Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за парно на О2.


dentist

Recommended Posts

Ами при външна температура около 1 - 2 градуса след 30 секунди си духа студено, може би след около 2 до 3 мин почва да духа леко топъл въздух, поне до колкото го усещам на ръката. Другото интересно е че като запаля и тръгна без да включвам вентилатора и покарам около 10 - тина мин когато го включа духа съвсем студено първите секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 239
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vvarbanov

    33

  • Цецо75

    24

  • turbobiit

    22

  • bojan

    19

Най-много писали в темата

При 0 градуса навън, на 30-40 секунда започва да духа осезаемо топло. За около 3 минути въздуха който излиза е с температура повече от 20 градуса (според компютъра)

post-8598-138453450003_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги, имам нужда от помощ: разглобих всичко до нагревателя, но бялото пластмасово рамо/лост, което се вижда на горните снимки, при мен е преместено към купето (надясно на снимките) и ми закрива напълно достъпа до последния винт отгоре, който държи нагревателя.

 

Имате ли идея това рамо/лост какво управлява и как мога да го преместя напред/наляво? Пробвах на ръка - не мърда, явно се управлява електрически.

 

Снимки от ситуацията при мен - последният винт е над + зад рамото:

 

IMAG1176.jpg

IMAG1180.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предполагам. Да не би да е за клапата на духалките? Т.е. опитай да преместиш врътката или каквото имаш, да духа на стъклото или на краката - може да се промени? Друго какво може да мести?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако никой не знае точно какво управлява, ще пробвам всякакви варианти, но ми се искаше да спестя време и нерви. В тази конфигурация (рамото към купето) съм с изключен климатроник и всички клапи в изходно състояние - т.е. никой бутон не свети. Ама климатроникът си прави каквото си иска, та нищо не е сигурно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позицията му зависи от нагласената температура преди да спреш климатроника/климатика. Трябва да запалиш и да промениш температурата (студено / топло ) и да видищ кога ще спре да ти пречи.

post-8598-138453496968_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм наказан и нямам печка, се замислих какво ми трябва за да я сложа. Явно ми трябва печката. До колкото се ориентирам и трябва яко захранване и връзка към CAN. Самия CAN би трябвало да мога да го гепя паразитно някъде наоколо. Ама захранването ми е малко неясно. Това дърпа къде 80А. Как е направето във фабричното изпъление? Вероятно е с някакъв як предпазител, директно на акумулатора, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и нямам печка, се замислих какво ми трябва за да я сложа. Явно ми трябва печката...

 

http://www.passat-club.ru/forum/threads ... 0%A2%D0%A1

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=99&t=102038

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=113468

 

ето и на английски инфо. Тук човека си монтира печка на кола която няма фабрично такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам. Интересува ме фабрично как е вързано силовото захранване на печката при О2 - къде е предпазителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам ти снимки на кола, която има . Гледаш при теб кои няма и сравняваш : :D

IMHO трябва да е най-левия вертикален предпазител 200 А .

 

post-2149-138453497023_thumb.jpg

 

post-2149-138453497038_thumb.jpg

 

post-2149-13845349704_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и при мен как е, или е на този предпазител който е 80 или на този 100, понеже на + на печката ми е черен кабела

post-8598-138453497044_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа че днес рано опитах номера да духа топло и не видях никакъв ефект.Значио какво направих:Завъртях копчето да е на най-топло после наиснах бутона АЦ и после пуснах да духа на 4-та степен и сио духаше студено през цялото време...И между другото се появи на дисплея числото 4 и снежинка но така и не стана топло.До работа имам 5 мин. с колата и 2-3мин загряване и накрая взе малко да духа топло но си мисля че това е нормално от двигателя.Въпросът ми е правилно ли съм направил врътката или някъде съм згрешил :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е като на последната снимка - мисля, че е най-десният черен кабел към 100А предпазител

А CAN кабелчето към нагревателя не мога да го хвана откъде идва - нейде из дълбините на таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, плюса е директен. А масата къде я хващат. Гледам по форумите я закачат някъде зад педалите, ама на оригиналното вижда ли се къде е хваната обувката? Че не ми се ще да си подпаля мокета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уикенд пак ще се гъзурча под таблото и ще опитам да открия къде е хваната

 

Исках да попитам, ако подкарам случайно моя нагревател, трябва ли да чистя грешката от паметта, че не работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я изчистим, ти го оправи. Макар, че и да си седи там едва ли е проблем, тя просто се пази в архива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Исках да попитам, ако подкарам случайно моя нагревател, трябва ли да чистя грешката от паметта, че не работи?

Честно казано не си спомням, дали като го монтирах и заработи, чистих грешката или тя просто при проверка вече не излизаше. Но това с чистенето е най-лесната част :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след доста ровене в нета установих следното - печките са два вида. Според ЕТКА в Октавия има и от двете без разделение по година, но по моделите, като гледам до 2007 има от двата вида, а след 2007 само F тип.

 

1. Тая със суфикс Е - Управлението е върху самата нея и се командва по CAN. На колегата по напред от снимките е такава. Излиза, че може да се монтира на всякакви О2, включително и бензинови, просто трябва да се активира през ваг-ком.

 

2. Тая със суфикс F - Тя е гол нагревател и се управлява посредством две релета директно от извод(и) на ЕКУ-то. В ELSA имало схемата на свързване, но никъде не можах да намеря информация, как се обяснява на ЕКУ-то че я има. Ставала само за дизели (вероятно защото тяхното ЕКУ има способности да я драйви).

 

Лошото е, че в ebay има само от F серията :( По разни магазини намерих Е, ама цената е отказваща. А F -то нямам идея как да го активирам в ЕКУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-добре е така, Цецо с голия нагревател. Можеш да си монтираш едно бутонче в централната конзола- където има заглушки за копчета. С него ще управляваш едно яко реле от директния + и компа дори няма да знае, че пускаш калорифера. И без това не вдига оборотите като се пусне ПТС-а. Ще може да се пуска независимо, а не като при фабричното - заедно с климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и мен цената на нов с Е накрая не ме устройваше и аз бях почнал да мислия за вариант да монтирам такъв с F и както е казал Димон едно бутонче до бутона за изключване на ASR-а. Иначе има доста неясноти относно ЕКУ-то, май имаше значение какъв е модела, какъв е софтуера и никъде не бях намерил как да го накараш да разпознава че му е закачена печка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мислех си го това. Ама следва въпроса - де да монтирам ключа... грознеят ми присадките... Мислех за едно термореле на водния кръг - като е под 50 градуса водата да работи нагревателя. И един централен ключ да го гаси за лятото, той може и да не е лесно достъпен.

 

Абе сте обиколя из моргите да видя какво има като наличност, може да излезне и някоя Е.

 

Другото което си мисля, е, че в моргата по-лесно мога да проверя F версията, щото мога директно да замеря съпротивлението на реотана, докато на Е версията трябва да го разглобя и да меря по платката, а моргаджиите са едни търпеливи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.