Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ниска О2


sdaskalov

Recommended Posts

Моята е вдигната (5-7 пръста и малко от ръба на калника до гумата), ако ти е полезно ето ми VINA: TMBBS21Z882103744м

Само за справка видях че твоята е дизелова , аз съм с бензинова , дизеловите не са ли с по-усилено окачване заради по-голямото тегло на агрегатите и съответно номера ти да не ми върши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не мога да ти кажа за съжаление.

Но ако искаш дай си VIN-а да видя дали може да открия нещо във фирмения софтуер.

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Реших да пиша може да помогна на някой с коментара си.

 

След като имах същия проблем на Октавиа 2 2008г. с ниска задница (оригинално с 1K0 511 115BF ужас) и го реших с тези пружини - LESJOFORS KME4295088

Които отговарят на VAG:

1K0 511 115DK

1K0 511 115DJ

1K0 511 115CR

Това са пружини за octavia 4х4 които всъщност са най-яките преди Octavia Scout.

Еднакви са като вид с Golf 5,6, Touran 1 1T1,2,3, Yetti 5L, Superb 2.

Колата се повдигна отзад с 4-5см и стана супер нямам забележки, не подскача, амортисьорите се справят супер, а не съм ги пипал тях.

По каталог излизат над 30модела пружини с 1K0 511 115 само в последните 2 букви е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dobatavision написа:

LESJOFORS KME4295088 - 68лв за 1 брой. това е цена с отстъпка.

132лв общо.

А, от къде ги купихте?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 3.09.2019 г. at 15:08, dobatavision написа:

Реших да пиша може да помогна на някой с коментара си.

 

След като имах същия проблем на Октавиа 2 2008г. с ниска задница (оригинално с 1K0 511 115BF ужас) и го реших с тези пружини - LESJOFORS KME4295088

Които отговарят на VAG:

1K0 511 115DK

1K0 511 115DJ

1K0 511 115CR

Това са пружини за octavia 4х4 които всъщност са най-яките преди Octavia Scout.

Еднакви са като вид с Golf 5,6, Touran 1 1T1,2,3, Yetti 5L, Superb 2.

Колата се повдигна отзад с 4-5см и стана супер нямам забележки, не подскача, амортисьорите се справят супер, а не съм ги пипал тях.

По каталог излизат над 30модела пружини с 1K0 511 115 само в последните 2 букви е разликата.

Разгледах посочените от теб пружини и установих, че като размер всички са еднакви, разликата е само в дебелината на телта. Пружините за Scout са с около 2 сантиметра по-дълги, обсъждали ли сте ги с твоя майстор като вариант дали ще станат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще станат от Scout според мен но ще изглежда 'прекалено' и има шанс да се хлъзгаш по седалката към таблото - усеща се :D  в началото така го усетих в колата.

Не съм обсъждал с майстора нищо, просто ги купих по моя преценка и той ги монтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те че ще станат е ясно, въпроса е да не излезе проблем с амортесьорите... Май не ми се рискува и ще взема като твоите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
На 16.10.2019 г. at 15:54, баш майстора написа:

Те че ще станат е ясно, въпроса е да не излезе проблем с амортесьорите... Май не ми се рискува и ще взема като твоите. 

Смени ли ги ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако някой ще ме разубеждава за смяната на пружините - сега е момента! Другата седмица ще е късно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, баш майстора написа:

Ако някой ще ме разубеждава за смяната на пружините - сега е момента! Другата седмица ще е късно...


Успех и ще чакаме позитивни отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със 15-ки или 16-ки джанти ще стои малко на кокили колата. С по-големите размери не е толкова зле. Някаква фрапантна разлика не съм усетил в стабилността. Колата беше октавия хечбек N1 със 15-ки и изглеждаше грозно. На товарните също слагат въпросните пружини.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Значи и за да споделя как разреших проблема. Просто смених джантите на колата и от 15 цола сложих 17 цола с гуми 215/55, леле това е друга кола, просто е удоволствие. Вече никъде не опира, явно нещата са били наистина за 2 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не са при мен кутиите, за да кажа точния номер. Сложих тези от обикновеното 4х4. Като дължина са същите, но телта е по-дебела. Чудех се дали да не сложа такива от Скаут - по спомен бяха с около 2 сантиметра по-дълги от моите, но не посмях. Разликата е огромна - не толкова в повдигането, то е сантиметър-два максимум, по важното е че като я натоваря вече не ляга както преди. В началото като я карах имах чувството, че карам празна "баничарка", но вече свикнах и не ми прави впечатление. Не намирам разлика в стабилността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 3.09.2019 г. at 15:08, dobatavision написа:

Реших да пиша може да помогна на някой с коментара си.

 

След като имах същия проблем на Октавиа 2 2008г. с ниска задница (оригинално с 1K0 511 115BF ужас) и го реших с тези пружини - LESJOFORS KME4295088

Които отговарят на VAG:

1K0 511 115DK

1K0 511 115DJ

1K0 511 115CR

Това са пружини за octavia 4х4 които всъщност са най-яките преди Octavia Scout.

Еднакви са като вид с Golf 5,6, Touran 1 1T1,2,3, Yetti 5L, Superb 2.

Колата се повдигна отзад с 4-5см и стана супер нямам забележки, не подскача, амортисьорите се справят супер, а не съм ги пипал тях.

По каталог излизат над 30модела пружини с 1K0 511 115 само в последните 2 букви е разликата.

 

Жив и здрав да е колегата споделил тази информация.

Сложих същите и ефектът е поразителен. Колата видимо се изправи.

Най-евтината подложка от "Димитров" е около 20 лв. Нова пружина - 55 лв.

Като свалиха старите пружини, последната витка и на двете беше силно кородирала и отчупена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.