и без нас - форумните досадници, аз съм чакал 3-4 седмици за час, какво като съм от форума и съм редовен клиент... Не се съмнявам, че някога-някъде и в този сервиз са сгрешили нещо, но съм сигурен, че при адекватна рекламация биха поели отговорност! Всеки греши, безгрешни хора няма, дори машините бъркат, понякога! Ако модераторите преценят, нека изтрият личните ми коментари /препоръка и на други "прекалено" доволни форумни колеги/, за да не излиза, че прехвалваме сервиза! Пак казвам, Евгени не е сервизът, макар и собственик, екипа му е на ниво, за това всички /почти всички/ сме доволни! Дори смятам, че за нас, редовните клиенти, е по-добре да си траем и да не хвалим, за да не чакаме толкова за час там! Същото е и при Пепино, докато не го знаеха така хората, все можеше да ти обърне внимание спешно, а сега даже му е неудобно, че няма възможност и трябва да изчакаш! Малко са читавите хора в тази сфера, за жалост!

Редактирано от b3lq7a

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване