Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за парно на О2.


dentist

Recommended Posts

Ето ги и реотаните по парт. номерчето от цитата по-горе (цената им е от 80 до 200лв в германския ибей):

1428115_b_179ab7272a5d9b72.jpg

 

Лошото е че тези с парт номер 1K0963235E са около и над 1000лв. Аз имам точно такъв в колата които ми изгоря началото на миналата зима.

 

Address 7D: Aux. Heat Labels: 1K0-963-235.lbl

Part No SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Component: PTC-Element 0404

Revision: 00800000 Serial number:

Shop #: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D550D87CFD1

 

1 Fault Found:

00361 - Heater Element for Auxiliary Heater (Z35)

014 - Defective

 

 

Тези които са по-евтини са с парт номер 1K0963235F, но това което намерих в нета за тях е че те не са автоматчни, т.е. не се пускат автоматично и респективно не се спират когато загрее колата. Иначе "печицата" си е супер яка екстра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 239
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vvarbanov

    33

  • Цецо75

    24

  • turbobiit

    22

  • bojan

    19

Най-много писали в темата

Какво означава че не се пускат автоматично? Питам защото вчера си правех експеримента и следях показанията които Димон казва. При мене тая печка работи като изгася ECON. На вън беше около 8-9 градуса. Когато колата загря над 60 градуса (по показания на другия канал, а не по таблото), това не се изключи и аз просто ръчно светнах ECON, че се товари колата, а и вече спокойно можеше да се ползва нормалното радиаторче за отопление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не знам но при мене определено това го няма / не работи - О2 комби 1,9 тди с климатроник от ... Италия. Според вас възможно ли е да пропускат тази "печка" в по-топлите държави? На моята кола и трябват поне 10тина минути да загрее при температури под и около нулата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То... май и моята няма, макар, че наистина на 2 - рия завой започва да духа топло. На място обаче отнема повечко от 1 - 2 мин докато задуха топлото, пък и не виждам разлика при включен или изключен бутон AC. Моята кола е купувана от ЕТ. Прави ми впечатление, че когато не е напълно загряла пуши доста сиво, нормално ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Цецо75 колата е от Италия и той казва че няма...

 

Или няма или е изгоряла. Трябват и 5 минути каране за да задуха топло. На място и трябват поне 15 минути, това е при -5 градуса навън.

 

В диагностиката на климатроника, както беше написал димон, също нищо не отчита, та явно са я спестили при производството. Не вярвам да е изгоряла, щото в Италия едва ли я ползвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, в Италия не се слага тва чудо . Тя е топла страна и не е нужно. Там се набляга на екстрите- като фурнир и др. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, като си гледах грешките от диагностиката се оказа, че и аз имам въпросния нагревател с номер 1K0963235F (скъпият) и се води дефектирал. Имате ли идея кой е неговият предпазител, за да го проверя дали не е прекъснал и като цяло къде се намира нагревателят, че да си го подменя с работещ? В тия студове се оказва актуална екстра :D

 

На Golf е някъде под радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този линк много добре е описано къде се намира

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=113468

малко вероятно е да е изгорял предпазителя, най-често горят едни транзистори в управлението на "печката"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги, Отдавна Ви чета, но дойде време и за въпроси. Днес бях в ЕТ, защото бавно загряваше колата, и ми казаха, че ми е изгорял нагреватела.

evin дали успя да се справиш с твоя нагревател?

Или някой друг да има идея какво да правя, че си е доста студено в София сутрин рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега

трябват малко повече подробности относно какъв точно е проблема с твоя нагревател. Ако имаш възможност да се закачиш към колата и да провериш дали ако пуснеш OUTput test на нагревателя той работи. Защото ако не работи означава, че самият нагревател е изгорял и за съжаление трябва нов. Ако при този тест обаче работи и започне да ти духа топло в колата, но въпреки това грешката за проблем с него стои, проблема е свързан само с управлението и е решим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори. В ЕТ казаха, че е изгорял и нов струва 800лв + смяна 200 лв.

А как мога да пусна този OUTput тест? Само с VAG COM ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200лв за смяна!!!!! Изваждането и слагането му отнемат по 20 минути (само първият път ми отне 2 часа и половина :) но после става супер бързо и лесно).

иначе теста се пуска само когато си закачен с кабел за колата. Малко по-късно ще напиша подробно как се сваля нагревателя и съответно как се оправя ако проблема е в управлението. Решението на този проблем открих в полския форум на Шкода и там имаше потвърждение от няколко човека, че са си оправили нагревателите, при мен също се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Ето и обещананото описание.

Става въпрос за изчистване на грешка:

 

Address 7D: Aux. Heat Labels: 1K0-963-235.lbl

Part No SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Component: PTC-Element 0404

Revision: 00800000 Serial number:

Shop #: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D550D87CFD1

 

1 Fault Found:

00361 - Heater Element for Auxiliary Heater (Z35)

014 - Defective

 

Ваденето на нагревателя става по следният начин.

Първо трябва да свалите пепелнка. За целта се изважда рамката на скоростният лост. Щипките са 6 и са пластмасови. 2 странично отпред, 2 странично отзад и 2 в задната част на рамката в средата. След като я откачите ще видите 2 винта които държат кутията на пепелника.

 

1.jpg

След като ги развиете извадете кутията и развиите левият винт, той държи страничната кора от към шофьорското място.

2.jpg

След като го развиете трябва да свалите кората под волана. Захваната е с 5 винта. Има един при предпазителите отстарни

3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два, по един от ляво и дясно на волана, под декоративната лайсна (на метални щипки е)

4.jpg

5.jpg

И 2 винта отдолу пак ляво и дясно

6.jpg

7.jpg

 

Тъй като конектора за VCDS-а е захванат за тази кора е хубаво да го свалите, за да можете да махнете изцяло кората. Аз не успях (по-скоро нямах смелост да го ровичкам много). Ако не успеете, трябва да извъртите кората към вратата, така че да не ви пречи и да НЕ ОТКЪСНЕТЕ КАБЕЛИТЕ влизащи в конектора.. След като махнете кората под волана е ред да махнете и страничната. За целта трябва да се развие още един винт (освен този зад пепелника)

8.jpg

След като го отвиете бутате кората по посока на стрелките (към предницата)

Следващата стъпка е да свалите въздуховода от парното, държи се само на един винт

9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата стъпка е да свалите капачката на нагревателя. Захваната е с 3 винта, като главата им е с гайка за ключ 6.

10.jpg

Най-долният винт е общ за капака и за самият нагревател.

11.jpg

Следващата стъпка е да развиете двата захранващи кабела. Преди да започнете е хубаво да откачите акумулатора, защото те идват директно от там. След като ги развиете ги изолирайте. Хубавото е че гайките са захванати за клемите на кабелите, т.е. като развивате гайките клемите излизат с тях. След като махнете клемите трябва да се развие горният винт който държи нагревателя.

12.jpg

След това откачвате конектора за CAN връзката и изваждате нагревателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващото нещо е да се махне капака на нагревателя. Държи се на две щипки в двата края, но по-големия проблем е че е залепен на няколко места по дължина. Аз успях да го махна с помоща на голям и здрав нож, като леко се повдига на места. Хубаво е ако има някой да ви помага и да дърпа капака докато го наддигате. Така изглежда отворен

13.jpg

Според колегите от полския форум проблемът е в няколко резистора. (не е нужно да се отделя платката от основата, както е на снимката)

14.jpg

Най-често проблема е при този с червената стрелка (както беше и при мен) От високата температура и малкото сложен припой, елементите се отлепят и спират да контактуват с платката.

15.jpg

С поялник презапоявате където е нужно и после сглабяте всичко по обратния ред. Ако след логване в колата успеете да изчистите грешката, значи вече всичко е наред и нагревателя ви работи. Колеги искам да подчертая че не е задължително ако нагревателя ви не работи то това да е разрешение на проблема, но е единственото (потвърдено от няколко човека) което открих в нета за изчистване на грешката. Успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много як материал, наистина!!! Свалих си мненията, да мога да ги погледна, ако някога се наложи :) Благодаря!!!

 

Да не използвам друга тема, да питам в тази... от няколко седмици/месеци имам един проблем - актуатора на клапата, която е на парното нещо забивал - предполагам, че се е напълнило с прахуляк там и не може да се движи... Избива ми грешка, че двигателчето умирало и не можело да премести клапата - винаги седи на едно положение... От време - на време просто забива... Може ли някой да ми каже, ако се е сблъсквал с такъв проблем, какво да свалям, за да стигна до моторчето и клапата - да видя какво й е... да я изчистя - нещо такова...

 

Благодаря!

 

Поздрави

 

ПП: Като въртя врътката на позицията - прозорци, човек-глава, крака и т.н. - чува се ужасно скърцане отзад, откъм парното и пукане също. Предполагам, че се е задръстила и да не изгоря моторчето да я изчистя някак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности от мен големи! Захващам се с поправката тия дни

Въпросните резистори наистина са запоени зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не мога да се сдържа да не задам един малко глупав въпрос... А именно факта, че моментния разход се увеличава с няколко стотин грама на час при включване на вентилатора на позиция 1 (и естествено поставено на позиция максимална топлина на кола без климатроник) доказва ли, че колата има въпросният нагревател ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че вентилаторчето на първа степен не черпи повече от 20 вата, а нагревателят - поне 20 пъти повече (май и той действа на степени) :-k

От 20 вата консуматор разходът не се вдига, демек - имаш работещ нагревател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доказва ли, че колата има въпросният нагревател ? :)

добре де, а въздуха който вкарва как е - хладничък/леко топъл или все същия студен въздух отвън? Не в момента на включване, а да кажеме след 30 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.