Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

В момента се оглеждам и в Дънлоп 4Д, моделът е от тази година и все още няма коментари и впечатления.

 

Не е нов, от няколко години се прави! Ники има цените и може да сподели колко струват. Мой приятел кара такива на С-класа и е доволен, но повече не мога да кажа за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, насоката на темата се отплесна сериозно. Ще Ви помоля за повече обективност. Ники си е харесал три марки гуми и пита за тях. Ако не можете да дадете мнение за тях, моля Ви, не се намесвайте в дискусията. Ако смятате, че можете да предложите алтернатива на избора му, направете го на ЛС. Поразчистих темата, моля да бъда извинен от всеки колега, който се почувства засегнат от това ми действие.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посъбрах всички теми за зимни гуми на едно място. Може да са се поразместили малко постовете smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя най-вече дали да купувам нови зимни или да си карам със старите. А те са : Michelin Alpin A3 205/60/16; имат още доста грайфер, но това ще им е пета зима и досега съм им навъртял не по-малко от 45 000 км. Дайте акъл, 'щото гумаджията вика да ги карам и тая зима, а аз малко се притеснявам.

 

П.П. Не си купувайте Dunlop SP Sport MAXX летни - за две лета заминаха, шумят ужасно и се износват неравномерно. Като ги взех бяха на две седмици и пишеше "Made in Germany", взех ги от Диана в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти каже някой? Строго индивидуално е. Зависи от местонахждение, шофьорски навици, къде ще се вреш, какви са гумите, каква е колата....

 

Има хора карат и с 10 годишни гуми. И не закъсват... Има такива дето с нови гуми за 1000лв. ги вадят на ръце от окопа...

 

Ти си преценяваш. И да ти даде съвет някой, не би трябвало да го взимаш в предвид! Имаш си глава, отговорността си е твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми доста карам през зимата, защото обикалям по курортите, а и на магистрала имам солидно количество километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че подобни решения не трябва да се взимат под давление на форумни мнения, това се опитвам да ги кажа. Форумците нито ще те вадим от преспите ( е ако сме наблизо ще помагаме), нито ще ти плащаме гумите. Та да те бутаме в едната или другата посока на решението.

 

Един шофоьор в днешно време, трябва сам да решава кога да смени гумите си. Тук ще получиш мнения, ама всеки го гледа от собствената си камбанария. За някой не проблем да се бръкне и да извади 800лв. за гуми всяка година. За други тия 800лв. са храната на семейството за цяла зима...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мненията на Цецо75.

Съвет за избор на гуми е много субективен. Затова не трябва да се разчита на него.

Всъщност си е личен избор. Харесвате си марка, шарка и така.

Аз съм с Корморан, предстои им четвърта зима. Доволен съм. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токущо сложиш зимни гуми - нови Dayton DW510 195/65/15. Взех нови 4 бр. за 300 лв. + монтаж 23.50 лв. = 325.50 лв. На старата кола зимата карам с такива, доволен съм и затова и за шкодата пак такива слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да им избираме шарката? :-k

Да не си избирам жена, че да я гледам ........ smile048

Е как няма да гледаш шарката? Поне за мен, тя е основа при избора на гуми, независимо зимни или летни. Да караш с V-образна шарка или с "блокчета на една линия" - разликата е огромна! Разлика в шума, сцеплението, отвеждането на вода...куп неща, които не са никак маловажни, за мен разбира се.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да им избираме шарката? :-k

Да не си избирам жена, че да я гледам ........ smile048

Е как няма да гледаш шарката? Поне за мен, тя е основа при избора на гуми, независимо зимни или летни. Да караш с V-образна шарка или с "блокчета на една линия" - разликата е огромна! Разлика в шума, сцеплението, отвеждането на вода...куп неща, които не са никак маловажни, за мен разбира се.

smile027

Що се отнася до шума и карането на мокро съм съгласен с Велко - на Мерцедеса 2 години бях с Vredestein Snowtrac (комбинирана шарка - кубчета и V-образна), когато ги смених с Snowtrac 3 (изцяло V-образни) разликата беше осезаема - много по-тихи и много по-стабилни на мокра настилка. За сметка на това кубчетата на Snowtrac държат по-добре на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се съглася с вас.

Вероятно така разсъждавам, защото досега винаги съм карал с V-образна шарка. smile049

Струва ми се, че в БГ сравнително малко нови модели са с шарки на блокчета.

Иначе и аз карам зимни Вредщай-3 и Младен ме открехна (показа), че на този модел са изрязали 2 допълнителни канала по дължина, за да намалят шума. Ако трябва да сме честни над 100 км/ч пак се появява онова свирукане на Вредщайна, но поне е мелодично и поносимо, а не някое досадно виене.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес колата е с нови зимни гуми-DUNLOP SP WINTER SPORT 4D 225/45R17 91H.

Благодаря на Младен за бързата реакция по доставката на гумите и смяната! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло основните неща важни при избора на гуми е че това че по форумите някой е писал че кара с еди какви си китайски примерно гуми и е много доволен - не означава че гумите стават за нещо :) И че няма как ниския клас евтина гума, корморан примерно, да е също толкова добра като високия клас скъпа, дънлоп примерно. И накрая всичко опира до парите и компромисите с всяко едно нещо заради първото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....И че няма как ниския клас евтина гума, корморан примерно, да е също толкова добра като високия клас скъпа, дънлоп примерно....

Естествено.

Но аз откъдето мина с корморана, някой с маркова гума може и да не мине и да каже, че не е добра, в полза на някоя друга маркова гума, не говорим за евтините. Затова казах, че мнението за гумите е много субективно.

А от марковите гуми каквото и да се вземе, все е добро. Поне аз така мисля.

А си взех Корморан, колкото да се каже, че съм със зимни гуми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва брат ми "колата ти е толкоз слаба , че не може да пребоксува , ами направо тръгва" smile091 със седем годишни зимни гуми миналата зима излизах без да разривам пред колата , че и извличах закъсали в паркинга , тъй че тез твоите гуми ако ги сложиш на кола с двойно повече коне няма да мръдне и метър smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... тъй че тез твоите гуми ако ги сложиш на кола с двойно повече коне няма да мръдне и метър smile049

Не ме разсмивай, моля 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65 R15 - Barum Polaris 3

От миналата зима съм с този модел - доволен съм, добре се държат на снега и леда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега гума да държи на лед.........

баш ти ли не знаеш с какви гуми карат на Рали Монте Карло, жалко че са забранени извън автомобилния спорт .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.