Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки и дискове - размисли и страсти!


masterOne

Recommended Posts

Мерси за информацията колега,

Предните ми дискове са 345х50 и струваха около 270евро двата, а задните са 310х49мм и бяха 180евро.

Явно ще взимам червени.

 

Е това е дзвер. Те задните са ти като чинии, предните са си направо.... грамадни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dimibo

    7

  • bega4kata

    5

  • masterOne

    5

  • Vladi_a

    5

Най-много писали в темата

Мерси за информацията колега,

Предните ми дискове са 345х50 и струваха около 270евро двата, а задните са 310х49мм и бяха 180евро.

Явно ще взимам червени.

Нещо се бъркаш няма такива размери , и ако е 50мм. широк къв е тоя апарат дето от 30 мм сток слагаш 50 и всичко е ок ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерите, които съм дал са Диаметър Х Височина на спирачното покритие, а за дебелината си прав, при нов диск е 30мм, а допустимото износване е до 2мм, т.е. 28мм дебелина.

Извинявам се, ако съм объркал някого, но така ми дадоха размерите, както съм ги и написал s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Само да не се стреснеш първите няколко километра, че ЕВС-то имат някакво грапаво лаково покритие и докато то падне при мен имаше мноооого яко стържене.
Да спират или да свирукат? :mrgreen:

ПС: Все още спират и свирукат, ще видим кое първо ще изчезне спирането или свирукането, да му мислят околните, мен не ми пречи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Незнам защо, но още свирукат и спират де, вече са на почти 3500 км.

Забелязвам и един негативен момент с по-доброто спиране - тези зад мен доста често не съобразяват дистанцията и аха да стане фал вече на няколко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Да изтупам малко темата, че доста прах е хванала, пък и на мен ми се налага да мисля по този въпрос :) По принцип съм доволен от спирането на колата, но ми прави впечатление че накладките свършват бързо. Пробвал съм Textar, Brembo, TRW и LPR, като пробега, за който се износват е почти еднкъв(около 8-9 хил. Км). LPR изкараха най-много, въпреки че са най-евтините.

Та ако може да споделите опит, понеже не съм пробвал ЕВС, дали ще карат повече при по-агресивно каране, и по-важното-дали ще спират при по-ниски температури(примерно зимата в градски условия)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми хвалят ebc greenstuff спирали на по-ниски температури по-добре от обикновени но цената им е x2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как за 8-9 хил км свършват накладките ? Моята кола е вече на 65 хил.км - и съм още с оригиналните накладки. Гледах ги сега като сменях гумите - имат още доста хляб в тях. Не бих казал, че съм от спокойните шофьори - дето карат бавничко с 40-50 в града и с 90 извън града. Колата постоянно е на обороти...а това по принцип изисква и повече спиране и съответно повече изтъркване. Замисли се за ОЕМски накладки - трябва да издържат къде къде повече....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите апарати с накладки имам и на 100-цата, и карат около 40 Хил. Км. Не бях се сетил за ОЕМ накладки, но се опасявам, че за тия ретро коли може и да няма налични.

 

на мен ми хвалят ebc greenstuff спирали на по-ниски температури по-добре от обикновени но цената им е x2

Те нека са на двойна цена, въпросът е дали са по-износоустойчиви от обикновените :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM накладките отпадат, няма наличност, на поръчка са и струват колкото 6 комплекта textar или 2 комплекта червени ЕВС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM накладките отпадат, няма наличност, на поръчка са и струват колкото 6 комплекта textar или 2 комплекта червени ЕВС :)

защо ли!?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли АТЕ??

Не намирам налични накладки от тази марка из вносителите.

  

защо ли!?

Ми знам ли, 542 лв за едни накладки ми се струват множко :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По друг начин ще спират просто, но е множко, вярно е. Но, който си има брадичка, си има и гребенче.

Скоро сменях на Ок рс3 на Иван с червената,над 300предните,за Тоарег 3.0тди са към 800 четирите, за с8 са 1000лв и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова и питах за ЕВС-тата, защото предполагах, че няма да са евтини ОЕМ накладките. Та който иска може да сподели дали спират добре в студено време и дали изкарват повече при агресивно каране :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , възможна ли е смяната на спорачните дискове от 288мм на 345мм само отпред а отзад да си останат оригиналните. Колата е Супърб 2 дизел 140коня , а смяната да е от в6. И въобще какво се сменя , всичко комплект ли да търся .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , възможна ли е смяната на спорачните дискове от 288мм на 345мм само отпред а отзад да си останат оригиналните. Колата е Супърб 2 дизел 140коня , а смяната да е от в6. И въобще какво се сменя , всичко комплект ли да търся .

С какъв размер джанти ще я караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери това, както и другите разлики е задвижване и окачването между 2те...

Ще погледна по ЕТКА  как стоят нещата ама с тоя лош нет по немско си е мъка.

Миналата седмица ходих до местен тунинг шоп и имаше готови китове на МТМ и някакви Тarox/или нещо подобно/ .Да не сложа брембото  ме спря ценат близо 5200евро с работата ама пък хващат очото :angry: 

Тия тарох стават ли че нещо не мога да прочета отзиви за тях , а даже и в БГ си имат представител. Също така ми предложиха VMAXX кит ама на цената на сегашните ми железа дето за нищо не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Моля за  извинения ако повтарям  тема ( макар че  погледнах в  търсачката и не намерих ),   но бих искал да  попитам за съвети и насоки за  спирачки на  Фабия 1  РС .

Попадал съм на инфо , че се  слагат по-големи  дискове и предполагам и накладки също.

Ще  съм балгодарен ако споделите мнения и препоръки :)

За сега колата си е  със  стандартните  130 или 131  коня и се  движи прилично .

Според споделените мнения по горе оставам с впечатлението, че  оригиналните  винаги са  за предпочитане...  , но след като проверих колко струват оригинални фарове ( защото не светят добре )  не зная  дали ще имам достатъчно  психическа устойчивост да  чуя  цените на  дискове и  накладки :)

Също така  видях коментари  за определени  марки, че  е  добре  ако се ползват да не се купуват от България  :( което  е  жалко..., но е по-добре  да се  знае, особено когато става  дума за спирачки .

Предварително благодаря !

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат се дискове 312 мм от ауди тт, ауди с3, леон купра, октавия РС, голф 4 2.8 V6. Щи ти трябват и супорти за спирачния апарат. Апаратът е същия, но при желание може да се сложи апарат от ауди а4/а6 и пасат ате 57, който е с бутало 57мм за разлика от стандартния с бутало 54 мм. За такива апарати се сменят и спирачните маркучи с такива от Ланчия либра. Накладките са едни и същи и при 288 и при 312.

Малка, но съществена подробност е, че при монтиране на дискове 312 мм, губиш възможността да караш с 15 цола джанти и минимумът става 16 цола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, какви накладки може да сменя на предните спирачки? Дисковете са ми почти нови, не знам каква марка са, но почти нямат ръб, а и сегашните накладки са скоро сменени - марка TRW. Струват ми се твърди и колата не спира така както ми се иска. Едно време на баща ми му бяха сменили накладките с TRW na 124-ката и решихме, че има проблем, после като ги смениха всичко беше наред, но не помня каква марка бяха, а и е било преди толкова време, че едва ли има значение. 
Търся нещо, което да държи 20-25 000км, да се хаби бързо, но да кове в/у диска без да го износва прекомерно бързо. Вие от какво сте доволни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтърси се, мисля, че имаше писано за спирачки. Хубаво е да са комплект - дискове и накладки. Има си меки, средни, твърди... Ако помнех - да дам съвет, ама пусто - нямам конкретни предложения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.