Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

До "PRR" - Между другото, "Semperit"-а е една от малкото Зимни Гуми за Сезон 2018/2019, която ми хареса като шарка. Дано си държат все още на името..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подарих ги тия гуми, защото бяха с DOT 2012, макар и края. Човека ги кара и засега казва, че е доста доволен. Тези дни се надвам да сподели как е било и в снега, че досега беше основно на сухо или дъжд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си и мислех Sava Eskimo на 5 сезона се оказаха много зле, по моите критерии. Изглеждаха добре, меки на пипане, с доста грайфер. Монтирах ги на колата с идеята да ги пробвам. Но щом застудя ABS-а и ESC-то полудяха. И ги смених с Hankook бла-бла RS2. Това преди две сесмици. Вече врътнах 300 км.,предимно градско и малко по магистрала,и за сега най силно впечатление ми прави разликата в шума. Доста по тих е hankook-а. И доста по добър при дъжд. Ще видим как се на сняг по нататък. Eskimo-то бяха доста добре на сняг предишните години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен един добър отзив за - Vredestein snowtrac 5. Пробвах ги на лед и сняг, и се държаха добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да дам положителни отзиви за Kleber Krisalp -  гумите са на 2 сезона, но преди 2 дни без проблеми минах с тях през Петрохан, който не беше добре изчистен, да не кажа почти никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Hbr" - Два Сезона и сега започват трети или сега започват втори "Kleber"-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До "Hbr" - Два Сезона и сега започват трети или сега започват втори "Kleber"-а?

 

Сега им е вторият сезон, за трети ще мога да кажа догодина.

Редактирано от Hbr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!
Аз сложих на моята Шкода Румстър такива каквито ги дават по каталога. 195/55/15. Избрах си Фулда Кристал Контрол HP3 . Тъй като до преди това съм карам Немец пак с фулда но Крисатл монтеро и само яки емоции съм имал. От фулдата на Шкодата съм много доволен., като една по-висока кола я натиках в едно дере и напред и назад илязох. В наклон от място пат тръгват, на лед искат да са една идея по-меки и добре се носят :) . Вс добро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта Sava-та се представи много добре на сутрешната поледица. Естествено на лед не могат да се очакват чудеса, но все пак бях доволен от отрицателното ускорение предвид и наклона. Ама хич не ми се ще пак да изпитвам сутрешните чувства и да проверявам качествата на гумите :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин загубих доверие в обувките си. Но goodyaer ug9 на октавията се справиха много по добре. В интерес на истината, тротоарите бяха доста по замръзнали от самите улици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GoodYear UG9 втори сезон. Само чаках да падне снежец и обиколих всички баири по Княжево и се качих до пътеките на Петрохан - навсякъде мина.

Страничното занасяне като че ли е малко в повече, но може аз да влизам по силно в завоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Давам още един отзив за Hankook Winter i cept evo2 след два пълни сезона употреба.

Гумата е супер. Вторият сезон се държеше както и първият - безпроблемно. Не съм видял много зимни условия, каране в сняг, киша, кал и прочие, но той кой ли ги вижда в България вече. Основната причина поради която взех тоя модел е, че мислех, че ще се справя страхотно на мокро. И то си е така, нямам забележки. На студен асфалт също не съм почувствал проблеми или някаква несигурност. Имах възможност да ги покарам по-бързо и в първите топли дни през Март и не съм усетил да прегряват, което за мен също е плюс. До тук два пълни сезона много добра и вярна служба. Надявам се третият да са така и ще ги обявя за перфектно попадение :)

 

п.с. - Изпапаха през това време и няколко сериозни дупки, но да чукна на дърво изглежда да са здрави. Но това е страшно субективно и въпрос и на късмет.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте колеги,имам известни колебания на какъв вариант за гуми да се спра,отскоро имам моята Фабия и съм за 4 нови.Обмислям вариант отзад да са всесезонни и отпред според сезона.За всесезонни съм се спрял на нексен които на 14 цола се бият с лидерите.Но за зимни имам още колебания между няколко марки пак нексен,кумхо,фулда и платин,моля ако някой е карал с тези марки да сподели впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените марки залагам на Фулда , а варианта с две по две лично на мен не ми е любим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз май за фулда клоня,макар че и нексен и кумхо не са лоши но за платин нямам идея уж за немски ги дават но аз не съм ги срещал.специално с варианта за две всесезонни отзад и две отпред според сезона го практикувах на предната кола и бях доволен.но имот друга страна аз гума повече от три години не я карам.

Редактирано от radoo87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rado, ако ще взимаш всесезонки - вземи най-добрите! Goodyear Vector4seasons gen2 или Michelin Crossclimate или евентуално новото Конти continental all season contact. След което - според това какво точно си взел - ще видиш дали ти трябват 2 зимни или летни за отпред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Galliard33 написа:

Rado, ако ще взимаш всесезонки - вземи най-добрите! Goodyear Vector4seasons gen2 или Michelin Crossclimate или евентуално новото Конти continental all season contact. След което - според това какво точно си взел - ще видиш дали ти трябват 2 зимни или летни за отпред. 

По принцип първоначално обмислях 4 броя Гудиър вектор.Но понеже работя с много хора и всеки ми казва всесезонна гума няма и реших да си карам както преди с две всесезонни отзад които на две зими и две лета и ги махам,и отпред зимни или летни.Но като се поразчетох специално за моя размер нексен излиза първи,бие и мишлен и конти.За големите вече ще е другояче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бие нексена (кой модел и кой тест гледаш?), знам ли?? Но аз съм вече 2 зими и 2 лета с 4 еднакви всесезонки Вектор4сезона ген2 на Гранд Витара (17ки) и съм очарован! Преди това сменях летни/зимни и все се оказвах с неподходящи гуми в преходните сезони. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С летни Nexen съм фабрично от завода. Изобщо не съм доволен от тази марка. Два пъти досега ми се забиват предмети от пътя в средата на страничният борд на гумата.

Първият път беше мека тел, вторият бодил от дърво (гумата се спука). Колата я карам само по асфалт. Никога не ми се е случвало подобно нещо с други марки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Идва време за нови зимни гуми. Като цяло съм дългогодишен фен на марките Kleber и BF Goodrich. Отново съм се насочил към тази марка, но в полезрението ми попаднаха Bridgestone Blizzak LM005, за които прочетох че били единственият модел, на който всички размери са с клас на сцепление А. Някой има ли преки впечатления от този модел, за да преценя дали си заслужават по-високата цена спрямо Kleber и BF Goodrich?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, berberov_sm написа:

Здравейте! Идва време за нови зимни гуми. Като цяло съм дългогодишен фен на марките Kleber и BF Goodrich. Отново съм се насочил към тази марка, но в полезрението ми попаднаха Bridgestone Blizzak LM005, за които прочетох че били единственият модел, на който всички размери са с клас на сцепление А. Някой има ли преки впечатления от този модел, за да преценя дали си заслужават по-високата цена спрямо Kleber и BF Goodrich?

Поздрави!

 

Тази година май е нов модел Bridgestone така че мисля че впечаления няма още.Иначе шарката изглежда доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.09.2019 г. at 22:52, Speedster написа:

Иначе шарката изглежда доста добре.

Да и на мен ми грабна окото. Ще се поослушам още малко. Веднъж изневерих на Клебер-а с Тойо и не се получиха нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам дали някой е успял да пробва последната зима Мишелин Алпин 6 и дали си заслужават парите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, включвам се и аз активно в темата :)

 

Интересувам се от мнения за Bridgestone LM005 (Blizzak), както колегата @berberov_sm 

Допълнителни данни в моя случай: 225/45/17 91H FR, ако е от значение.

 

 

Търсех да са и XL, но след няколко кратки консултации с гумаджии предимно продавачи ми казаха, че вече за леки коли по-малко и по-малко ще се предлагат XL. Било някаква нова концепция. Вярно е, че гумата е по-тежка, че разхода се вдига, но сегашните, които искам да заменя са XL и исках да продължа традицията. Май, май само заради някакво спокойствие.

 

Та с въпросните гумаджии коментирахме, че за този зимен сезон фаворит цена/качество бил точно този Bridgestone LM005.

Цена около 200 лв/брой с ТО за размера посочен по-горе.

 

По принцип съм голям фен на Continental и лично за мен той няма равен нито зима, нито лято. Аналога на Континентала стига цени от 240 лв/брой - Contiwintercontact TS860.

ЕТ са пуснали гуми за тази зима, но там Continental-а е на цена 270 лв/брой.

 

Бих се радвал да коментираме следното:
1. Има ли колеги с Bridgestone LM005. Дори не знам дали не е за първа година този модел...

Ако не е, нека сподели впечатления.

2. Когато избирате гума, в случая зимна интересувате ли се от XL и FR? Аз тези две "екстри" ги търся много, особено FR.

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.