Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Transfăgărășan: Най-добрият път за шофиране в света


VALDO

Recommended Posts

Браво, чудесна дестинация сте избрали, благородно ви завиждам. Може ли малко подробности в цифри - изминати километри (по-конкретно от Дунав мост нататък), изразходвано гориво, цени на нощувка в хотела, лифта... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валдес, ЕВАЛА!!!

 

П.С: Следващият път няма да съм зает..... и съм заедно с вас, нали ти е ясно. За съжаление точно на тази дата имах ангажименти! Но нищо, next time!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, чудесна дестинация сте избрали, благородно ви завиждам. Може ли малко подробности в цифри - изминати километри (по-конкретно от Дунав мост нататък), изразходвано гориво, цени на нощувка в хотела, лифта... ?
От Дунав мост до хотела е 285km.Общия пробег е 1250km.Общия разход го написах колко е!Цената на нощувката в хотела е 68лв.за двойна стая.

Цената на лифта я има на снимка по-нагоре!

Иконома е прав за винетката-12леи беше.Интересното е,че цената за преминаване на Дунав мост от наша страна е 4лв.,а от Румънска е 27леи!!!

Цените на хранителните стоки в магазинчето на селото бяха близки с тези в България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее, Валдес - хвала. Много интересна и уникално представена разходка. А за снимката smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еваларка, батка! И аз искам някой ден да го пробвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! Виждам, че има запалени да посетят това закътано в Карпатите местенце. Много би ми се искало да го направим заедно като КЛУБ! Колегите от ретро клуба бяха отседнали в една от хижите на върха, а имаше и разпъната палатка :)

При съществуващи невероятни маршрути, както в нашата Родина, страните съседки, а да не говорим в центрана Европа, мисля, че остава желание и да организираме по 1 поход на 1 или 2 години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трансфъгараш е уникален проход, не знам дали знаете колко войници са загинали докато го построят по Чаушесково време, но по - добре не питайте, също и за тоновете използван тротил. "Бащицата" решил да има път през най - високото в Карпатите - Фъгараш, за да дойде другия бащица от север да му спасява задника, така и не го спасиха.

Ние го минахме с три джипа Дискавъри в края на юни месец и на южния склон имаше още преспи сняг, а на северния свлачище от камъни, на завоя на водопадите даже имаше табела че е затворен. Снегът там не се чисти, така че проходът е отворен няколко месеца в годината.

Навсякъде беше черно от румънци, толкова много хора с автомобили на едно място високо в планината не бях виждал, долу около язовира също. Около всеки ручей - барбекю.

Нашите снимки са тук http://www.forum.landrover-bulgaria.com ... =82&t=1350

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Мерси за разходката :)

Можем да се организираме догодина лятото да отскочим до там с някои колеги ако има наистина желаещи.

А като го гледах по снимките пътя и аз се замислих за мотор...май повече кеф ще донесе от колата, особено в изкачването smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един линк с класация за 15-те най-красиви пътища в света:

http://carsroute.com/top-15-most-beauti ... -the-world

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз на това се надявам!Иначе гледах,че го дават с 100m по-висока надморска височина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за разказа! Аз също имах удоволствието тази година през Август да прекося Карпатите през прохода и останах не по-малко изумен. Аз минах от северната към южната страна, а за тези, на които им е интересно, могат да преминат през моите очи прохода Трансфагарашан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

velito, чудесен разказ. Супер пътуване до Унгария. И аз ходих два пъти до Турция и много съжалявам че не е вече във Ф1. Бил съм и на Спа и Силвърстоун. Посетих тая година Барселона за зимните тестове на Ф1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.