Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Шафте, тва не троши ли полуоски с 16ки  :wacko_2:

 

Никаква идея - това служи за движение на до 15км от вкъщи (да мога да не го мисля, като се строши, оставям го, където се строши и се прибирам пеш без проблем) :D

 

Иначе, тропа си нещо, никой не успя да го намери какво е и си я караме така - тропайки си :) Обаче е, като малка резачка - рови из преспите и се движи супер приятно :D

 

Току що имах бързо излизане и я карах - една кифла с мазда 6 ме освири с е-баси злобата и ръкомахане и т.н. - нещо беше яко нервна... и видимо бързаше, защото ми беше на 50см от задната броня нон-стоп... по едно време реших, че ме бута. Ама така е :) Това е забавна кола - колкото по-малка е толкова повече овцИте ти се качват на главата, докато с джипката всички овцИ, като тая - се пазят... 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нанкук ICEPT EVO 2 W320, минати около 5000км зимата. Много добра гума.Върви в сняг,киша,лед. Спира чудесно. Нямам никакви забележки към тях. Перфектни. Супърба е като залепен за пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да го потвърдя и аз - супер гума! Даже заради доброто представяне, сега ще си взема и летни Ханкук. Харесал съм си Ventus Prime3 K125.

Както Боре беше писал - цена/качество няма какво да ги бие. Браво на корейците и унгарците, които ги произвеждат!

 

p.s. - Имам леко чувство след рязко тръгване...Как да го обясня не знам. Спрямо грипа, който има при тръгване, очаквам, че ще спира по-зле от колкото го прави. Или аз нещо се филмирам или гумата спира по-добре от колкото тръгва.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива гуми. Едно време имаше едни малоя креста, на сняг зле с потеглянето, но спирането беше уникално на сняг и мокро.

Офф: с к125 няма да сбъркаш, но те имат и по-хард модели при 17 цоловите. Погледни и тях.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време, когато ходех по планински и ралита, тренировъчната кола се караше с Малоя. Един от спонсорите беше фирмата, която ги внасяше. Руди нещо си... И да, гумата хич не беше лоша. Беше с меки бордове, но по всеки останал показател - доволно! А не е като да е видяло леко каране :D

 

Гледах и другите Ханкуци летни, но те са си "спорт". Което първо за Супърба е тъпо, тъй като е тромавичък. И второ, някви скоростни индекси от сорта на Y i W да им плащам цената, при положения, че тоя туч заради кофти кутията едвам вдига 250...не мерси :D

Още повече, че както съм казвал и преди - Скоростния индекс е максималната скорост на гумата при максималното и натоварване, а не по принцип =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма универсална зимна гума. В момента на Мицьо съм с Dunlop Winter Sport - не съм доволен. Гумата е супер на магистралата, но на снега е гола вода. Управлението не е достатъчно точно, подхлъзва, спирането е далеч под очакваното. За сравнение Нивата е с Semperit Sport Grip на 5ти сезон. Спира по-добре и се управлява по-точно. Просто Semperit-а направен повече за сняг отколкото за магистралата. Но на кишата вчера и днес представянето му беше доста незавидно. То на киша почти няма гума която да се справи добре, но все пак. Ще търся гума с по-едра шарка. Да, по-шумна ще е, но при нивата няма да се усети  :blush: Супърба ще изкара още един-два сезона с тези гуми и след това ще му търся нещо по-добро. Нещо което да не е топ на ADAC, но пък да се представя добре с снега. В крайна сметка нали затова взимам зимни гуми - да газя в снега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука ти е грешката според мен. Аз за това и взех Ханкука. Защото като изключим сместа, шарката е по-скоро за водна гума. От тия грубо 5 месеца и половина зима, караме на сняг няма и 10. Останалото е сух асфалт и вода...Разбира се, ти най-добре си знаеш къде караш и какво търсиш, но аз вече не виждам смисъл от M+S гума в пълния смисъл на "думата". Поне в България де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... От тия грубо 5 месеца и половина зима, караме на сняг няма и 10. Останалото е сух асфалт и вода...

Аз и днес бях с нивата, че кишата при мен беше трудна за преодоляване. А вчера имаше и закъсли. Затова моето търсене е различно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клебер явно са уцелили баланса ... в сряда сутрин в 4 обиколих цяла София и само на новия участък от бул. Брюксел ми светна за секунда тракшъна , а на сухо и мокро са доволно тихи и с определено добро спиране (освен на лед)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм много приятно изненадан от гуудрича, който дойде аванта към колата. Гумата е на един сезон и в последните снегове по Сф и планини нито за момент не се изложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима карам с нов Нокиан WD3 205/55/16 - това е най-добрата гума, която съм карал до сега. Отлично представяне по всички показатели. Когато съм сам в колата и няма коли около мен натискам малко повече да видя, къде е лимита на гумата и съм просто очарован от поведението на Суперба. Гумите не изгубиха сцепление на мокри жълти павета при рязко спиране и агресивно потегляне. До сега винаги там съм бил пълна шейна с различни коли и гуми. Голям плюс от мен за тази гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да го потвърдя и аз - супер гума! Даже заради доброто представяне, сега ще си взема и летни Ханкук. Харесал съм си Ventus Prime3 K125.

Както Боре беше писал - цена/качество няма какво да ги бие. Браво на корейците и унгарците, които ги произвеждат!

 

p.s. - Имам леко чувство след рязко тръгване...Как да го обясня не знам. Спрямо грипа, който има при тръгване, очаквам, че ще спира по-зле от колкото го прави. Или аз нещо се филмирам или гумата спира по-добре от колкото тръгва.

Ха, явно отново ще сме си другарчета, поне по отношение на избора на гуми!

Аз, също съм се насочил към избраните от теб джапанки. Имам лека дилема, между Ханкоок и Унироял, но май ще са Ханкоок.

Отново, много балансирана гума, отново много добри отзиви от познати /вярно, само за един сезон/, отново много добра цена!

Само дето, при мен ще са на 18 цола...

Лятото, ще видим дали не сме сбъркали.

Аз поне, от зимните съм мнооого доволен!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм го казвал, но за мен Унирояла е 2.5TDI на Континентал...Малко са се объркали :D

Ти беше един от хората, които послушах за Ханкук и не сбърках. Имам да черпя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според последния тест на аутобилд за летни гуми размер 225 50 17 ханкук е по-добра от унироял, но пък унироял е най-добре спиращата на мокро гума от целия тест.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги,здравейте!Някой има ли опит със зимни гуми Нексен 235/55R18?Поведение на сухо,мокро,сняг,шумни и твърди ли са,носят ли на дупки и т.н.Знам,че сигурно не са кой знае какво,но ми изпадат изгодно и се чудя дали-или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колеги чудя се какви зимни обувки да купувам на шкодака, алпин 6 или тс860, гледам сега са намалени на по 117-120лв бройката? А ако има и други предложения още по-добре. Няма да карам из високо планински райони, а предимно градско, но с оглед снегопочистването по нашият край си е почти планинска обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да пробваш Алпин 6.Вярно,че е нов модел гума и няма отзиви,но е нова разботка и най-малкото ще имат добър пробег.Шарката е по-едра,което обещава по-добро представяне в снега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от Нокиан WD3. Не е шумна. Вози много комфортно. Не съм имал проблеми на мокро и на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Момчета!

Да помогна със съвет на всички, които не искат да правят компромиси...това е гумата - https://diana-ltd.com/tire?21738

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Момчета!

Да помогна със съвет на всички, които не искат да правят компромиси...това е гумата - https://diana-ltd.com/tire?21738

Хм ...  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи в какви условия ще се кара колата. Една гума е добра за градско и предимно магистрално, съвсем друга гума е необходима за планинско и извън/градско в някой малък град, където хората рядко виждат снегорин и сами си правят партини. От друга страна едни шарки са добри за мокро и киша, а съвсем други за дълбок сняг. Гумите с по едър грайфер са добри да копаят в снега, но на сухо и мокро са шумни. Варианти много, всеки да си прави сметка къде и колко ще кара и да не се предоверява на тестове и хорско мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Момчета!

Да помогна със съвет на всички, които не искат да правят компромиси...това е гумата - https://diana-ltd.com/tire?21738

Остава и да напишеш защо смяташ така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.